Bizden Haberler

Septorinoplasti Ameliyatıyla Güzel ve Rahat Nefes Alın

Burunda şekil bozukluğu ve nefes almada güçlük şikayetleri ile hastanemize başvuran Mert Bey, Op. Dr. O. Burak Demirel tarafından gerçekleştirilen septorinoplasti ameliyatı ile hayalindeki burna kavuştu.

Hastanemizin Rinoplasti merkezine gelen hastamız Mert Bey, burunda estetik bozukluk ve nefes almada güçlük şikâyetleriyle Op. Dr. O. Burak Demirel tarafından muayene edildi. Mert Bey’e dijital simülasyon ile yapılabilecek estetik dokunuşlar konusunda bilgi verildi.

Septorinoplasti ameliyatı ile her iki şikâyetinden birlikte kurtulmak isteyen hastamız Mert Bey’in, ameliyat öncesi hazırlıkları tamamlanarak anestezi muayenesi yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren operasyon ile septum kıkırdağında düzeltmeler ile burun genel görünüşü ve burun ucuna yönelik estetik müdahaleler başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Ameliyat sonunda burun deliklerine nefes almayı kolaylaştırıcı yapıda silikon tamponlar konularak bandajlama yapıldı. Piezo (ultrasonik şekillendirici) yöntemi ile gerçekleştirilen işlem sonrasında herhangi bir ağrı, şişlik ve morarma olmadan bir gece misafir ettiğimiz hastamızı, ertesi gün taburcu ettik. Septorinoplasti işleminin ardından birinci hafta kontrolleri için hastanemize gelen Mert Bey’in silikon tamponları çıkartıldı. Yapılan işlemden memnuniyetini dile getiren hastamız, Op. Dr. Burak Demirel ve tüm rinoplasti merkezi ekibine teşekkürlerini iletti.