Sağlık Rehberi

Somon DNA Aşısı İle Cilt Yaşlanmasının Etkilerini Silin!

Somon DNA Nedir? 

Somon DNA saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleri sayesinde, ciltte hücre yenilemesi sağlanması amaçlanır. Bu sayede hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratan somon DNA yöntemi son dönemde oldukça popüler olmuştur. Somon DNA’sı yöntemi tek başına kullanılabileceği gibi PRP, frkasiyonel lazer, ip uygulamaları, botoks ve dolgu uygulamaları ile de kombine edilebicek önemli bir anti-aging seçeneği haline gelmiştir.

Somon DNA Aşısının özellikleri nelerdir? 

Somon DNA Aşısı cildimzin güneş etkisi, serbest radikaller gibi çevresel faktörlerin ve kronolojik yaşlanma belirtilerinin ( gözenek, cildin somon dna aşısı nasıl yapılır matlaşması, ince çizgiler vb.) giderilmesi amacıyla geliştirlmiş önemli bir anti aging üründür. Somon DNA aşısının birinci önemli etkisi içerdiği hyalüronik asit sayesinde cildin yaşla birlikte kaybettiği nemin tekrar geri kazandırılmasıdır. İkinci aşamada somon balıklarının sütlerinden elde edilen serum minik zerkler halinde deri altına verilir, bu uygulama sayesinde aynı zamanda cildin, Uv ışınları, alkol ve sigara gibi olumsuz etkenlerden dolayı görülen protein eksiklikleri tamamlanır, bu sayede ciltte gün geçtikçe gençleşen bir görünüm ortaya çıkar. Somon DNA’sinin verdiği parlak ve aydınlık görünüm yanında, cildin sıkılaşması, elastikiyetinin artması ve nem kazanması da önemli etkileridir. Somon DNA’sı ile sağlanan cilt gençleştirme yönteminde kullanılan somon balığı sütünün yanı sıra ciltteki ihtiyaçlar doğrultusunda farklı vitamin takviyeleri de yapılabilir. Ciltteki çoğu vitamin ve protein ihtiyaçlarını sağlayan Somon DNA tedavisi, doğal onarım yapan ve cildin gençleşmesini sağlayan bir yöntemdir.

Somon DNA Aşısı Kimlere Uygulanamaz?

Somon DNA aşısı uygulaması alerjik etkilere yol açmadığı için, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ancak tedbirli olmak adına bazı kişilere uygulanmaması tavsiye edilmektedir. Bu sebeple Somon DNA tedavisi; Diyabet hastaları Damar tıkanıklığı ve felç öyküsü kişiler Kan pıhtılaşma bozukluğu olanlarda Kalp hastaları ve Hamilelerde kullanımı önerilmez.

 

Somon DNA Aşısı nasıl uygulanır?

Somon dna Aşısini uygulanmadan önce temizlenen yüze lokal anestetik etkili bir krem sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra aşı minik zerkler halinde 1-2cm arayla orta deriye verilir. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer..

Somon DNA aşısı hastanın ihtiyacına göre 3-6 seans kadar uygulandığında en iyşi sonuçlar alınmaktadır. Tedavinin yılda 2 kür halinde uygulanması ile elde edilen sonuçlar kalıcı kılınmakta ve etkileri çok daha başarılı olarak zamana yayılmaktadır.