İletişim bilgilerinizi paylaşmayı unutmayınız. Yetkili ekip arkadaşlarımız daha detaylı bilgi için sizlerle iletişime geçecektir.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

YAPILAN İŞLEMLER

Vidasız dar kanal ameliyatı (mikroteknikle internal dekompresyon), klasik vidalı dar kanal ameliyatı ile kıyaslandığında çok önemli bazı avantajlara sahiptir. Vida kullanılmadan gerçekleştirilen ve mikroteknikle internal dekompresyon adı verilen dar kanal operasyonu, vidalı ameliyata göre daha kısa ameliyat süresine sahip; daha ince, kibar ve emniyetli bir yöntemdir. Vidasız dar kanal ameliyatında, dokular daha iyi korunduğu ve vücuda yabancı cisim konmadığı için hastalar normal günlük yaşantılarına daha kısa sürede dönmektedirler. Vidasız ameliyatta, hastanede yatma süresi de çok kısalmıştır ve ortalama bir gündür. Hastalar, ameliyat oldukları gün yürüyebilmekte ve ertesi gün taburcu olabilmektedir.

Omurilik tümörü, eğer iyi huyluysa, genellikle cerrahi operasyonla dışarı çıkarımı sağlanır. Bu işlem, başarı oranı oldukça yüksek bir cerrahi uygulamadır ve genelde tam iyileşme sağlanması mümkündür. Kötü huylu tümörlerde ise tedavi uygulamaları farklılaşabilir. Öncelikle, omurilik tümörü kötü huyluysa, onun tipinin belirlenmesi esastır. Bu şekilde, tüm tedavi uygulamasının planlamasına başlanabilir. Bunun için tümörden parça alınarak detaylı analizi yapılabilir. Hastanın genel durumunda ciddi anlamda negatif etkiler başlamışsa tedavi işlemleri doğrudan cerrahi uygulamalarla başlayabilir. Omurilik bölgesinde ameliyat gerçekleştirmek demek, mikrocerrahi uygulamalarının kullanılması demektir. Çünkü bu bölgede çok sayıda sinir bulunmaktadır ve en küçük problem bile büyük etkiler yaratabilmektedir. Dolayısıyla, omurilik tümörü ameliyatlarında nöromonitörizasyon yapılır. Bu sistem, olası kötü zararların takibini yaparak öncesinde doktoru yönlendirecek bilgileri sunabilir. Omurilik tümörlerinde cerrahi operasyonda başarı kritiktir, bu sebeple alanında profesyonel operatörlerle çalışılması oldukça önemlidir.

Günümüzde bel fıtığı ameliyatları, mikroskop veya endoskop kullanılarak yapılmaktadır. Bu gelişmiş yöntemler sayesinde cerrahlar, sinirleri ameliyat esnasında zedelemek veya sinirlere zarar vermek gibi ameliyat komplikasyonlarından büyük oranda kaçınmış olurlar. Ameliyatlarda sinir zedelenmeleri, bu yöntemler sayesinde azaldığı için son yıllarda cerrahiye bağlı sorunlar oldukça azalmıştır. Boyun fıtığı teşhisi konan ancak cerrahi olmayan tedavi yöntemlerinden fayda görmeyen hastalar için ameliyat gerekli olabilir.

Boyun fıtığı ameliyatının amacı, diskin sinire baskı yapan bölümünün çıkarılmasıdır. Bu, diskektomi adı verilen bir işlemle yapılır. Herni olan diskin yerine göre cerrah, omurgaya ulaşmak için boynun ön ya da arka tarafında bir kesi yapar. Ameliyatın boynun önünden mi yoksa enseden mi yapılacağı ile ilgili teknik karar disk, herniasyonunun tam konumu, cerrahın tecrübesi ve tercihleri gibi pek çok faktörle belirlenir. Her iki yaklaşımda da diskin sinire baskı yapan bölümü genelde iyi sonuçlarla çıkarılır. Önden yaklaşımda herni olan disk parçasına ulaşmak için diskin büyük bölümü de çıkarılacağından, genellikle aynı seansta yapılan bir füzyon işlemi de gerekli olur.

