YAPILAN İŞLEMLER

Vidasız dar kanal ameliyatı (Mikroteknikle internal Dekompresyon), klasik vidalı dar kanal ameliyatı ile kıyaslandığında çok önemli bazı avantajlara sahiptir. Vida kullanılmadan gerçekleştirilen ve Mikroteknikle internal Dekompresyon adı verilen dar kanal operasyonu vidalı ameliyata göre daha kısa ameliyat süresine sahip; daha ince, kibar ve emniyetli bir yöntemdir. Vidasız dar kanal ameliyatında dokular daha iyi korunduğu ve vücuda yabancı cisim konmadığı için hastalar normal günlük yaşantılarına daha kısa sürede dönmektedirler. Vidasız ameliyatta hastanede yatma süresi de çok kısalmıştır ve ortalama bir gündür. Hastalar ameliyat oldukları gün yürüyebilmekte ve ertesi gün taburcu olabilmektedir.

Omurilik tümörü eğer iyi huyluysa genellikle cerrahi operasyonla dışarı çıkarımı sağlanır. Bu işlem başarı oranı oldukça yüksek bir cerrahi uygulamadır ve genelde tam iyileşme sağlanması mümkündür. Kötü huylu tümörlerde ise tedavi uygulamaları farklılaşabilir. Öncelikle omurilik tümörü kötü huyluysa, onun tipinin belirlenmesi esastır. Bu şekilde tüm tedavi uygulamasının planlamasına başlanabilir. Bunun için tümörden parça alınarak detaylı analizi yapılabilir. Hastanın genel durumunda ciddi anlamda negatif etkiler başlamışsa tedavi işlemleri doğrudan cerrahi uygulamalarla başlayabilir. Omurilik bölgesinde ameliyat gerçekleştirmek demek mikrocerrahi uygulamalarının kullanılması demektir. Çünkü bu bölgede çok sayıda sinir bulunmaktadır. ve en küçük problem bile büyük etkiler yaratabilir. Dolayısıyla omurilik tümörü ameliyatlarında nöromonitörizasyon yapılır, bu sistem olası kötü zararların takibini yaparak öncesinde doktoru yönlendirecek bilgileri sunabilir. Omurilik tümörlerinde cerrahi operasyonda başarı kritiktir, bu sebeple alanında profesyonel operatörlerle çalışılması oldukça önemlidir.

Günümüzde bel fıtığı ameliyatları mikroskop veya endoskop kullanılarak yapılmaktadır. Bu gelişmiş yöntemler sayesinde cerrahlar sinirleri ameliyat esnasında zedelemek veya sinirlere zarar vermek gibi ameliyat komplikasyonlarından büyük oranda kaçınmış olurlar. Ameliyatlar da sinir zedelenmeleri bu yöntemler sayesinde azaldığı için son yıllarda cerrahiye bağlı sorunlar oldukça azalmıştır. Boyun fıtığı teşhisi konan ancak cerrahi olmayan tedavi yöntemlerinden fayda görmeyen hastalar için ameliyat gerekli olabilir.

Boyun fıtığı ameliyatının amacı diskin sinire bası yapan bölümünün çıkarılmasıdır. Bu diskektomi adı verilen bir işlemle yapılır. Herniye olan diskin yerine göre cerrah, omurgaya ulaşmak için boynun ön ya da arka tarafında bir kesi yapar. Ameliyatın boynun önünden mi yoksa enseden mi yapılacağı ile ilgili teknik karar disk herniasyonunun tam konumu, cerrahın tecrübesi ve tercihleri gibi pek çok faktörle belirlenir. Her iki yaklaşımda da diskin sinire baskı yapan bölümü genelde iyi sonuçlarla çıkarılır. Önden yaklaşımda herniye olan disk parçasına ulaşmak için diskin büyük bölümü de çıkarılacağından genellikle aynı seansta yapılan bir füzyon işlemi de gerekli olur.

Beyin tümöründe birkaç farklı tedavi uygulaması vardır. Tümörün yer aldığı bölge, tümörün boyutu, tipi ve hastanın diğer kişisel özelliklerine göre tedavi yöntemi belirlenmektedir. Bu tedavi yöntemleri cerrahi, radyoterapi ve kemoterapidir. İyi huylu tümörlerin cerrahi yollarla çıkarılması günümüzde başarı oranı oldukça yüksek bir operasyondur. Eğer iyi huylu tümörün tamamı cerrahi operasyonla çıkarılırsa ek bir tedavi uygulamasına gerek kalmadan problem çözülmüş olacaktır. Kötü huylu tümörlerde ise süreç bu kadar hızlı sonuçlanmayabilir. Cerrahi operasyon ardından kötü huylu tümör tam olarak alınamayabilir ve bu durumda mutlaka radyoterapi veya kemoterapi uygulamalarına başvurulmaktadır.

