Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Bir Adım, Bir Adım Daha…

İstanbul’da yaşayan ve yaz aylarını Ordu’da geçiren 60 yaşındaki hastamız Salime Demirel, köyünde rutin işlerini yaparken düştüğü için bir sağlık kuruluşuna başvurduğunu belirtti. Başvurduğu sağlık kuruluşunda fıtığının patladığı söylenerek ameliyat olduğunu ve ilgili bölgeye 4 tane vida takıldığını anlattı. Ameliyattan hemen sonra yine aynı ağrılar ile taburcu edildiğini ve evde 40 gün boyunca yattığı yerden kalkamadığını, yürüyemediğini, kendi özel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma geldiğini bizlerle paylaştı. Salime Hanım, ameliyat olduğu hastaneye başvurduğunu, doktoru ile görüşemediğini ve herhangi bir sonuç alamadığını belirtti. Araştırmaları sonucunda tavsiye üzerine tedavi olmak için hastanemiz Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu.

Hastanemize tekerlekli sandalye ile gelen Salime Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından yapılan muayene ve detaylı tetkikler sonrasında doktorumuz, ameliyat olduğu bölgede apse ve enfeksiyon geliştiğini, öncelikle enfeksiyon tedavisi yapılmasının gerektiği, daha sonra ameliyat planlaması yapılacağını belirtti.

Nöroşirurji servisine yatırılarak enfeksiyon tedavisine başlanan Salime Hanım’ın ameliyat olmasında herhangi bir engel kalmayınca operasyon planlaması yapıldı. Başarılı geçen operasyon ile apse ve enfeksiyon temizliği, eksik kalan mikrodiskektomi işlemi tamamlandı. Ameliyat sonrasında serviste takipleri yapılmaya başlandı ve yoğun antibiyoterapi uygulandı. Hastanemizde 23 gün boyunca tedavi gören Salime Hanım tekerlekli sandalye üzerinde geldiği hastanemizden yürüyerek taburcu oldu.

Hastanemizde almış olduğu hizmetten dolayı memnuniyetini anlatan Salime Hanım, ‘’İlk ameliyattan sonra 40 gün neler çektiğimi ben bilirim, tuvalete bile gidemedim, bir daha yürüyemeyeceğim diye çok korktum ama şu anda çok şükür ayaklarımın üzerindeyim. Oğuz hocama ve tüm hemşirelere teşekkür ederim. Bel fıtığı şikâyetleri olan herkese sizi tavsiye edeceğim, boşuna başka yerlerde zamanlarını ve umutlarını kaybetmesinler’’ diyerek hastanemizden ayrıldı.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak Salime Hanım’a sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.