Beyin tümöründe birkaç farklı tedavi uygulaması vardır. Tümörün yer aldığı bölge, tümörün boyutu, tipi ve hastanın diğer kişisel özelliklerine göre tedavi yöntemi belirlenmektedir. Bu tedavi yöntemleri, cerrahi, radyoterapi ve kemoterapidir. İyi huylu tümörlerin cerrahi yollarla çıkarılması, günümüzde başarı oranı oldukça yüksek bir operasyondur. Eğer iyi huylu tümörün tamamı cerrahi operasyonla çıkarılırsa, ek bir tedavi uygulamasına gerek kalmadan problem çözülmüş olacaktır. Kötü huylu tümörlerde ise süreç bu kadar hızlı sonuçlanmayabilir. Cerrahi operasyon ardından, kötü huylu tümör tam olarak alınamayabilir ve bu durumda mutlaka radyoterapi veya kemoterapi uygulamalarına başvurulmaktadır.

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

null

Op. Dr. Oğuz ÖZEL

Beyin ve Sinir Cerrahı

Oğuz Özel, 1999 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005-2011 yılları arasında ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin Cerrahi Uzmanlığını tamamlamıştır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde, 6 hastanede çalışmış olan Oğuz Özel, mesleki alanda, başarıyla gerçekleştirdiği birçok ameliyatın yanında özellikle vidasız dar kanal ameliyatı ve omurilik-beyin tümörü ameliyatlarıyla öne çıkmaktadır.

null

Op. Dr. Abdullah TEMİZKAN

Beyin ve Sinir Cerrahı

Abdullah Temizkan, 1981 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Nöroşirurji Uzmanlığını tamamlamıştır. Ülke çapında farklı bölgelerde 6 hastanede çalışmış olup, 2016 yılından beri Çorlu Vatan Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

HASTA HİKAYELERİ

Beyin Tümörü Ameliyatıyla Hayata Tutundu

Bulgaristan’ın Varna şehrinde yaşayan hasta, baş ağrısı, denge bozukluğu ve unutkanlık şikayetleriyle 1 hafta önce hastanemize başvurdu. Hastamızın kızı olan Krasimira Hanım, uluslararası hastalar departmanımızla iletişime geçti ve babasının şikayetlerini bizimle paylaştı.
Hastanemize geldikten sonra Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi ve gerekli tetkikler istendi. Hastaya kontrastlı MR çekildi ve bu görüntüler sonucunda beyinde bir tümör tespit edildi. Ameliyat önerisi yapıldı ve hastaya detaylı bir şekilde bilgilendirme yapıldı.
Ameliyatın planlanmasıyla birlikte hasta yatış işlemleri gerçekleştirildi ve aynı gün içinde ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ertesi gün belirlenen saatte hasta ameliyata alındı ve operasyon başarıyla tamamlandı. Hastamızın durumunu takip etmek amacıyla bir saat kadar yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutuldu. Daha sonra hastamız odasına çıkarıldı ve Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mobilize edildi. Hastaya ameliyat sonrası durumu hakkında bilgilendirme yapıldı.
Hastamız, yaklaşık bir hafta boyunca hastanemizde gözlem altında tutulan hastamız sağlıkla taburcu edildi.
Taburcu olurken de memnuniyetini dile getiren hastamız, Op. Dr. Oğuz Özel’e, Uluslararası Hasta Hizmetleri Birimine ve tüm hastane personeline teşekkürlerini iletti.
Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, hastamıza bundan sonraki hayatında sağlık ve mutluluk diliyoruz.

IVANSTOYKOV
4

Tedavi için Hakkari’den Geldi!

Hakkari’de yaşayan 38 yaşındaki Murat Bey, 15 gündür yaşadığı ağrı ve yürüme güçlüğü şikayetleri ile hastanemize başvurdu. Hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümü doktorlarından Op. Dr. Oğuz Özel tarafından MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Murat Bey’e vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntem ile tek seviye vidasız dar kanal ameliyatı önerildi.
Hakkari’den hastanemize gelişi planlanan hastamız havaalanından alınarak hastanemize transferi gerçekleştirildi. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilen hastamızın ameliyat öncesi hazırlıkları yapıldı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı. Operasyonu başarıyla gerçekleşen Murat Bey, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından sağlıkla taburcu oldu. Havaalanına transferi gerçekleşen hastamız, hastanemizden ayrılırken doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine içten teşekkürlerini iletti.
Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle birlikte geçireceği sağlık dolu mutlu bir hayat dileriz.

