Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon
Sağlık Kategorileri
Akupunktur ile Zayıflama
Akupunktur ile Zayıflama

Hastanemizde, Zayıflama tedavisi kulak akupunktur yöntemi ile yapılmaktadır. Başlangıçta haftada 1 seans yapılır. Sonra 2 haftada 1 seansla tedaviye devam edilir. Kişi sağlıklı kiloya ulaştıktan sonra kilo koruma programına katılır.

Omuz Ağrısı
Omuz Ağrısı

Omuz eklemi,  anatomik olarak hareket açıklığı oldukça geniş ve etrafı çok sayıda kas, tendon ve bağlar ile sarılmış bir eklemdir. Omuz ağrısı her yaşta görülebilir.

Meme Kanserine Dikkat!
Meme Kanserine Dikkat!

Meme dokusunun kontrolsüz büyüyen kötü huylu tümörüdür. Her yıl dünya üzerinde 2 milyona yakın kadın meme kanseri tanısı almakta ve bunlardan 400 bine yakını aynı nedenle hayatlarını kaybetmektedirler.

Peki gerçek kabızlık nedir?
Peki gerçek kabızlık nedir?

Çocuğum kabız diyen aileler ayrıntılı sorgulandıklarında farklı farklı şikayetler anlatmaktadırlar yani kabızlığı farklı ifade etmektedirler. Kimi ebeveyn özellikle küçük bebeklerin anne babaları çocuklarının 3-4 gündür kaka yapmadıklarını söyleyerek, kimisi çocuğunun kıvamı yumuşak ama ıkınarak kaka yaptığını belirterek, kimisi de kakasının sert keçi pisliği gibi tane tane olduğunu ve yaparken ağladığını söyleyerek kabızlık şikayetiyle başvurmaktadırlar.