Sağlık Rehberi

Andubalance Teknolojisi ile Rahatlama, Zayıflama ve Gençleşme Tek Üründe

ÖDEM VE SELÜLİTTE AZALMA

Aylarca süren diyetlere ve yeterli miktarda egzersize rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsanız, daha da kötüsü, binbir çabayla verdiğiniz kiloları tekrar geri alıyor veya hamilelik döneminizde aldığınız kilolardan özgürleşemiyorsanız;

Belki de asıl sorununuz yağ değil, vücudunuzda tutulan sudur!

Özellikle yüzünüzde, karnınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve ayak bileklerinizdeki belirgin şişliklerle kendinizi yorgun, ağır ve mutsuz hissedebilirsiniz. Bu durumda, vücutta sıvı birikmesinden, medikal tanımıyla sıvı tutulumu veya ödemden bahsedebiliriz.

ANDUBALANCE bu probleme son vermektedir. Yıllardır yapılan araştırmalar, ANDULASYON teknolojisinin dolaşım sistemini ve lenfatik sistemi ciddi ölçüde desteklediğini göstermiştir. ANDUBALANCE fazla sıvıların ve atık maddelerin sağlıklı bir şekilde, ilaç veya diüretik kullanılmadan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
Vücutta su tutulumunun rahatsız edici bir diğer sonucu ise selülittir. Ne kadar eğersiz yapıp, diyetinizi sıkı bir şekilde takip etseniz de, selülitlerden kurtulmak son derece zordur. Ve bu durum zamanla saplantı haline gelebilir. Buna paralel olarak yeniden sıkı bir cilde kavuşmak da aynı derecede, hatta daha da zor ve yıpratıcı olabilir. Andulasyon selülit ile mücadelenizde de en büyük destekçiniz olacaktır.

ANDUBALANCE ile selülit sorununuz azalır ve daha pürüzsüz bir cildin tadını çıkarırsınız.

DAHA FORMDA BİR BEDEN
Şu ana kadar bireyin zayıf, normal ağırlığa sahip, kilolu veya obez olarak nitelendirilmesinde Vücut Kitle İndeksi [BMI] parametresi kullanılmaktaydı. Ancak tıbben, söz konusu endeks yeterli bilgiyi sağlamadığından ve sağladığı bilgi de kesin olmadığından onun yerine artık Bütünsel Denge İndeksi [BDI] kullanılmaktadır. BDI yeni bir yaklaşım olarak vücut kütlesinin dağılımını da içermektedir. Karın/bel ölçüsü, burada oldukçta önemli bir rol oynamakta ve BDI, sağlık durumuyla ilgili son derece isabetli veriler sunmaktadır.

Aşırı kilonun olumsuz etkileri birçok organda ve sistemde yani organizmanın bütününde görülür. Diğer olumsuz etkilerin yanında aşırı kilo, yüksek kan basıncı, arteriyoskleroz, anjina pektoris, koroner kalp hastalıkları ve kalp krizleri gibi kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini de arttırmaktadır.

Andulasyon terapisi, aşırı kilolu ve formunu kaybetmiş bir beden yapısına karşı verilecek savaşta mükemmel bir destek sağlar. Metobolizmayı ve kan dolaşımını stimüle ettiğinden son derece etkili bir yağ yakıcı olarak nitelendirilmektedir: Andulasyon terapisi, yağ yakımını doğrudan, yoğun ve kalıcı olacak şekilde stimüle etmektedir.

Daha formda bir beden için ANDULASYON…

 

STRES YÖNETİMİ VE GEVŞEME
Kronik hastalıkların en önemli 3 ortak paydası;
– Kan dolaşım sorunları,
– Lenfatik dolaşım sorunları,

-Anksiyete, kargı ve çağın vebası konumundaki kronik strestir.

Koruyucu hekimlik kavramının da olmazsa olmazıdır “stres yönetimi”. Bedendeki kronik strese bağlı yönetilemeyen gerginlik yaşam enerjimizi doğrudan etkiler. Düzenli andulasyon kullanımının, ruh sağlığının korunmasında, özellikle depresyonda ve stres yönetiminde çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Gerginlik, yorgunluk, sinirlilik, depresyon ve uykusuzlukta belirgin azalmalar oluştuğu saptanmıştır.

