Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon

Vücut Kitle İndeksini Öğrenmek İster Misin?

Değişen Diyet Kültürü Ve Yaşam Tarzı İle Obezite Toplumda Kaçınılmaz Hale Geldi…

Diğer Haberler

Çorlu Vatan Hastanesinden Emzirme Haftası

Güncelleme Tarihi: 01.10.2018
Çorlu Vatan Hastanesinden Emzirme Haftası

Özel Çorlu Vatan Hastanesinden Emzirme Haftası Etkinliği

Tüm dünyada 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Emzirme Haftası’nda amaç, bebeğin anne sütü ile doğru şekilde beslenebilmesi için toplumun ve annelerin bilinçlendirilmesidir.

 Anne sütü konusundaki bilincin artırılması, doğru emzirme yöntemleri hakkında bilgi verilmesi ve 0-12 aylık bebeklerin anne sütünden faydalanmasının sağlanması gibi konularda bilgilendirmelerinin yapıldığı Emzirme Haftası’nda ebeveynlerin ve toplumun bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Emzirme Haftası Etkinliğinde stand kurarak hastaneye gelen aileleri anne sütünün önemi hakkında bilgilendirerek anne sütünü arttırıcı yiyecekler ikram ettiler.

Hastanenin Başhemşiresi Aynur MANDALAS               

Hastanemizde her ay yaklaşık olarak 200’e yakın doğum olmaktadır. Her doğum sonrası anneye ebelerimiz tarafından emzirme eğitimi verilmektedir. Anne sütünün önemi anlatılmakta ve hastane sonrası ihtiyaç duyabilecekleri bilgilerin de var olduğu CD hediye edilmektedir. Eğer Anne taburculuk işlemlerinden sonra hala emzirme ile ilgili sorun yaşıyorsa bu konuda da oluşturduğumuz Evde Bakım Ekibimiz bulunmaktadır. Ekibimiz eve gidip destek vermektedirler. Hastanemizde Anne Sütünün bilincini arttırmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı zamanda bu hafta Bakanlık tarafından yapılan denetlemeden başarı ile geçerek Bebek Dostu Hastane ve Trakya’nın ilk Yeni Doğan Bebek Dostu Hastanesi olmanın gururunu yaşıyoruz dedi.

Çorlu Vatan Hastanesinden Emzirme Haftası Çorlu Vatan Hastanesinden Emzirme Haftası Çorlu Vatan Hastanesinden Emzirme Haftası