Beyin Cerrahisi, Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Ağrısız Yeni Bir Hayat!

İsmet Ardaliev, uzun süredir bel bölgesinde ve sağ bacağında ağrı, uyuşma ve hareket kısıtlılığı gibi günlük aktivitelerinde sorunlara neden olan ve yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren şikayetlerle hastanemizin Uluslararası Hasta Hizmetleri Birimine başvurdu.
Hastanemizin Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene olan hastamız, gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra 2 seviye dar kanal tespit edildi. Mikrocerrahi yöntemle, vidasız iki seviye dar kanal ameliyatı önerilen İsmet Bey’e operasyon hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Aynı zamanda kalbinde stent olan hastamız operasyon öncesi Kardiyoloji Bölümümüzde muayene oldu. Yapılan incelemeler sonucunda ameliyata engel bir durum görülmeyen hastamızın ameliyat öncesi hazırlıkları başladı.
Ameliyatı başarılı geçen hastamız, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından İsmet Bey ağrıları dinmiş ve yürüyebilir bir şekilde sağlıkla taburcu edildi.
Taburcu olurken de memnuniyetini dile getiren hastamız, Op. Dr. Oğuz Özel’e, Uluslararası Hasta Hizmetleri Birimine ve tüm hastane personeline teşekkürlerini iletti.
Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak İsmet Bey’e bundan sonraki hayatında bolca sağlık ve mutluluk diliyoruz.