Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon

Hasta ve Ziyaretçi Rehberi

Hizmet Saatlerimiz

Çorlu Vatan Hastanesi, randevu sistemi ile hafta içi her gün saat 09:00 – 18:00 arası, Cumartesi günleri saat 14:00 e kadar poliklinik hizmeti vermektedir.
Acil servisimiz ise her türlü sağlık ihtiyacınıza zamanında cevap vermek amacıyla, acil tıp uzmanları, nöbetçi doktor kadrosu ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Yatış İçin Yanınızda Neler Getirmelisiniz?

Amacımız; odanızı tanımanızı, yerleşmenizi ve en kısa sürede rahat etmenizi sağlamaktır. Hastanemize geldiğiniz gün, hasta yatış danışmanımız tarafından karşılanacaksınız.
Hastanemize gelirken yanınızda;
Kimlik veya sürücü belgesi;
Doktorunuz talep etti ise, tıbbi kayıtlar, röntgenler veya daha önceki tetkik sonuçları, kullandığınız tüm tıbbi-bitkisel ilaçlar listesini yanınızda bulundurduğunuzdan emin olunuz.

Odanız

Hasta kabul bölümümüzde yatış işlemleriniz tamamlandıktan sonra odanız ile ilgili tanıtım danışmanımız / hemşireniz tarafından yapılarak odanıza yerleştirileceksiniz.
Odalarınızda enfeksiyon kontrolü ve güvenliğiniz açısından yiyecek bulundurmamanızı rica ediyoruz. Eğer özel bir diyetiniz yoksa kafeteryamızdan odanıza sipariş verebilirsiniz.( Dahili Tel: 1031 )

Telefon

Odanızda size özel bir telefon bulunmaktadır. Dışarıdan size ulaşmak isteyenler, bunumarayı arayarak sizinle direkt görüşebilirler. Odanıza ait telefon numarası telefonunuzüzerinde yazılı olarak bulunmaktadır.
Santrale ulaşmak için “0” tuşlayınız.

İnternet

Hastanemizde kablosuz Wi-Fi İnternet Bağlantısı bulunmaktadır.

Çağrı Merkezi / İnternet Randevu Sistemi

24 saat kesintisiz olarak çalışan 0 282 673 7373 numaralı çağrı merkezimizi arayarak muayene veya kontrol randevusu alabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

www.corluvatan.com internet adresimizden online randevu ve bolümler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Televizyon

Televizyonunuzun kullanımı ile ilgili kat sekreterinden yardım alabilirsiniz. Diğer hastaların sağlığı ve huzuru açısından televizyonunuzun sesini; rahatsızlık vermeyecek seviyede tutmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Hastanenin bölümleri ve çeşitli hastalıkların tedavileri konusunda bilgi alabileceğiniz kapalı devre yayınımız Kanal 1 de bulunmaktadır.

Sessizlik

Hastane içinde sessiz bir ortam yaratmak için göstereceğiniz azami dikkat hastalarımızın iyileşme sürecine yardımcı olacaktır.Cep telefonlarının neden olacağı gürültü kirliliği ve hastanedeki tıbbi cihazlara yapabileceği olumsuz etkiler düşünülerek, hastane içerisinde cep telefonlarınızı sessiz veya kapalı konumda tutmanızı rica ederiz.

Havalandırma

Hastanemizde oda içi ısıtma ve soğutma işlemi, merkezi bilgisayar sistemiyle gerçekleştirmektedir. Havalandırma sistemimiz sayesinde, oda pencereleri açılmadan da içerideki hava temizlenebilmektedir. Diğer yandan her oda sizin istediğiniz oda ısısına göre iklimlendirilebilme özelliğine sahiptir, istediğiniz doğrultusunda ayar düğmesi kullanılarak oda ısısını ayarlayabilirsiniz. Iso değişimi, sistem gereği 20 dakika içinde gerçekleşebilmektedir. Odadaki ayar düğmelerini kullanmak için Kat Hasta Danışmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

Teknik Servis

Odanızda bulunan her türlü donanım (TV, koltuk, dolap, yatak, v.b.) ile ilgili ortaya çıkabilecek arızalara için teknik servisimiz mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Teknik servis hizmetleri için hemşirenize başvurmanız yeterlidir.