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Eski Sağlığına Kavuştu!

Vida ve Platin Kullanılmadan Mikrocerrahi Yöntem ile 3 Seviye Dar Kanal Ameliyatı Olan Hasta Eski Sağlığına Kavuştu!
Balıkesir’de yaşayan 68 yaşındaki Ummuhan Hanım, bir süredir artarak devam eden ağrıları sonucu yürümekte zorlandığını belirterek hastanemize başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Ümmühan Hanım’a vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntem ile 3 seviye dar kanal ameliyatı önerildi.
Hastanemize gelişi planlanan Ummuhan Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engeli bulunmayan hastamızın yatışı yapıldı.
Ameliyatı başarılı geçen Ummuhan Hanım, ameliyat sonrası 4 saat yürütüldü. Takip amacıyla hastanemizde bir gecelik yatışın ardından, sağlıkla yürüyerek taburcu edildi.
Sevgili hastamız Ummuhan Hanım; ameliyat öncesi sadece 50 metre yürüyebildiğini ve çok şiddetli ağrı yaşadığını, ameliyattan sonra tüm ağrılarının geçtiğini ve rahatlıkla yürüyebildiğini belirtti. Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Ummuhan Hanım’a, Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber sağlıklı bir hayat dileriz.

ummuhanakcan
recep

Omuriliğinde Kitle Olan Hasta Ameliyat Sonrası Sağlığına Kavuştu!

82 yaşındaki Recep Göcen; yürüyememe ve boyundan aşağı olan kuvvet kaybı şikayetleri ile hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu.
Hastanemize gelmeden önce başka kurumlara da başvuran hastamız hiçbir yerden sonuç alamadığını ve tanı konulamadığını belirtti. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında hastamızın sırtının üst kısmında kitle tespit edildi.
Kitlenin operasyon ile çıkarılması planlandıktan sonra, hastanın yatışı yapılarak ertesi gün ameliyatı gerçekleşti. Ameliyat sonrası kuvvet kaybı şikayetleri düzelen Recep Bey, hastanemizden yürüyerek taburcu oldu.
Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, değerli hastamız Recep Bey’in sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşıyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Mikrocerrahi Yöntem ile Vidasız 3 Seviye Dar Kanal

Hastanemizin Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvuran Remziye Hanım, bir süredir her iki bacakta ve belde ağrı şikâyetleri olduğunu ve bu şikâyetlerin yaşamını olumsuz etkilediğini belirtti.

54 yaşındaki Remziye Hanım’da muayene ve yapılan detaylı tetkikler sonrasında 3 seviye dar kanal tespit edildi. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mikrocerrahi yöntem ile dar kanal ameliyatı önerilen Remziye Hanım’a ameliyat ile ilgili bilgi verildi. Ameliyat olmaya karar veren hastamızın operasyon öncesi hazırlıkları tamamlandı ve hastanemize yatışı yapıldı. Ameliyatı başarılı geçen hastamız, operasyondan bir süre sonra desteksiz yürümeye başladı ve ertesi gün yürüyerek, sağlıkla taburcu edildi. Beklediğinden çok daha hızlı iyileştiğini belirten Remziye Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel ve ekibine sonsuz teşekkürlerini iletti.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Remziye Hanım’a ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

mikrocerrahi
hayrc╠ğye

Mikrocerrahi Yöntemle Vidasız Tek Seviye Dar Kanal Ameliyatı

Lüleburgaz’da yaşayan 62 yaşındaki Hayriye Hanım; 5 aydır devam eden bel ve sağ bacakta ağrı yaşadığını belirterek hastanemize başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Hayriye Hanım’a vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntemle, vidasız tek seviye dar kanal ameliyatı önerildi.

Hastanemize gelişi planlanan Hayriye Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.

Ameliyatı başarılı geçen Hayriye Hanım, ameliyat sonrası 4 saat yürütüldü. Takip amacıyla hastanemizde bir gecelik yatışın ardından, sağlıkla yürüyerek taburcu edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Hayriye Hanım’a, Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber sağlıklı bir hayat dileriz.

7 Yılın Sonunda Hareket Özgürlüğüne Kavuştu

İstanbul’da yaşayan 71 yaşındaki Havva Hanım, 7 senedir yürümekte zorlandığını ve bu nedenle evden çıkamadığını belirterek hastanemize başvurdu.

