Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Vidasız Dar Kanal Ameliyatları Hayat Kurtarıyor!

Vidasız Dar Kanal Ameliyatları

Başarılı vidasız dar kanal ameliyatları ile şehrimize ve şehir dışından gelen misafirlerimize şifa olmaya devam eden hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz ÖZEL, korkulan dar kanal ameliyatlarında vida konulmadan 2 cm’lik kesi ile yapılan işlemlerin çok daha sağlıklı ve ameliyat sonrası iyileşme döneminin çok hızlı olduğuna dikkat çekiyor.

Hakkâri’de hayatını sürdüren 71 yaşındaki hastamız Abdullah Çiftçi, belinin sol tarafında ağrı şikâyeti ile son üç ay boyunca gittiği doktorlardan ve verilen tedavilerden fayda görememiş. Son zamanlarda yürümekte de zorluk çekmeye başlayınca sosyal medya aracılığı ile doktorumuza ulaşmış. Yapılan ilk görüşmeler sonrasında MR değerlendirmesi yapılan hastamız ameliyata davet edilerek, hastanemize 1 saatlik mesafede olan İstanbul Yeni Havaalanından ücretsiz transferi ulusal sağlık turizmi ekibimiz tarafından organize edildi.

Hastanemizde Op. Dr. Oğuz ÖZEL tarafından karşılanan ve muayene edilen hastamızın, Covid-19 önlemleri ile korunan servisimize yatırılarak ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat günü yaklaşık 2 saat süren operasyon sonrasında akşam saatlerinde ayağa kaldırılan hastamızın ertesi gün taburculuğu yapılarak, havaalanına transferi ile evine sağ salim ulaşması sağlandı.

Birçok kişi vidasız dar kanal ameliyatları sayesinde sağlığına kavuşuyor. Abdullah Çiftçi de onlardan biri oluyor. Evine ulaştığında bizlere bir mektup ile ulaşan Abdullah amcamıza, 40. yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, torunları ile geçireceği nice sağlıklı günler diliyoruz.