Hasta İlişkileri Sorumlusu

Hasta İlişkileri Sorumlusu Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için görüş önerileriniz bizler için önemlidir. Hasta ilişkileri sorumlumuz isteklerinizin en kısa sürede karşılanmasını sağlayacaktır. Litfen öneri ve ihtiyaçlarınızı paylaşınız. (Dahili Tel: 2029-1053)

Hekim Vizitleri

Hastanemizde kaldığınız süre içerisinde hekiminiz sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa vizit yapacaktır.

Hemşirelik Hizmetleri

Hemşirelik hizmetleri ile ilgili herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olduğu takdirde kat servis hemşireniz ile iletişim kurunuz.
2.Kat Hemşire Bankosu: 1223 - 1227
3.Kat Hemşire Bankosu: 1322 – 1323

Hemşire Çağrı Sistemi

İhtiyacınız olan her durumda hemşirelerimiz yanınızda olacaktır. Yatak başucunuzda ve banyolarınızda bulunan “hemşire çağrı sistemi” hemşirelerimizin en kısa sürede size ulaşmasını sağlamaktır. Taburculuk sürecinde hemşireniz sizi evde bakımınız konusunda bilgilendirecektir. Bu nedenle lütfen sizi takip eden hemşirenizin bilgisi dışında odanızdan ayrılmayınız.

Kat/Temizlik Hizmetleri

Kat hizmetlilerimiz, düzenli olarak her gün odanız ve çevresinin temizliğini sağlayacaktır.

Yemek

Kahvaltı ve yemek servislerimiz diyetisyen kontrolünde, yemek servisi elemanları tarafından gerçekleştirilmektedir.
Yemek Saatleri:
Sabah Kahvaltısı :06:30-07-30
Öğlen Yemeği : 12:00-13:00
Akşam Yemeği : 17:00-18:00 Hastanemizde dışarıdan yiyecek içecek getirilmemesini rica ederiz, lütfen sağlığınızı korumak için dışarıdan yiyecek içecek kabul etmemeye dikkat ediniz.

Kafeterya

Kafeteryamız ve oda servisimiz ile hizmetinizdeyiz.(Dahili Tel: 1031)

Sigara

Hastanemizde sigara içilmesi kanunlarca yasaklanmıştır.

İbadethane

Sizin ve yakınlarınızın tüm dini, duygusal, kültürel istek ve arzularınızı karşılamaya özen gösteriyoruz. İbadethanemiz -1 .katta yer almaktadır.

Ödemeler

Hasta danışmanlarımız hastanemizde alacağınız hizmetlerin bedeli hakkında bilgi sahibidir, lütfen hizmet almadan önce ödeyeceğiniz tutar ve kapsamını anladığınızdan emin olunuz. Uzun süreli yatışlardaki tedavi giderleriniz için taburcu faturanızdan düşülmek üzere avans talep edilebilir. (Dahili Tel: 2029-1053)

Refakat

Hastanemizde, sağlığınız ve diğer hastaların sağlığı düşünülerek sadece 1 refakatçiye izin verilmektedir. 23:00 itibariyle odanızdaki ziyaretçiniz refakatçi olarak kabul edilmektedir. Size Eşlik edecek yakınınız için, refakatçi menümüz bulunmaktadır.