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

null

Op.Dr. Oğuz ÖZEL

Beyin ve Sinir Cerrahı

Oğuz Özel, 1999 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005-2011 yılları arasında ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde beyin cerrahi uzmanlığını tamamlamıştır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 6 hastanede çalışmış olan Oğuz Özel; mesleki alanda, başarıyla gerçekleştirdiği birçok ameliyatın yanında özellikle “vidasız dar kanal ameliyatı” ve “omurilik-beyin tümörü ameliyatlarıyla” öne çıkmaktadır.

null

Op.Dr. Abdullah TEMİZKAN

Beyin ve Sinir Cerrahı

Abdullah Temizkan, 1981 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nöroşirurji uzmanlığını tamamlamıştır. Ülke çapında farklı bölgelerde 6 hastanede çalışmış olup, 2016 yılından beri Çorlu Vatan Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

HASTA HİKAYELERİ

Vidasız Dar Kanal İle Ağrılara ‘’SON’’!!!

Kastamonu’da yaşayan 62 yaşındaki Atila Madenoğlu, uzun yıllar devam eden yürüme bozukluğu, bacaklarda uyuşukluk ve ağrı şikayeti ile hastanemiz ‘’Nöroşirurji Merkezine’’ başvurdu. Farklı sağlık kuruluşlarında yapılan muayeneler sonrasında vidalı ameliyat olması gerektiği söylenen Atila Bey, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi. Yapılan fizik muayene ve tetkikler sonrasında L3-L4, L4-L5 bölgelerinde 2 seviye dar kanal tespit edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mikrocerrahi yöntem ile vidasız dar kanal ameliyatı önerilen hastamıza yapılan hazırlıklar sonrasında gerçekleştirilen operasyon ile hastamızın ağrı ve yürüme bozukluğu şikayetlerinin gerilediği görüldü.

Hastanemize ve doktorumuza güvenerek 700 km uzaktan gelip sağlığını bizlere emanet eden Atila Bey’e sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

beyin-ve-sinir-rono-445
belfitigi-343

Bel Fıtığı İçin Araştırma Yaptı Çorlu Vatan Hastanesini Seçti

Bel fıtığı şikayetleri nedeniyle daha önce 2 defa ameliyat olan 33 yaşındaki Gülden Hanım şikayetleri geçmeyince farklı sağlık kuruluşlarına başvurmuş ve kendisine vidalı ameliyat yapılması yönünde tavsiyelerde bulunulmuş.

Kendi yaptığı araştırmalar sonucunda Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’in vidasız dar kanal operasyonlarındaki başarısını duyarak hastanemize başvurdu.

Geçirdiği ameliyatlar sonrasında yolda yürüyememe, bacaklarda ağrı ve uyuşukluk şikayetlerinin devam ettiğini belirten hastamıza yapılan fiziki muayene ve tetkikler sonrasında Mikrocerrahi yöntem ile Vidasız Dar Kanal ameliyatının şikayetlerinin geçmesi yönünde oldukça başarılı bir yöntem olacağı doktorumuz tarafından anlatıldı. Yapılan bilgilendirme sonrasında hastamız ameliyat olmaya karar verdi.

Ameliyat günü hastanemize gelerek tüm tetkikleri ve anestezi görüşmeleri tamamlanan hastamız, yaklaşık 2 saat süren operasyon sonrasında serviste dinlenmeye alındı. Akşam saatlerinde ayağa kaldırılarak yürütülen ve ağrılarının çoğunun o kadar kısa bir süre de bile azaldığını belirten hastamız ertesi gün taburcu edildi.

