Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon

Vücut Kitle İndeksini Öğrenmek İster Misin?

Değişen Diyet Kültürü Ve Yaşam Tarzı İle Obezite Toplumda Kaçınılmaz Hale Geldi…

Cildiye (Dermatoloji)

Cildiye (Dermatoloji)
  • Deri hastalıkları tanı ve tedavisi
  • Saç ve tırnak hastalıkları tanı ve tedavisi
  • Selülit tedavisi
  • Nasır - Siğil tedavisi
  • Cilt yenileme tedavisi
  • Lazerle damar tedavisi
  • El - Ayak sağlığı merkezi 

Cildimiz en değerli hazinemiz, güzelliğimize güzellik katan,bizi koruyan organımız. Ama ona hak ettiği bakımı çok azımız veriyoruz. Özellikle gençlik yıllarında hoyrat davrandığımız cilt, yaşımız ilerledikçe bizden intikamını alıyor. Olduğumuzdan daha yaşlı gösterebiliyoruz. Geri dönmek için çok uğraşıyoruz ama çoğu zaman başarılı olamıyoruz.


Cildimiz, en alttan en üst tabakaya kadar, sürekli yenilenerek çoğalan hücrelerden oluşur. Bunlar bir müddet sonra ölü hücrelere dönüşürler. Cildimizin sağlıklı dengesini sürdürmesi çok önemlidir, çünkü vücut sağlığımız, varlığımız ve psikolojimiz için büyük önem taşır.Cildimiz aynı zamanda bizim görünümümüzü belirler ve sosyal kimliğimizin oluşmasında rolü vardır.


Deri hastalıkları olarak da bilinen cilt (dermatoloji) rahatsızlıklarından en yaygın olanları Sedef Hastalığı, Akne, Hulusi Behçet’in keşfettiği Behçet Hastalığı, Alerji ve sık görülen bir cinsel rahatsızlık olan HPV olarak sıralanabilir. Bunlara ek olarak birçok dermatolojik rahatsızlık gündelik yaşantımızda karşımıza çıkabilir.Bunun için öncelikle bu hastalıklar konusunda az da olsa bilgi sahibi olmalı ve herhangi bir hastalığın belirtilerinden şüphelenildiğinde hemen bir uzmana danışılmalıdır. Unutulmamalıdır ki bir hastalığın tedavisinde en faydalı etkenlerden birisi erken teşhistir.

Bölüm Doktorları

Tıbbi Bölümlere Geri Dön