Ziyaretçileriniz ve Refakatçileriniz için Bilgiler

Sevdiklerinizin yanınızda olması iyileşme sürecini hızlandırır ve hastalık sürecinde daha rahat bir dönem geçirmenizi sağlar. Bu nedenle ziyaretçilerinizin sizinle zaman geçirmesi bizim için önemlidir. Bununla birlikte;

 • Siz ameliyatta veya cerrahi işlemde iken, ziyaretçi ve yakınlarınızın odada beklemelerini,
 • Sağlığınız açısından ziyaretçi ve yakınlarınızın hasta yatağına oturmamalarını,
 • Ziyaretçilerinize ameliyat sona erdiğinde ilgili doktorun bilgi vermek için odanıza geleceğini bildirmenizi,
 • Ameliyat sonrası sağlığınız açısından odanıza aynı anda iki kişiden fazla ziyaretçi kabul etmemenizi,
 • Hasta odalarına dışarıdan uygun olmayan yiyecek ve içecek getirilmemesine,
 • Ziyaret süresini her ziyaret için 10 dakika ile sınırlandırmanızı,
 • Hastanede bulunduğunuz sürede sessiz bir ortam sağlamak adına yakınlarınızı hastanemiz kuralları doğrultusunda yönlendirmenizi,
 • Doktorunuz tarafından sağlığınız için ziyaret ve/veya refakatçi uygulanması yasaklanmışsa bu kurala uymanızı,
 • Hasta odalarında sigara içilmemesine,
 • Hasta odalarında sigara içilmemesine,
 • Refakatçi olarak hasta yanında bir kişi kalmasını rica ederiz,
 • Kanepeler sizin için yatak konumunu almaktadır.
 • TV kumandaları etejerin üst çekmecesindedir.
 • Hastanemizde Merkezi Soğutma ve Isıtma Sistemi Mevcuttur. Kapının sol tarafında bulunan termostat üzerinden derece ayarlamasını yapabilirsiniz.
 • Banyo yapmak istediğinizde, banyo havlusunu ve saç kurutma makinesini bulunduğunuz kattaki hemşireden temin edebilirsiniz.
 • Cep telefonu kullanımı konusundaki uyarıları dikkate almanızı, sizin ve diğer hastalarımızın huzuru ve konforu için rica ederiz.

Ziyaret Saatleri

Ziyaret saatleri he gün 09:00 – 23:00 arasındadır. Ziyaret konusundaki istisnai (yoğun bakım) durumlarda, lütfen doktor/hemşirelerinizle iletişime geçiniz. Bazı bölümlerde ziyaret saatleri farklılık gösterebilir. Bu tür bir durumda danışmanınız size bilgi verecektir. ( Dahili Tel: 1020)

Sağlığınız ve Güvenliğiniz için

Bizim için güvenliğiniz, sağlığınız kadar önemlidir. Kendi tedavi planınızı bilmeniz ve tedavinize katılmanız, daha hızlı güvenli olarak hastanemizden ayrılmanızı sağlayacaktır.

İlaçlarınız

Kullandığınız ve yatışta yanınızda getirdiğiniz her türlü ilaç konusunda doktorunuz ve hemşirenizi bilgilendiriniz ve kendilerine ilaçlarınızı teslim diniz Güvenliğiniz açısından kullandığınız ilaçlarınızın doktor ve eczacı tarafından onaylanması gerekmektedir.

Bu ilaçlar; Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar (Aspirin veya öksürük şurupları gibi), vitaminler ve bitkisel ürünleri kapsamaktadır.

Bildiğiniz bir alerjik reaksiyonunuz (gıda ve/veya ilaç) var ise, doktorunuza veya hemşirenize mutlaka bildiriniz. Hangi ilaçları neden aldığınızı bilmeniz çok önemlidir bu sebeple lütfen hastanemizde misafir olduğunuz süre boyunca kullandığınız ilaçları takip ediniz.

Tedavi ve Bakım Planına Katılımınız

Kendi tedavi planınıza katılımınız, neyin neden yapıldığını bilmeniz açısından çok önemlidir. Bu sebeple;

 • Hemşire ve doktorunuz ile tedavi & bakım planınızı konuşunuz,
 • Tedavinizi anladığınızda emin olunuz, anlamadığınızı sorma konusunda çekinmeyiniz.
 • Eğer ameliyat olacaksanız doktorunuzdan operasyon ile ilgili bilgi alınız.
 • Eğer ağrınız varsa hemşire ve doktorunuz ile görüşünüz.