40. hizmet yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Gülden Hanım’a ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Kafası Büyüklüğünde Bir Kitle ile Dünyaya Geldi

Gültepe ailesinin yaklaşık 10 gün önce dünyaya gelen bebeğinin kafasına yapışık halde bulunan kitle, Beyin Cerrahi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel tarafından gerçekleştirilen operasyonla alındı. Op.Dr. Oğuz ÖZEL, ilk defa bölgede böyle bir kistle karşılaştıklarını söyledi. Daha önce başında kist bulunan birçok hastanın ameliyat edildiğini belirten Özel, “Bebek bize geldiğinde kafasının arka tarafında, başından daha büyük bir kisti (ensefalose) vardı. Pek ameliyatı gerçekleşen bir durum değildi. Kistin bir kısmı beyin içeriyordu. Hastayı hemen ameliyata aldık. Başarılı geçen ameliyatın ardından hasta sağlığına kavuştu. Şimdi bebeği taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

haber5
beyincerrahi3

Omurilik Tümörlerinde Mikrocerrahi Yaklaşım

1981 yılından bugüne, sağlık hizmeti sunumunda şehrimizde önemli bir referans merkezi olan hastanemizin, Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniği hekimlerinden Op. Dr. Abdullah Temizkan; bel ve boyun fıtıklarının teşhis ve tedavisinin günümüzde oldukça güvenli ve sonuç alınabilir yöntemler ile gerçekleştirildiğini, aynı zamanda beyin ve omurilik tümörlerinde de teknolojinin yanında tecrübenin varlığıyla gerçekleştirilen ameliyatlarda şans faktörüne yer kalmadığını dile getirdi.

Son iki aydır şiddetli bel ve sağ bacak ağrısı yaşayan 59 yaşındaki hastamız Mustafa Önal, şikâyetlerinde artış olunca hastanemiz doktorlarından Op. Dr. Abdullah Temizkan’a başvurdu. Yapılan MR tetkiki sonrasında L4 seviyesinde yaklaşık 1,5 cm büyüklüğünde tümör tespit edildi. Yapılacak operasyonun detayları konusunda yapılan bilgilendirmeyi takiben, hastamız Mustafa Bey’in ameliyat hazırlıkları yapıldı.

Hakkari’den Gelerek Şifa Buldu

Başarılı vidasız dar kanal ameliyatları ile şehrimize ve şehir dışından gelen misafirlerimize şifa olmaya devam eden hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi uzmanı Op.Dr. Oğuz ÖZEL, korkulan dar kanal ameliyatlarında vida konulmadan 2 cm’lik kesi ile yapılan işlemlerin çok daha sağlıklı ve ameliyat sonrası iyileşme döneminin çok hızlı olduğuna dikkat çekiyor.

Hakkâri de hayatını sürdüren 71 yaşındaki hastamız Abdullah Çiftçi, belinin sol tarafında ağrı şikâyeti ile son üç ay boyunca gittiği doktorlardan ve verilen tedavilerden fayda görememiş. Son zamanlarda yürümekte de zorluk çekmeye başlayınca sosyal medya aracılığı ile doktorumuza ulaşmış. Yapılan ilk görüşmeler sonrasında MR değerlendirmesi yapılan hastamız ameliyata davet edilerek, hastanemize 1 saatlik mesafede olan İstanbul Yeni Havaalanından ücretsiz transferi ulusal sağlık turizmi ekibimiz tarafından organize edildi.

Hastanemizde Op.Dr. Oğuz ÖZEL tarafından karşılanan ve muayene edilen hastamızın Covid-19 önlemleri ile korunan servisimize yatırılarak ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat günü yaklaşık 2 saat süren operasyon sonrasında akşam saatlerinde ayağa kaldırılan hastamızın ertesi gün taburculuğu yapılarak, havaalanına transferi ile evine sağ salim ulaşması sağlandı.

Evine ulaştığında bizlere bir mektup ile ulaşan Abdullah amcamıza, 40. yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, torunları ile geçireceği nice sağlıklı günler diliyoruz.

hakkari
vidasiz-dar-kanal-corlu

Vidasız Dar Kanal Ameliyatları ile Şifa Olmaya Devam Ediyor

Yaptığı başarılı ameliyatlar ile bölgemizde adından söz ettiren hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, özellikle dar kanal şikâyetleri ile yaşam standartları düşen ve vida, plak vb. özellikli yabancı madde konularak yapılan ameliyatlardan korkan hastalarımıza şifa olmaya devam ediyor.

Yıllardır aldığı destekle en fazla 10 metre yol yürüyebilen 77 yaşındaki hastamız Emetullah Altınel, omurilikte dar kanal şikayeti ile Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu. Muayenesi ve tetkikleri sonrasında teşhisinin teyidi yapılan hastamıza iki gün sonrasına ameliyat planlaması oluşturuldu.

Ameliyat günü sabahında, tüm yatan hastalarımıza yapıldığı gibi kendisine ve refakatçisine covid-19 ve diğer ameliyat tetkikleri yapılan hastamızın, covid-19 yönünden tüm önlemlerin alındığı servisimize yatışı yapıldı.