Andulasyon terapi sistemi diğer bütüncül faydalarının yanı sıra hem 2.5 saatlik yürüyüşe eşdeğer metabolik kazanım sağlayıp hem de alfa dalgası aktivasyonuyla stres yönetiminde en değerli modalitelerden biri konumundadır.
Stresle daha etkin bir şekilde başa çıkabilmek için ilk olarak stresin tetikleyicileriyle mücadele etmemiz gerekir. Bu, tam da Andulasyon terapisinin gerçekleştirdiği şeydir: Söz konusu terapi, stresle çok daha etkin bir şekilde başa çıkmamıza yardımcı olur. Andulasyon terapisi, kalıcı bir şekilde tam gaz çalışan sempatik sistemi yatıştırıp parasempatik sistemi stimüle ederek, otonom sinir sistemini dengeye getirir. Sonuç olarak kalp atışları ve kan basıncı düzenlenir ve kas esnekliği gelişir. Andulasyon terapisi, bu ve diğer stres göstergelerini gidermeye yardımcı olur. Buna ek olarak söz konusu terapi, sistematik derin kızılötesi ısıyla birlikte uygulandığında hastada derin bir relaksasyon hissi uyandırır.

“Andulasyon” hem stres yönetiminde hem de uykusuzluk sorunlarında en önemli destek terapi yöntemlerinden biridir.

DAHA KALİTELİ UYKU VE YAŞAM

Kaliteli uyku, bütüncül sağlığımızın olmazsa olmaz kaynaklarındandır. Uyku Bozukluklarından etkilenen pek çok kişi, uykusuz bir gece geçirme  endişesiyle “yatağa gitme korkusu” gelişmektedir. Bu insanlar, kendilerini bir “beklentiler ve başarısızlık korkusu” döngüsünün içinde bulular ki bu durum uyku bozukluğu problemini daha da kötü bir hale sokar.

Özellikle uykuya dalma sorunları olarak adlandırabileceğimiz inisiyal insomniada titreşimin olumlu etkileri bilinmektedir. Deriye uygulanan titreşimsel uyaranlar sinir sistemi ağı üzerinden uyku merkezlerini de içeren kortikal ve subkortikal merkezlere iletilmektedir.

Öte yandan Andulasyon, kişiye sğaladığı yoğun ve kalıcı relaksasyon hissi ile de uyku bozukluklarına karşı son derece etkili bir yöntemdir. Bu biyofiziksel yöntemin düzenli bir şekilde uygulanmasıyla sempatik sistem yatıştırılıp parasempatik sistem stimüle edilerek strese yönelik direç de artmakta ve kişi, stresin zarar verici etkilerinden korunmaktadır. Bu durum da uykuyu olumlu anlamda etkilemektedir.

Vücudu doğrudan etkileyen derin kızılötesi ısı ise bu pozitif özelliğe ek olarak kişiyi uykuya hazırlamakta ve genel uyku kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmaktadır.

Gevşemiş ve rahatlamış bir bedenin uyku kalitesi de yükselir.

 

DAHA SIKI BİR CİLT

Cilt yaşlanması, birçok içsel ve dışsal faktörden etkilenen doğal yaşlanma sürecinde karmaşık bir biyolojik olgudur. İç organlardaki yaşlanma belirtileri gözden uzak tutabilirken cilt, sarkmalar, çizgiler ve kırışıklıklarla geçen zamanın ilk belirgin izlerini yaşımızı da ele verir.

Cilt sağlığı ve güzelliğinin, genel olarak refahı, mutluluğu, gençliği ve sağlık algısını oluşturan başlıca faktörlerden biri olduğu düşünülecek olursa, son yıllarda geliştirilmiş cilt yaşlanması karşıtı onlarca stratejinin ve bu alana yapılan trilyonlarca liralık yatırımın nedeni de anlaşılmış olur.

Cilt yaşlanması deyince, yaşla birlikte üretimi azalan kolajen adlı protetinin altını kalınca çizmek lazım. İşte Andulasyon, cildinizin parlak, sağlıklı, sıkı görünmesini ve kırışıklıkların derinleşmeden olabildiğince geç oluşmasını sağlayayan en önemli modalitelerden biridir. Bu etkisini bir yandan kolajen üretimine katkı sağlayarak, öte yandan bütüncül sağlığımıza yaptığı olumlu etkilerle gerçekleştirir.

ANDUBALANCE cildiniz ile birlikte bedeninizin yaşlanmasını da geciktirir. Andulasyon ile daha sağlıklı, daha sıkı bir cilt…