El Yıkama ve Enfeksiyonlardan Korunma

Ellerin uygun bir şekilde yıkanması enfeksiyonların önlenmesinde en önemli uygulamadır. Bu nedenle hastanemizde tüm hasta bakım alanlarında ve hasta odalarında herkesin el yıkayabilmesi için el yıkama ünitesi bulunmaktadır.

Ellerinizi;

 • Tuvaleti kullanmadan önce ve sonra,
 • Kirli eşyalara dokunduktan sonra,
 • Yemeklerden önce ve sonra,
 • Pansuman bölgesinde dokunmadan önce ve sonra,
 • Her hasta odasına giriş ve çıkışınızda, 15 saniye süre ile su ve sabunla yıkayınız.

Sağlık ekibi size herhangi bir işlem yapmadan önce ellerini yıkamakla yükümlüdür. Gerekirse hatırlatmaktan çekinmeyiniz.

 • Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde tedavi amacıyla sonda, iğne, tüp, pansuman varsa temiz ve kuru kalmasını sağlayınız. Bu bölgede kızarıklık, ağrı, akıntı, pansumanda ıslanma ve bozulma olduğunda mutlaka hemşirenize / doktorunuza bilgi veriniz.
 • Enfeksiyonun çeşidine göre hastaneden yatan diğer hastaları ve personeli korumak için maske, eldiven, önlük kullanımı hatta ziyaretçi kısıtlaması gerekebilir. Bu gibi durumlarda doktor ve hemşireniz alınacak önlemler hakkında sizi bilgilendirecektir.

Kayıp ve/veya Bulunan Eşya

Hastanemiz güvenlik elemanları ana giriş/çıkış ve acil giriş/çıkış kapılarında bulunmaktadır. Kayıp ve/veya bulunan eşya durumunda lütfen güvenlik ile iletişime geçiniz.

Güvenlik

Hastanemizin güvenlik hizmetleri, sizin rahatınız ve huzurunuzu sağlamak amacıyla 24 saat hizmet vermektedir. Hastanemiz genelinde belirlenen nöbet noktalarında bulunan güvenlik görevlilerimiz, yabancıların hasta katlarına çıkmasını engellemek, hasta ziyaret saatlerine uyulmasını sağlamak, hastane içinde gereksiz taşkınlık yapılmasını engellemek, hastaların ve çalışan personelin huzur içinde hastanede bulunmalarını sağlamak üzere görevlendirilmişlerdir. (Dahili Tel: 2027)

Otopark Hizmetleri

Hastanemizde misafir olduğunuz sürece siz, aileniz veya refakatçiniz, hastanemiz otoparkından ücretsiz olarak yaralanabilecektir. Hasta indirme/bindirme amaçlı olarak ana giriş ve acil servis kapıları önünde kısa süreli park yapabilirsiniz.

Ambulans

Ambulansımıza (0282) 653 51 51 nolu telefonumuzdan 24 saat ulaşabilirsiniz. Taburcu olurken ambulans hizmetinden yaralanmak isterseniz, hemşirenize ve taburcu işlemlerinizi yürüten personele başvurabilirsiniz.

Acil Durum Planı

Hastanemizin her iki kanadında acil çıkış merdivenleri mevcuttur. Koridorda yön tabelaları ile acil çıkışlar gösterilmektedir.

Hizmet Değerlendirme Anketi

Öneri, düşünce ve ihtiyaçlarınızı kat koridorlarında bulunan Hizmet Değerlendirme Anketlerini doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Formları, bankolarda bulunan anket kurularımıza atabilir veya Hasta İlişleri Sorumlusuna iletebilirsiniz. (Dahili Tel: 2029)

İnternet aracılığıyla değerlendirme yapmak için web sitemizde yer alan görüş ve öneriler bölümündeki form aracılığıyla değerlendirmelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Görüşleriniz hastanemizin hizmet kalitesine önemli katkılar sağlayacaktır, doldurduğunuz anketlerin titizlikle değerlendirileceğini belirtir, işbirliğiniz için teşekkür ederiz.