Tüm ameliyat hazırlıkları kısa sürede tamamlanan Emetullah hanımın, yaklaşık 3 cm’lik kesiden gerçekleştirilen Mikrocerrahi ile Vidasız Dar Kanal ameliyatı iki saat sürdü. Başarılı geçen ameliyat sonrasında serviste dinlenmeye alınan hastamız, ameliyattan üç saat kadar sonra Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütüldü. Daha ilk anda bu dertten kurtulduğunu anlayan Emetullah Hanım, bir gecelik hastane yatışının ardından, herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyerek hastanemizden taburcu edildi.

Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, hastamız Emetullah hanıma sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Zonguldak’tan gelen hastamıza Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile şifa olduk

Özellikle beyin tümörleri ve vidasız dar kanal ameliyatlarında, bölgemizde ve ülkemizin her coğrafyasında aranan bir doktor olan, Beyin, Omurilik ve Sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, başarılı ameliyatları ile şifa dağıtmaya devam ediyor.

Zonguldak’ta yaşayan 52 yaşındaki hastamız İsmail Atalay, uzun zamandır bel ağrısı, her iki ayakta uyuşma ve uzun yol yürüyememe şikayetlerine çare aramış. Başvurduğu tüm sağlık kuruluşlarında kendisine anlatılan vidalı ameliyat yöntemlerinden memnun kalmayan hastamız, yaptığı araştırmalar sonucunda hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’e ulaştı.

Hastamızın yapılan muayene ve mr incelemesi sonucunda omuriliğinin L3-L4 ve L4-L5 seviyelerinde dar kanal olduğu tespit edilmiş; ayrıca yapılan fiziksel muayenesinde, bacak hareketlerinde ağrı ve nörolojik defisitlerinin de olması nedeniyle ameliyat gerekliliği hastamız İsmail Bey’e anlatılarak ameliyat hazırlıklarına başlanmıştır.

Alınan tüm covid-19 önlemleri altında ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastamızın, yaklaşık 2 saat süren ve Mikrocerrahi yöntemi ile gerçekleştirilen Vidasız Dar Kanal ameliyatı sonrasında servise alınan hastamız; ameliyatından 3 saat kadar sonra Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütülmüştür.

Hastanemize 6 saatlik mesafeden arabası ile gelerek, geldiği gün ameliyat olup ertesi gün yine arabası ile evine dönen hastamız İsmail Atalay’a, hastanemize ve doktorumuza güvenerek bizi tercih etmesinden dolayı teşekkür eder, kendisine sağlıklı bir hayat dileriz.

corlu-zonguldak-vidasiz-dar-kanal
vidasiz-dar-kanal-ameliyati-corlu-3

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Hastasına Umut oldu

Ülkemizin her coğrafyasında, bu ülke vatandaşları ile yurtdışından gelen hastalarına gerek bilgisi, gerek cerrahi yaklaşımları ile umut olan hastanemiz başarılı doktorlarından Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, pek çok uzmanın vida-plak-bağlantı elemanları vb. vücuda yabancı özellikli tıbbi malzemeler kullanarak yaptığı omurilik dar kanal ameliyatlarını, yaklaşık 2 cm’lik kesi ile hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirmeye devam ediyor.

Son bir aydır şiddetli sol bacak ağrısı, uzun yol yürüyememe ve kısa mesafe yürüyüşlerinde bile durup dinlenme gereksinimi vb. şikayetleri olan 68 yaşındaki hastamız Şahven Çamur’un muayene ve tetkiklerini yaptırdığı hastanelerde kendisine omurilikte dar kanal tanısı konulmuş. Kendisine; eşlik eden hastalıklarının ve ayrıca kemiklerinin ileri yaş kaynaklı yumuşak yapıda olmasından dolayı, omuriliğinin darlık olan seviyelerine vida takılamayacağı ve ameliyat olamayacağı anlatılmış. Gün geçtikçe şikayetleri artan ve ameliyat umudunu kaybeden hastamız, yaptığı araştırmalar sonrasında hastanemizde bu operasyonun vidasız olarak gerçekleştirildiğini öğrenmiş ve kısa sürede doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurmuştur. Yapılan muayene ve tetkik değerlendirmesi sonrası ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceği kendisine anlatılan hastamız, ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir. Ameliyat günü sabahı, hastanemize gelerek ameliyat hazırlıkları yapılan ve ‘’3 seviye Vidasız Dar Kanal’’ ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilen hastamız, aynı gün ayağa kaldırılmış ve ertesi gün tüm şikâyetlerini ardında bırakarak hayatının kalan günlerini sağlıkla geçirmek üzere hastanemizden taburcu edilmiştir. Ameliyat sonrası hastamızı birlikte ziyaret ettiğimiz doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel yaptığı açıklamada, ‘’ ileri yaş ve eşlik eden hastalıkları olan hastalarımızda dar kanal ameliyatlarının, küçük kesiler ile özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan gerçekleştirilmesinin, hastanın iyileşme sürecini kısalttığını ve nekahet dönemini konforlu geçirmesine katkı sağladığını, kısa sürede çok iyi sonuçlar alındığını’’ dile getirmiştir.

