Bizden Haberler

Basın Kahvaltısında Bir Araya Geldik

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldik. Düzenlenen basın kahvaltısında Özel Çorlu Vatan Hastanesi Genel Müdürümüz Soner Erkan doğru ve tarafsız haberler sayesinde birçok kişiye ulaştıklarını belirterek, “ Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü en samimi duygularımla kutluyorum. 2 yıldır hizmet verdiğimiz yeni binamızda sizlerin desteğini her daim arkamızda hissettik. Basın bizim her daim sesimiz oldu, yapmış olduğunuz ilkeli, doğru ve tarafsız haberlerinizle birçok kişiye ulaştık ve ulaşmaya da devam ediyoruz” dedi.

Genel Müdürümüz, yeni hizmet binasının artık yetersiz olduğunu dile getirerek, “ Bu organizasyon siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz 3. Organizasyonumuz. Daha öncede belirttiğim gibi hastanemiz kapasite olarak artık yetmemeye başladı ve hastanenin arka tarafında bulunan 3 dönümlük araziyi kendi bünyemize kattık ve yakın bir tarihte inşaatımıza başlayacağız. 200 yataklı, Onkoloji, IVF gibi özellikli işlerin de yapıldığı bir hastane olmayı hedefliyoruz. 2017 yılı hedeflerimizde evde bakım hizmeti, sağlık turizmi de var ve her iki çalışma içinde adımlar attık. Sağlık turizmi için ilk önce Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya ile görüşmeler sağlayacağız en yakın zamanda yönetim kurulu üyelerimizle Bulgaristan’a ziyaret gerçekleştireceğiz. Evde bakım hizmetine Ocak ayının sonu gibi başlamayı planlıyoruz. Hastanemizde ameliyat olmuş hastalarımızın ameliyat sonrası bakımlarının ve takiplerinin evlerinde yapılacağı bir ekip oluşturduk” dedi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Genel Müdürümüz Soner Erkan hastanenin son yapılan denetlemede A sınıfı hastane olduklarının altını çizerek, “ Aynı zamanda aralık ayında sağlık bakanlığımız tarafından her yıl yapılan sağlıkta kalite standartları denetlemesi geçirdik. Eski hastanemizde fiziki koşullarımızın yetersizliğinden dolayı C sınıfı hastane statüsünde hizmet vermek zorundaydık. Son yapılan denetlemelerde ise 100 tam puan üzerinden 97,25 puan alarak A sınıfı hastane statüsüne yükseldik. Biz Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak tüm çalışanlarımızla kocaman bir aileyiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı da tebrik ediyorum” dedi.