Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Hakkari’den Gelen Hasta, Sağlığına Çorlu’da Kavuştu!

Mikrocerrahi yöntemi

Hakkari’de ikamet eden hastamız, Özel Çorlu Vatan Hastanesi’nde Mikrocerrahi yöntemi ile yapılan Mikrodistektomi ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Mustafa Önder DOLAP “Hakkari’de yaşayan 72 yaşındaki hastamız, yaklaşık 2 ay boyunca bel ve bacak ağrısı şikayetleri ile yaşadığı bölgede bir çok hekime muayene olmuş, kullandığı ilaçlar ve fizik tedavi seansları sonrası ağrısının geçmemesi üzerine çevresinin de tavsiyesiyle daha önce Van, Batman illerinde uzun yıllar görev yapmış hastanemizin Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz ÖZEL’e ulaşmış. Hastamızdan gelen raporlar incelendiğinde sağ L4-5 farlateral disk hernisi olduğu ve şikayetlerinin buna bağlı olduğu düşünüldü. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Hakkari’den gelen hastamızı İstanbul Havaalanı’ndan alarak hastanemize getirdik ve yapılan muayene sonucunda bel fıtığı tanısı kesinleştirildi. Mikrocerrahi yöntemi ile yaklaşık 2 cm küçük kesi ile Mikrodiskektomi ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrasında kendisini 2 gün misafir ederek İstanbul Havaalanından Hakkari’ye uğurladık. Hastamız şu an gayet sağlıklı. Hastanemizin sadece Trakya bölgesine değil tüm Türkiye’ye hizmet vermesi gurur verici” dedi.

Hastamızın yakını “Babam 2 aydır ciddi sıkıntılar yaşadı. Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna şifa bulmak için geldik. Yapılan operasyon sonrası babam eski sağlığına kavuştu. 2 gün boyunca aldığımız hizmet, hekimimizin ve hastane çalışanlarının ilgisi oldukça memnun ediciydi. Tüm hastane yönetimine, Doktorumuz Oğuz ÖZEL’e ve tüm çalışanlara çok teşekkür ederim” dedi.