Bizden Haberler, Oğuz ÖZEL

Zonguldak’tan Gelen Hastamıza Vidasız Dar Kanal Ameliyatı Yaptık

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı

Zonguldak’tan Gelen Hastamıza Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Şifa Olduk

Özellikle beyin tümörleri ve vidasız dar kanal ameliyatlarında, bölgemizde ve ülkemizin her coğrafyasında aranan bir doktor olan, Beyin, Omurilik ve Sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, başarılı ameliyatları ile şifa dağıtmaya devam ediyor.

Zonguldak’ta yaşayan 52 yaşındaki hastamız İsmail Atalay, uzun zamandır bel ağrısı, her iki ayakta uyuşma ve uzun yol yürüyememe şikayetlerine çare aramış. Başvurduğu tüm sağlık kuruluşlarında kendisine anlatılan vidalı ameliyat yöntemlerinden memnun kalmayan hastamız, yaptığı araştırmalar sonucunda hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’e ulaştı.

Hastamızın yapılan muayene ve mr incelemesi sonucunda omuriliğinin L3-L4 ve L4-L5 seviyelerinde dar kanal olduğu tespit edilmiş; ayrıca yapılan fiziksel muayenesinde, bacak hareketlerinde ağrı ve nörolojik defisitlerinin de olması nedeniyle ameliyat gerekliliği hastamız İsmail Bey’e anlatılarak ameliyat hazırlıklarına başlanmıştır.

Alınan tüm covid-19 önlemleri altında ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastamızın, yaklaşık 2 saat süren ve Mikrocerrahi yöntemi ile gerçekleştirilen Vidasız Dar Kanal ameliyatı sonrasında servise alınan hastamız; ameliyatından 3 saat kadar sonra Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütülmüştür.

Hastanemize 6 saatlik mesafeden arabası ile gelerek, geldiği gün vidasız dar kanal ameliyatı olup ertesi gün yine arabası ile evine dönen hastamız İsmail Atalay’a, hastanemize ve doktorumuza güvenerek bizi tercih etmesinden dolayı teşekkür eder, kendisine sağlıklı bir hayat dileriz.