Şikayetleri nedeniyle başka bir sağlık kuruluşuna başvuran Havva Hanım’a vidalı operasyon önerildiğini ve vida konulmasını istemediği için ameliyat olamadığını anlattı. Vidasız mikrocerrahi yöntem ile ameliyat olmak isteyen hastamız araştırmaları sonucunda hastanemize ulaştı. Şikayetleri ve MR görüntüleri Op. Dr. Oğuz Özel tarafından değerlendirilen Havva Hanım’a vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntem ile 3 seviye dar kanal ameliyatı önerildi.

Hastanemize gelişi planlanan Havva Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.

Başarılı geçen ameliyatın ardından Havva Hanım, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amaçlı 2 gecelik yatışın ardından sağlıkla ve rahatlıkla yürüyebilir durumda taburcu edildi.

Taburculuk esnasında Havva Hanım; operasyonu gerçekleştiren doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e, tüm ihtiyaçları ile ilgilenen hemşirelere ve tedavisi boyunca yardımcı olan Ulusal Hasta Hizmetleri birimine sonsuz teşekkürlerini iletti.

Ameliyat sonrası eve dönen sevgili hastamızın oğlu tekrardan hastanemize ulaşarak memnuniyetini bir kez daha dile getirdi. Annesinin merdivenleri çok rahat bir şekilde inip çıkabildiğini, çok daha rahat hareket ettiğini belirterek bir kez daha hastanemize ve Op. Dr. Oğuz Özel’e teşekkürlerini iletti.

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak; Havva Hanım’a yeni hayatında sağlık ve mutluluk dileriz.

havva
IMG_6063

Vida ve Platin Kullanılmadan Eski Sağlığına Kavuştu

Balıkesir’de yaşayan 64 yaşındaki Necmi Bey, bir süredir artarak devam eden bel ve sol bacakta ağrı yaşadığını belirterek hastanemize başvurdu. Hastanemize gelmeden önce Op. Dr. Oğuz Özel tarafından MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Necmi Bey’e vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntemle, vidasız tek seviye dar kanal ameliyatı yapılabileceği bilgisi verildi. Yapılan değerlendirme sonrasında Necmi Bey’in hastanemize gelişi planlandı.

Hastanemize geldiğinde tekrardan Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilen hastamızın ameliyat öncesi hazırlıklarına başlandı. Yapılan tetkikler sonrasında ameliyat olmasında herhangi bir engeli bulunmayan hastamızın yatışı yapıldı.

Başarılı geçen ameliyat ardından hastamız aynı gün ayağa kalkabildi. Takip amacıyla hastanemizde bir gecelik yatışın ardından hastamız rahatça yürüyebilir bir şekilde, sağlıkla taburcu edildi.

Necmi Bey, taburculuk esnasında Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine sonsuz teşekkürlerini ileterek memnuniyetini de dile getirdi.

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Necmi Bey’e sevdikleri ile birlikte geçireceği sağlıklı bir hayat dileriz.

İzmir’den Gelen Hasta Yürüyerek Taburcu Oldu

İzmir’de yaşayan 71 yaşındaki Celal Bey, 2,5 aydır devam eden yürüme bozukluğu ile birlikte sol ayağında ve belinde ağrı şikayetlerini belirterek hastanemizin Ulusal Hasta Hizmetleri birimine başvurdu.

Şikâyetleri nedeniyle farklı sağlık kuruluşlarına başvuran Celal Bey sosyal medya üzerinden hastanemize ulaştı. Şikayetleri ve MR görüntüleri Op. Dr. Oğuz Özel tarafından değerlendirilen Celal Bey’e vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntemle vidasız dar kanal ameliyatı önerildi.

Hastanemize gelişi planlanan Celal Bey, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.

Başarılı geçen ameliyatın ardından Celal Bey, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. 1 gecelik yatışın ardından sağlıkla, yürüyerek taburcu edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Celal Bey’e Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber sağlıklı bir hayat dileriz.

celal
2

Vidasız ve Kesisiz Vertebroplasti Ameliyatı

77 yaşındaki Kaniye Hanım düşme sonucu şiddetli bel ve sırt ağrıları yaşadığını dile getirerek hastanemize başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından şikayetleri ile beraber MR raporu ve görüntüleri değerlendirilerek Lomber vertebra kırığı tespit edildi. Hastamız Kaniye Hanım’a vida kullanılmadan, kapalı kesisiz vertebroplasti ameliyatı önerildi. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatış ve operasyon öncesi işlemleri yapıldı.