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Sağlığına Kavuştu

Yaklaşık bir yıldır hastanemiz Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı başarılı ameliyatlar ile hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle beyin tümörleri ve ileri seviye lomber cerrahi alanlarında uzmanlaşan doktorumuz, cerrahi tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirdiği omurilikte dar kanal ameliyatları ile hastalarımıza güvenle şifa olmaya devam etmektedir.

68 yaşındaki hastamız Haşime Şentürk, Kocaeli’de hayatını sürdürmektedir. Son bir aydır sağ bacakta ağrı ve uzun yol yürürken zorluk çekme şikâyetleri ile gittiği doktorlar tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında omuriliğinde olan darlığın giderilmesi için ameliyat olması ve omuriliğinin 3 seviyesine vida ve bağlantı elemanlarının takılması gerektiği kendisine anlatılmış. Böyle bir ameliyat sonrasında ayağa kalkamamaktan korkan hastamız birkaç günlük ziyaret için geldiği ilimizde, hastanemiz doktoru Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ameliyat edilen eski bir hastamız ile tesadüfen yaptığı sohbet sonrasında doktorumuza muayene olmaya karar vermiştir.

Muayene günü sabah erkenden hastanemize gelen hastamız Haşime Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilip, mr görüntüleri değerlendirilmiştir. Ameliyatının aynı gün, hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan yapılabileceğini öğrendiğinde ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir. Ameliyat hazırlıkları hızlıca gerçekleştirilen hastamız aynı gün öğleden sonra opere edilmiş, ameliyatından 3-4 saat kadar sonra ayağa kaldırılarak yürütülmüş ve bir gecelik misafirliğinin ardından ertesi gün sağlığına kavuşarak taburcu edilmiştir. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, Trakya bölgesi ve Haşime Hanım gibi, ülkemizin diğer coğrafyalarından gelerek doktorlarımızın ellerinde şifa bulan tüm hastalarımıza sağlıklı bir ömür diliyoruz.

vidasiz-dar-kanal-ameliyati-corlu-2
vidasiz-dar-kanal-corlu-1 (1)

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı Mesafe Tanımıyor

Yaptığı başarılı operasyonlarla, ileri yaş olup; yürüme zorluğu, belde ve bacakta ağrı, uyuşma, tansiyon ve diyabet gibi eşlik eden şikâyetleri olan hastalarımızı, vida-plak-platin vb. özellikli tıbbi malzeme kullanmadan, omurilik darlığı olan her bir seviye için 2 cm’lik kesi ile ameliyat ederek sağlıklı bir şekilde taburcu eden Özel Çorlu Vatan Hastanesi; Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz ÖZEL, ülkemizin her bir köşesinde bu şikâyetlerine çare bulamayan hastalarımızı sağılığına kavuşturmaya devam ediyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde hayatını sürdüren 67 yaşındaki hastamız Zülfiye Ünal’a; şiddetli bacak ağrısı ve uzun yol yürüyememe şikâyetleri ile başvurduğu sağlık merkezinde omuriliğinin 3 seviyesinde dar kanal tanısı konulmuş. Gittiği pek çok merkezde şikâyetlerine çare bulamayan ve önerilen ameliyatların hayatını olumsuz etkileyeceğini düşünen hastamız, yaptığı uzun araştırmalar sonucunda doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e ulaşmış, yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonrası hastanemize gelerek ameliyat hazırlıklarına başlanmıştır. Yaklaşık 3 saat süren ve küçük bir kesiden gerçekleştirilen başarılı ‘’Vidasız Dar Kanal Ameliyatı’’nın hemen ardından doktorumuz tarafından ayağa kaldırılıp yürütülen hastamızın bir gecelik yatışı sonrasında sağlıklı bir şekilde taburculuğu sağlanmıştır. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, hastamıza; hastanemize ve doktorumuza güvenerek bizi tercih etmesinden dolayı teşekkür eder, kendisine sağlıklı bir hayat dileriz.

