Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Kocaeli’nden Gelen Hastamız Şifaya Kavuştu

Dar kanal rahatsızlığı; omurga kanalının bel ve boyun bölgesine doğru daralmasıyla, sinir ve omuriliğe baskı yapması durumudur.

Kocaeli’nden hastanemize başvuran 36 yaşındaki hastamız Yunus Emre Bey, belinde ve sol bacağında ağrı, kas gerilmeleri ve yürümede güçlük yaşadığını belirterek sosyal medya üzerinden Ulusal Hasta Hizmetleri birimine ulaştı.

Belinde ağrı, sol bacağında ağrı, kas gerilmeleri ve yürümede güçlük yaşadığını ve bu şikâyetleri 4 senedir yaşadığını söyledi. Bu sürede farklı birçok sağlık kuruluşuna başvurduğunu ve herhangi bir sonuç alamadığını iletti.
Hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümü doktorlarından Op. Dr. Oğuz Özel, MR raporu ve görüntülerini değerlendikten sonra Yunus Emre Bey’e vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntemle 4 seviye vidasız dar kanal ameliyatı önerdi.

Hastanemize gelişi daha önceden planlanan hastamız, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.
Operasyonu başarıyla gerçekleşen Yunus Emre Bey, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından sağlıkla taburcu edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Yunus Emre Bey’e Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber şifa dolu ve mutlu bir hayat dileriz.