Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Sağlığına Kavuştu

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı

Yaklaşık bir yıldır hastanemiz Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı başarılı Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle beyin tümörleri ve ileri seviye lomber cerrahi alanlarında uzmanlaşan doktorumuz, cerrahi tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirdiği omurilikte dar kanal ameliyatları ile hastalarımıza güvenle şifa olmaya devam etmektedir.

68 yaşındaki hastamız Haşime Şentürk, Kocaeli’de hayatını sürdürmektedir. Son bir aydır sağ bacakta ağrı ve uzun yol yürürken zorluk çekme şikâyetleri ile gittiği doktorlar tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında omuriliğinde olan darlığın giderilmesi için ameliyat olması ve omuriliğinin 3 seviyesine vida ve bağlantı elemanlarının takılması gerektiği kendisine anlatılmış.

Böyle bir ameliyat sonrasında ayağa kalkamamaktan korkan hastamız birkaç günlük ziyaret için geldiği ilimizde, hastanemiz doktoru Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ameliyat edilen eski bir hastamız ile tesadüfen yaptığı sohbet sonrasında doktorumuza muayene olmaya karar vermiştir.

Muayene günü sabah erkenden hastanemize gelen hastamız Haşime Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilip, MR görüntüleri değerlendirilmiştir. Ameliyatının aynı gün, hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan yapılabileceğini öğrendiğinde ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir. Ameliyat hazırlıkları hızlıca gerçekleştirilen hastamız aynı gün öğleden sonra opere edilmiş, ameliyatından 3-4 saat kadar sonra ayağa kaldırılarak yürütülmüş ve bir gecelik misafirliğinin ardından ertesi gün sağlığına kavuşarak taburcu edilmiştir.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, Trakya bölgesi ve Haşime Hanım gibi, ülkemizin diğer coğrafyalarından gelerek doktorlarımızın ellerinde şifa bulan tüm hastalarımıza sağlıklı bir ömür diliyoruz. Tüm başarılı vidasız dar kanal ameliyatı ile daha nice insanlara umut olmaya devam ediyoruz.