Ameliyatı başarılı geçen hastamız, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından Kaniye Hanım sağlıkla, yürüyerek taburcu edildi.

Değerli hastamız Kıymet Hanım’ın sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlığına kavuşma yolunda bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Vertebroplasti Nedir?
Vertebroplasti hasar görmüş ve şiddetli ağrıya yol açan omurga kırıklarının tamiri için, kalın bir iğne yardımıyla herhangi bir cerrahi kesi yapılmadan kapalı yöntemle omur gövdesine kemik çimentosu enjekte edilip kırığın dondurulması yöntemidir.

Tedavi İçin Antalya’dan Gelen Hasta Sağlığına Kavuştu

Antalya’da yaşayan 71 yaşındaki Şerife Hanım, şiddetli bel ağrısı yaşadığını belirterek hastanemizin Ulusal Hasta Hizmetleri Birimine başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından şikâyetleri ile beraber MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Şerife Hanım’ın hastanemize gelişi planlandı.

Şerife Hanım 2 sene önce başka bir kurumda vida ve platin kullanılarak dar kanal ve fıtık operasyonu geçirdiğini ve 15-20 gündür çok şiddetli bel ağrısı yaşamaya başladığını belirtti. Muayene ve yapılan tetkikler sonrasında takılan vida ve platinin çıkartılmasına karar verildi.

Operasyonu kabul eden hastamızın ameliyat hazırlıkları başlanarak ameliyata alındı. Operasyonda hastamızdaki 4 seviye vida ve iki ara bağlantı çıkartıldı. Başarılı geçen ameliyatın ardından Şerife Hanım aynı gün yürütülmeye başlandı. 1 gecelik yatışın ardından sağlıkla, yürüyerek taburcu edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Şerife Hanım’a Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber sağlıklı bir hayat dileriz.

1
Untitled-1 (1)

Tokat’tan Geldi, Sağlığına Kavuştu!

Tokat’ta yaşayan 46 yaşındaki Zübeyde Hanım, yaşadığı bel ağrısı ve yürüme güçlüğünden şikâyetçiydi. Sosyal medya üzerinden hastanemizi duyan ve muayene olmak için gelen hastamız, Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü uzmanlarımızdan Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi, yapılan tetkiklerle beraber iki seviye dar kanal olduğu anlaşıldı.

Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mikrocerrahi yöntem ile vidasız dar kanal ameliyatı önerilen hastamız ameliyat olmaya karar verdi.

Ameliyat olmayı kabul eden hastamızın yatış ve operasyon öncesi işlemleri yapıldı. Ameliyatı oldukça başarılı geçen Zübeyde Hanım, hastanemizde 1 gece takip amacıyla misafir edildi.
Ağrı ve yürüme güçlüğü problemlerinin operasyon sonrasında iyileştiğini belirten Zübeyde Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel ve ekibine teşekkürlerini iletti.
Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak Zübeyde Hanım’a sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Çanakkale’den Geldi, Yürüyerek Taburcu Oldu!

Çanakkale’de yaşayan 44 yaşındaki Ahmet Bey, sağ ayağında ağrı, kas gerilmeleri ve yürümede güçlük yaşadığını belirterek Ulusal Hasta Hizmetleri Birimine başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından şikâyetleri ile beraber MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Ahmet Bey’e, vida ve platin kullanılmadan, mikrocerrahi yöntemle vidasız dar kanal ameliyatı önerildi.

Hastanemize gelişi planlanan Ahmet Bey, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.
Ameliyatı başarılı geçen Ahmet Bey, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından Ahmet Bey sağlıkla, yürüyerek taburcu edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Ahmet Bey’e Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber sağlıklı bir hayat dileriz.

Untitled-2
hasta-hafise-landing

Mikrocerrahi Yöntemle Sağlığına Kavuştu

Tokat’ta yaşayan Hafise Hanım, yaşadığı yürüme güçlüğü, bel ve sağ bacak ağrılarından şikâyetçiydi. Sosyal medya üzerinden hastanemizi duyan ve muayene olmak için gelen hastamız, Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü uzmanlarımızdan Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi.

Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında tek seviye dar kanal teşhisi konulan Hafise Hanım’a doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mikrocerrahi yöntemi ile dar kanal ameliyatı önerildi.

Ameliyat olmayı kabul eden hastamızın yatış ve operasyon öncesi işlemleri yapıldı. Ameliyatı oldukça başarılı geçen Hafise Hanım, hastanemizde 1 gece takip amacıyla misafir edildi.

Hastamız, ertesi gün sağlıkla yürüyerek taburcu edildi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Hafise Hanım’a sevdikleri ile beraber sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Kocaeli’nden Gelen Hastamız Şifaya Kavuştu

Dar kanal rahatsızlığı, omurga kanalının bel ve boyun bölgesine doğru daralmasıyla, sinir ve omuriliğe baskı yapması durumudur.

Kocaeli’nden hastanemize başvuran 36 yaşındaki hastamız Yunus Emre Bey, belinde ve sol bacağında ağrı, kas gerilmeleri ve yürümede güçlük yaşadığını belirterek sosyal medya üzerinden Ulusal Hasta Hizmetleri Birimine ulaştı.

Belinde ağrı, sol bacağında ağrı, kas gerilmeleri ve yürümede güçlük yaşadığını, bu şikâyetleriyle 4 senedir yaşadığını söyledi. Bu sürede farklı birçok sağlık kuruluşuna başvurduğunu ve herhangi bir sonuç alamadığını iletti.
Hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü doktorlarımızdan Op. Dr. Oğuz Özel, MR raporu ve görüntülerini değerlendikten sonra Yunus Emre Bey’e vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntemle 4 seviye vidasız dar kanal ameliyatı önerdi.

Hastanemize gelişi daha önceden planlan hastamız, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.
Operasyonu başarıyla gerçekleşen Yunus Emre Bey, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından sağlıkla taburcu edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Yunus Emre Bey’e, Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber şifa dolu ve mutlu bir hayat dileriz.

hasta-landing
saglıgina-kavustu

Eskişehir’den Geldi, Sağlığına Kavuştu

Yaklaşık 2 yıldır bel ve bacak ağrısı şikayetleri olan 44 yaşındaki hastamız Kıymet Yavuz, Eskişehir’den gelip hastanemize başvurdu. Hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü uzmanlarından Op. Dr. Oğuz Özel tarafından, şikayetleri üzerine muayene edilerek, bel fıtığı teşhisi koyuldu.

Yapılan tetkik ve muayene sonucunda, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından, bel fıtığı ameliyatı önerildi. Kıymet Yavuz, geldiği gün hemen ameliyat edildi. Başarılı geçen ameliyattan sonra hastamız, ertesi gün ağrısız şekilde yürüyerek taburcu oldu.

Değerli hastamız Kıymet Hanım’ın sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisine sağlığına kavuşma yolunda bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yeniden Sağlığına Kavuştu

Çanakkale’de yaşayan 52 yaşındaki Hasan Bey, sol ayağında ağrı, kas gerilmeleri ve yürümede güçlük yaşadığını belirterek Ulusal Hasta Hizmetleri Birimine başvurdu. Şikâyetleri nedeniyle farklı sağlık kuruluşlarına başvuran Hasan Bey, uygulanan tedavilerden sonuç alamadığını belirtti. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Hasan Bey’e vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntemle, vidasız dar kanal ameliyatı önerildi.

Hastanemize gelişi planlanan Hasan Bey, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.

Ameliyatı başarılı geçen Hasan Bey, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından Hasan Bey, sağlıkla yürüyerek taburcu edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Hasan Bey’e, Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber sağlıklı bir hayat dileriz.

hasan-yavas
hasta-landing

Mikrocerrahi Yöntemi ile Sağlığına Kavuştu

Hastanemizin Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvuran Ülker Hanım, dört aydan beri sağ bacakta ve belde ağrı şikâyetleri olduğunu ve bu şikâyetlerin yaşamını olumsuz etkilediğini belirtti.

