Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon

Vücut Kitle İndeksini Öğrenmek İster Misin?

Değişen Diyet Kültürü Ve Yaşam Tarzı İle Obezite Toplumda Kaçınılmaz Hale Geldi…

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hastanemiz, Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından da desteklenen “Bebek Dostu Hastane” kurallarına uygun olarak hizmet vermektedir. Bu doğrultuda, anne adayları doğum öncesi dönemden itibaren emzirmeye hazırlanıyor. Doğumdan hemen sonra emzirmeye hazır hale gelen anne adaylarının, taburcu olduktan sonra da, sağlık personelimiz tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerle emzirmeyi sürdürmeleri destekleniyor. Tercih edilen yöntem ister normal doğum, ister epidural anestezi ya da sezaryen olsun, doğum zamanına kadar tüm takipleri uzmanlarımız tarafından gerçekleştiriliyor.

Hastanemiz kadın doğum kliniğinde, kadın hastalıkları ve doğum alanında dünya standartlarında aşağıdaki tanı ve tedavileri uygulanmaktadır.

Gebelik Takibi ve Doğum: Gebelik takipleri, tüm kadın doğum polikliniklerimizde 4 boyutlu renkli doppler ultrasonografi ile yapılmaktadır. Riskli gebelik takibi; ikili,üçlü,dörtlü tarama testleri,ayrıntılı anomali taraması,fetalmonitörizasyon,ağrısız epidural doğum.

Jinekolojik Hastalıklar Tanı ve Tedavisi: Enfeksiyonlar,myom,over kistleri,anormal kanamaların tane ve tedavisi,jinekolojik hastalıklar için gerekli ameliyatlar açık ve kapalı(laparoskopik) şekilde yapılabilmektedir.

İnfertilite(Kısırlık) Tanı ve Tedavisi: Hormon incemeleri,spermiyogram testleri,rahim filmi ve aşılama uygulamaları yapılmaktadır.İnfertilite tanı ve tedavisinde histeroskopi kullanılmaktadır.

Jinekoloji Kanserlerin Tanı ve Tedavisi: Rahim ağzı,rahim,yumurtalık kanserlerin erken tanı ve tedavisi.

Menopoz Tanı ve Tedavisi

Tıbbi Bölümlere Geri Dön

Bölüm Doktorları