Sağlık Rehberi

Son Teknoloji Lazer Cihazı

Estetik;

 • Akne ve Akne İzi Revizyonu
 • Fraksiyonel Cilt Yenileme
 • Skar Revizyonu
 • Pixellated Erbium Peeling
 • Peri-Oral Cilt Yenileme
 • Ablatif Cilt Yenileme
 • Hipertrofik İzler
 • Strialar / Gebelik Çatlakları
 • Pigmente lezyonlar
 • Vasküler lezyonlar
 • Kalıcı epilasyon
 • Non-ablatif cilt yenileme
 • Onikomikoz

Cerrahi;

 • Laser Lipoliz
 • Hydrosis Tedavisi
 • Endavasküler

SP DYNAMIS – MULTI UYGULAMALARDA YENİ JENERASYON

Fotona SP DYNAMIS, her yönüyle, bütün estetik ve anti-aging uygulamaları sağlamak üzere tasarlanmış dual bir laser sistemidir. Fotona SP laserleri Er:YAG ve Nd:YAG dalga boylarını bir araya getirerek, estetik, cerrahi ve jinekoloji alanında çok geniş tedaviler sağlamaktadır. Nd:YAG dalga boyu cildin derinlemesine katmanlarına ulaşmakta etkiliyken, Er:YAG 2940 dalga boyu yüzeysel kusurları siler, görsel olarak çekici, uzun süre kalıcı sonuçlar yaratır. Fotona tek sistemde Er:YAG, Nd:YAG laserlerine olarak, lipoliz ve birçok cerrahi prosedür için QCW Nd:YAG modunu birleştirir.

Estetik Tedavilerde En Yüksek Performans

Yüksek performans ve tamamen ayarlanabilir tedavi parametreleri sayesinde, SP Dynamis’in Er:YAG laseri cilt yenilemede gücü ile 3. jenerasyondur. Hassas, mikron bazında katman katman ablasyon kontrolü, yüzeyselden derine, non-ablatiften tamamen ablatife peeling (soyma) fonksiyonları tedavilerin her cilt tipine özel ve uygun hale getirilerek mükemmel sonuçlar vermesini sağlamıştır. Modern tarayıcılar ve fraksiyonel seçenekleri, SP Dynamis’i on parmağında on marifet bir cihaz haline getirmiştir. Patentleri Fotona’ya ait, yüksek çözünürlüklü fraksiyonel tedaviler için TURBO Teknolojisi ve yüksek hızlı minimal ablatif koagülasyon yöntemleri SMOOTH Mod Teknolojisi, VSP  (Variable Square Pulse) Teknolojisi Er:YAG laser teknolojisinde en üst teknolojilerdir.

Fotona’nın Nd:YAG laseri laser epilasyon, cilt rejuvenasyonu, akne tedavileri, vasküler tedaviler ve daha fazlası için altın standart olarak kabul edilmiştir. Non-Ablatif estetik laser tedavileri, modern medikal estetik uygulamalarında önemli bir gelir kaynağı olmaya devam edecektir. SP Dynamis Nd:YAG laseri S-11 tarayıcısı ile uyumludur ve ‘top-hat’ dağılımı sağlayan handpiece’leri ile geniş tedavi bölgeleri için de güvenilirlik ve verimliliğini ispatlamıştır. Yeni devrim niteliğinde ultra uzun pulse Fotona PIANO modu, Nd:YAG ısıtmada kütlesel derinlemesine ısıtmayı artırırken, epidermisi korur.

Cerrahi Uygulamalar için QCW Modu

Yüksek performanslı infrared Er:YAG ve Nd:YAG laserlere ek olarak, FOTONA SP serisi, pazardaki Nd:YAG cerrahi laserleri içinde en güçlü infrared laserlerden biri olan QCW modunu (Quasi Continuous Wave).* Cerrahların infrared laserleri, rakipsiz verimi, simültane olarak dezenfeksiyon yeteneği ve muhteşem klinik sonuçları sayesinde tercih ettiği uzun zamandır bilinen bir gerçektir. Fotona’nın özel tasarım cerrahi handpiece’leri, SP serisi ideal performans ve dalga boyu kombinasyonuyla birleştiğinde, geniş spektrumda cerrahi seçenekleri sunar. Yüksek hassasiyette cerrahi kesmeden tutun, laser lipoliz, endovenöz laser ablasyonu, hiperhidrosiz’ e kadar en gelişmiş endo uygulamalar QCW Nd:YAG modu  ile yapılabilir. Tamamlayıcı Er:YAG dalga boyu, inanılmaz derecede hassas cerrahi ablasyonları, iz bırakmadan ve dikişsiz olarak yapabilmesini sağlar. Tedaviler daha hızlı ve geleneksel yöntemlere kıyasla daha az invazivdir. SP serisi kullanıcı dostu arayüz ve önceden yüklenmiş tedavi ayarları cerrahın kolay ve daha az stresli çalışmasını sağlayacaktır.

 Jinekoloji için Opsiyonel Aksesuarlar

Fotona SP laserleri, jinekoloji alanında da etkileyici temassız tedavi kabiliyeti, non-invaziv uygulamaları ile mükemmel hasta konforu, kısa iyileşme süresi ile star haline gelmiştir. Er:YAG laser dalga boyu, uterin boynu ve vajinadaki lezyonlarda, HPV lezyonlarında, pigmentasyon ve neoplazilerde oldukça etkilidir. Dezenfeksiyon yeteneği sayesinde enfekte olmuş dokuda bile kullanılabilir. Nd:YAG laser dalga boyu, laparotomi, laparoskopi, histeroskopi uygulamlarında, diğer bir deyişle yumuşak doku cerrahisinde, kozmetik jinekolojide kullanılabilir. Jinekolojik uygulamalar IntimaLase ve IncontiLase ayrıca detaylı olarak, Jinekoloji bölümünde incelenebilir.