Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Hastasına Umut oldu

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı

Ülkemizin her coğrafyasında, bu ülke vatandaşları ile yurtdışından gelen hastalarına gerek bilgisi, gerek cerrahi yaklaşımları ile umut olan hastanemiz başarılı doktorlarından Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, pek çok uzmanın vida-plak-bağlantı elemanları vb. vücuda yabancı özellikli tıbbi malzemeler kullanarak yaptığı omurilik dar kanal ameliyatlarını, yaklaşık 2 cm’lik kesi ile hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirmeye devam ediyor. Vidasız dar kanal ameliyatı ile zahmetsiz bir şekilde hastaların sağlığına kavuşmasına sağlıyor.

Son bir aydır şiddetli sol bacak ağrısı, uzun yol yürüyememe ve kısa mesafe yürüyüşlerinde bile durup dinlenme gereksinimi vb. şikayetleri olan 68 yaşındaki hastamız Şahven Çamur’un muayene ve tetkiklerini yaptırdığı hastanelerde kendisine omurilikte dar kanal tanısı konulmuş. Kendisine; eşlik eden hastalıklarının ve ayrıca kemiklerinin ileri yaş kaynaklı yumuşak yapıda olmasından dolayı, omuriliğinin darlık olan seviyelerine vida takılamayacağı ve ameliyat olamayacağı anlatılmış.

Gün geçtikçe şikayetleri artan ve ameliyat umudunu kaybeden hastamız, yaptığı araştırmalar sonrasında hastanemizde bu operasyonun vidasız olarak gerçekleştirildiğini öğrenmiş ve kısa sürede doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurmuştur.

Yapılan muayene ve tetkik değerlendirmesi sonrası ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceği kendisine anlatılan hastamız, ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir.

Ameliyat günü sabahı, hastanemize gelerek ameliyat hazırlıkları yapılan ve ‘’3 seviye Vidasız Dar Kanal’’ ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilen hastamız, aynı gün ayağa kaldırılmış ve ertesi gün tüm şikâyetlerini ardında bırakarak hayatının kalan günlerini sağlıkla geçirmek üzere hastanemizden taburcu edilmiştir.

Ameliyat sonrası hastamızı birlikte ziyaret ettiğimiz doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel yaptığı açıklamada, ‘’ ileri yaş ve eşlik eden hastalıkları olan hastalarımızda dar kanal ameliyatlarının, küçük kesiler ile özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan gerçekleştirilmesinin, hastanın iyileşme sürecini kısalttığını ve nekahet dönemini konforlu geçirmesine katkı sağladığını, kısa sürede çok iyi sonuçlar alındığını’’ dile getirmiş ve vidasız dar kanal ameliyatı avantajlarını bir kere daha gözler önüne sermiştir.