Bizden Haberler, Erson AKSU

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

ÖZEL ÇORLU VATAN HASTANESİ 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ SEBEBİYLE BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Hastanenin Genel Müdürü Soner ERKAN açılış konuşmasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde “Siz değerli basın mensuplarıyla bir arada olmaktan kurumum ve şahsım adına mutluluk duyuyorum.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti.

“2018 Yılında hastanemizde yaklaşık 170.000 muayene 8000 ameliyat ve 2000 doğum gerçekleştirdik. Trakya bölgesinde ruhsatlı ilk evde bakım birimini oluşturarak 1500 hastanın evde tedavisini gerçekleştirdik ve bu hastaların yaklaşık 1000 kişisine ücretsiz evde sağlık hizmeti verdik. Aynı zamanda Girişimsel Radyoloji birimi ile bölgede Varis tedavisinden Kist tedavisine kadar bir çok işlem Radyoloji Departmanında Non Invaziv yöntemle yapılmaktadır. Uyku Laboratuvarımızla 2018 yılında yaklaşık 350 hastamıza Uyku Apnesi tedavisi uyguladık. Bölgemizde özel hastaneler arasında tek Mikro Cerrahi kliniğine sahip hastanemiz bir çok iş kazası neticesinde oluşan küçük ve büyük ölçekli Kesi ve Uzuv kopmalarının tedavisini de yaparak hastalarımızın İstanbul’a sevk olmasını engellemiştir. Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde 6. Hekimimiz Yrd.Doç.Dr. Erson AKSU aramıza katıldı ve Jinekolojik Endoskopik Cerrahi alanında çok önemli ameliyatları üniversite düzeyinde hastanemizde gerçekleştirmeye başladı. Aynı zamanda beni çok mutlu eden ve gururlandıran bir sonucu da sizinle paylaşmak isterim.

Sağlık Bakanlığı tarafından 10-11 Aralık 2018 tarihinde denetlenmiş Standardizasyonları Tescillenmiş belli kurallar silsilesi içinde hastalarını Tıbbi ve Otelcik anlamında hizmet sunan hastanemiz 2016 yılındaki 97.25 olan puanını 97.62 ile A sınıfı bir hastane olarak güncellenmiştir. Sağlık hizmetinin de ki başarısını Eğitim-Öğretim alanında da oluşturmak için Üniversite hastanesi olma hedefimiz ile birlikte uluslararası hizmet veren bir kurum olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Dedi.