Bizden Haberler

Hastamız Şifa Buldu: Bağırsaktan İdrar Torbası Yapıldı

30 yıldır sigara kullanan 56 yaşındaki Erken Yemenicioğlu idrarındaki yanma şikayeti ile Üroloji servisimize gelince mesane kanserine yakalandığı teşhis edildi. Bunun üzerine Yemenicioğlu Üroloji servisinde tedavi altına alındı. Üroloji uzmanımız Dr. İnanç Yılmaz tarafından Yemenicioğlu`na kapalı ameliyatla ile idrar torbasındaki kitle temizlendi.

20 SANTİMETRELİK BAĞIRSAKTAN YAPILDI

Operasyonun ardından Üroloji Uzmanımız Dr. İnanç Yılmaz, hastanın yoğun kanama ile geldiğini belirterek şunları anlattı:

“Hasta 30 yıl sigara kullanmış. Hemen tedaviye başladık. Kapalı bir ameliyat yaparak idrar torbası temizlendi. Daha sonra patolojik rapora göre idrar torbasının alınması gerektiği sonucuna vardık. Bu ameliyatta da ince bağırsaktan 20 cm’lik bir parçayı damarlarını koruyarak, kanlanmasını bozmadan genel cerrah arkadaşlarla beraber alıp bir idrar kesesi oluşturduk. Onu kesip, yeniden dikerek küre şekline getirdik. Böbreklerden gelen iki kanalı ve idrarın çıkacağı alt kanalı bu küreye birleştirdik. Ameliyattan 20 gün sonra hastamız normal hayatına döndü. Şimdilik ek bir kemoterapi ya da radyoterapi tedavisine gerek yok. Hastalığın takibine belli aralıklarla devam edeceğiz.”