Bizden Haberler

Hem Estetik Hem de Fonksiyonel Burunlar

Hastanemiz Rinoplasti merkezine gelen hastamız Damla Has, burunda estetik bozukluk ve nefes almada güçlük şikâyetleriyle Op. Dr. O. Burak Demirel tarafından muayene edildi. Hastamıza yapılan muayene ve tetkikler sonrasında ileri derecede septum deviasyonu kaynaklı nefes alma sorunu tespit edildi. Damla Hanım’a dijital simülasyon ile yapılabilecek estetik dokunuşlar konusunda bilgi verildi.
Septorinoplasti ameliyatı ile her iki şikâyetinden birlikte kurtulmak isteyen hastamız Damla Hanım’ın, ameliyat öncesi hazırlıkları tamamlanarak anestezi muayenesi yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren operasyon ile septum kıkırdağında düzeltmeler ile burun genel görünüşü ve burun ucuna yönelik estetik müdahaleler başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Ameliyat sonunda burun deliklerine nefes almayı kolaylaştırıcı yapıda silikon tamponlar konularak bandajlama yapıldı. Piezo (ultrasonik şekillendirici) yöntemi ile gerçekleştirilen işlem sonrasında herhangi bir ağrı, şişlik ve morarma olmadan bir gece misafir ettiğimiz hastamızı, ertesi gün taburcu ettik.
Septorinoplasti işleminin ardından birinci hafta kontrolleri için hastanemize gelen Damla Hanım’ın silikon tamponları çıkartıldı. Yapılan işlemden memnuniyetini dile getiren hastamız, Op. Dr. Burak Demirel ve tüm rinoplasti merkezi ekibine teşekkürlerini iletti.
Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, Damla Hanım’a sağlıklı bir hayat diliyoruz.