Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon

Vücut Kitle İndeksini Öğrenmek İster Misin?

Değişen Diyet Kültürü Ve Yaşam Tarzı İle Obezite Toplumda Kaçınılmaz Hale Geldi…

Diğer Haberler

Vidasız Dar Kanal Ameliyatları ile Şifa Olmaya Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi: 05.02.2021
Vidasız Dar Kanal Ameliyatları ile Şifa Olmaya Devam Ediyor

Yaptığı başarılı ameliyatlar ile bölgemizde adından söz ettiren hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, özellikle dar kanal şikâyetleri ile yaşam standartları düşen ve vida, plak vb. özellikli yabancı madde konularak yapılan ameliyatlardan korkan hastalarımıza şifa olmaya devam ediyor.

Yıllardır aldığı destekle en fazla 10 metre yol yürüyebilen 77 yaşındaki hastamız Emetullah Altınel, omurilikte dar kanal şikayeti ile Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu. Muayenesi ve tetkikleri sonrasında teşhisinin teyidi yapılan hastamıza iki gün sonrasına ameliyat planlaması oluşturuldu.

Ameliyat günü sabahında, tüm yatan hastalarımıza yapıldığı gibi kendisine ve refakatçisine covid-19 ve diğer ameliyat tetkikleri yapılan hastamızın, covid-19 yönünden tüm önlemlerin alındığı servisimize yatışı yapıldı.

Tüm ameliyat hazırlıkları kısa sürede tamamlanan Emetullah hanımın, yaklaşık 3 cm’lik kesiden gerçekleştirilen Mikrocerrahi ile Vidasız Dar Kanal ameliyatı iki saat sürdü. Başarılı geçen ameliyat sonrasında serviste dinlenmeye alınan hastamız, ameliyattan üç saat kadar sonra Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütüldü. Daha ilk anda bu dertten kurtulduğunu anlayan Emetullah Hanım, bir gecelik hastane yatışının ardından, herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyerek hastanemizden taburcu edildi.

Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, hastamız Emetullah hanıma sağlıklı bir ömür diliyoruz.