Başarılı Geçen Beyin Tümörü Ameliyatı ile Tüm Şikâyetlerinden Kurtuldu!

67 yaşındaki hastamız Saadet GÜLEN; baş ağrısı, konuşma bozukluğu, sağ tarafında uyuşukluk şikâyetleri ile Nöroloji polikliniğimize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkiklerinin sonucunda beynin sol ön lobunda yaklaşık 3×2 cm boyutlarında tümör olduğu tespit edildi ve aynı gün içinde Beyin ve Sinir Cerrahi polikliniğimize yönlendirildi.

Yaptığı başarılı ameliyatlar ile hastalarını sağlığına kavuşturan Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Oğuz ÖZEL tarafından yapılan muayene ve BT değerlendirmesinin sonucunda hastamıza acil ameliyat planlandı. 6 saat kadar süren başarılı operasyon sonrası hastamız Saadet GÜLEN’ in baş ağrısı, konuşma ve sağ tarafındaki uyuşukluk şikâyetleri tamamen geçti. Genel durumu iyi olan hastamız ameliyattan 1 hafta sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

beyin-tumoru-sifa
haber1

Portakal Büyüklüğündeki Kist Çıkarıldı

Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı başarılı beyin ameliyatları ile bölgede ilkleri gerçekleştirmeyi başardı. Birçok beyin ameliyatları yapan Opr. Dr. Oğuz Özel son yaptığı beyin ameliyatıyla 11 yaşındaki çocuğun kafasında bulunan portakal büyüklüğündeki kisti alarak başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiklerini belirtti.

Beyin Tümörüne Başarılı Operasyon

Beyninde tümör olan 52 yaşındaki hasta, yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Şuuru kapalı olarak doktorumuza başvuran 52 yaşındaki hastaya yapılan tetkikler sonrasında hastanın beyninde tümör olduğu anlaşıldı. Vakit kaybedilmeden ameliyata alınan hastanın beynindeki tümör total olarak alındı. Bir süre beyin cerrahi servisinde tedavi gören hasta sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Ameliyatla ilgili bilgi veren Op. Dr. Oğuz Özel, “Bu tür riskli ameliyatlar başarı ile yapılmaktadır. İnsanların ameliyat olabilmek için Büyükşehirlere gitmesine gerek kalmaması sevindirici bir haberdir.” Dedi.

haber2
haber3

Bel Fıtığı İçin Başvurdu, Beyin Tümörü Tespit Edildi

Bel fıtığı ameliyatı için hastaneye başvuran 69 yaşındaki Ömer Çetin’de beyin tümörü tespit edildi. Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru Op.Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilen sol tarafı tutmayan hastada beyin MR’ı çekildi. Hastanın değerlendirilen beyin MR görüntülemesinde beyin tümörü tespit edildi. Hastaya yapılan ameliyat hakkında bilgi veren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel: “Hastanın bacağındaki şikayetlerinin beyin tümörü nedeniyle olduğunu, ameliyat olması gerektiğini ve ameliyatın olası sonuçlarını hasta ve hasta yakınlarına anlatarak operasyon önerildi. Hasta, ameliyatı kabul etmesi üzerine ameliyata alındı. Başarılı ameliyatın ardından hasta servise çıkarıldı. Genel durumu iyi olan hasta geri kalan tedavisi için Radyasyon Onkolojisi ve Medikal Onkolojiye gönderildi” dedi.

84 Yaşında Beyin Tümörü Ameliyatı Oldu

Op. Dr. Oğuz Özel’in bulunduğu Beyin ve Sinir cerrahi polikliniğine 84 yaşındaki Mehmet Güven miks beyin tümörü nedeni ile başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayenesi yapılan hastanın tahlil ve tetkikleri değerlendirildi. Altı ay önce başka merkezde opere olmuş hastanın beynindeki kitlesinin neredeyse iki kat büyüdüğü saptandı. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından hasta ve hasta yakınlarına ameliyatın riskleri anlatıldıktan sonra ameliyata alındı. Yapılan başarılı tümör ameliyatı sonrası hasta servise alınarak aynı gün yürütüldü. Genel durumu iyi olan hasta şifa ile taburcu edildi.

haber4