Op. Dr. Oğuz Özel’in muayenesi ve yapılan detaylı tetkikler sonrasında L5-S1 bölgesinde tek seviye dar kanal tespit edildi. Oğuz Bey tarafından mikrocerrahi yöntem ile dar kanal ameliyatı önerilen Ülker Hanım’a ameliyat ile ilgili bilgi verildi. Ameliyat olmaya karar veren Ülker Hanım’ın operasyon öncesi hazırlıkları tamamlandı ve hastanemize yatışı yapıldı. Ameliyatı başarılı geçen hastamız, operasyondan iki saat sonra desteksiz yürümeye başladı. Ameliyat sonrası, ertesi gün yürüyerek hastanemizden taburcu edilen Ülker Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Ülker Hanım’a ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

2 Saat İçersinde Ayağa Kalktı!

Hastanemizin Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvuran Kadriye Hanım, sol bacağında ve belinde ağrı, kuvvet kaybı ve yürüyememe şikâyetleri olduğunu belirtti.

Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında 3 seviye dar kanal tespit edilen Kadriye Hanım’a doktorumuz tarafından mikrocerrahi yöntemi ile vidasız dar kanal ameliyatı önerildi.

Ameliyat olmayı kabul eden hastamızın yatış ve operasyon öncesi işlemleri yapıldı. Ameliyatı oldukça başarılı geçen Kadriye Hanım, ameliyattan 2 saat sonra ayağa kaldırıldı. Bir gece takip yatışı için misafir edilen hastamız, ertesi gün taburcu edildi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Kadriye Hanım’a sevdikleri ile beraber sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

2 Saat İçersinde Ayağa Kalktı!
Doğru Teşhis Ve Operasyon İle Hayata Yeniden Tutundu!

Doğru Teşhis ve Operasyon ile Hayata Yeniden Tutundu

68 yaşındaki hastamız Mehmet Kara, baş ağrısı ve konuşma bozukluğu şikâyeti ile Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu. Yapılan fiziki muayene ve tetkikler sonucunda beyinde 4×3 boyutunda tümör tespit edildi. Oğuz Bey tarafından ameliyat önerilen Mehmet Bey, ameliyat olmayı kabul etti ve ameliyat hazırlıkları tamamlandı.

Mikrocerrahi yöntemle yapılan ameliyat yaklaşık 3,5 saat sürdü. Başarılı geçen operasyondan sonra takip amacıyla servise yatışı yapılan Mehmet Bey, operasyondan 3 saat sonra ayağa kaldırıldı. Üç günlük takip yatışının ardından şikâyetlerinde gerileme olan hastamız taburcu edildi.

Böyle bir operasyonun Özel Çorlu Vatan Hastanesinde yapılmasından dolayı memnuniyetini belirten Mehmet Bey, Op. Dr. Oğuz Özel ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Mehmet Bey’e ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Mikrocerrahi Yöntemi ile Sağlığına Kavuştu

Düzce’de yaşayan 65 yaşındaki Orhan Bey, sağ ayağında ağrı, kas gerilmeleri ve yürümede güçlük yaşadığını belirterek Ulusal Hasta Hizmetleri Birimine başvurdu. Şikâyetleri nedeniyle farklı sağlık kuruluşlarına başvuran Orhan Bey, platin ve vidalı ameliyatlar önerildiğini söyledi. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından MR raporu ve görüntüleri değerlendirilen Orhan Bey’e vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntemle vidasız dar kanal ameliyatı önerildi.

Hastanemize gelişi planlanan Orhan Bey, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.

Ameliyatı başarılı geçen Orhan Bey, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla iki gecelik yatışın ardından Orhan Bey, sağlıkla yürüyerek taburcu edildi. Op. Dr. Oğuz Özel’e ve hastane ekibine teşekkürlerini ileten Orhan Bey’e Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak sevdikleriyle beraber sağlıklı bir hayat dileriz.

Mikrocerrahi Yöntemi İle Sağlığına Kavuştu!
Ağrıdan Yürüyememek Kaderiniz Olmasın!

Ağrıdan Yürüyememek Kaderiniz Olmasın

Ayaklarında ağrı ve yol yürümede güçlük şikâyetleri bulunan Bilgin Hanım, daha önce başvurduğu sağlık kuruluşları tarafından platin takılması veya vidalı ameliyat önerisi almış. Şikâyetleri artan Bilgin Hanım, hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümüne başvurarak uzmanlarımızdan Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi.

Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında 3 seviye dar kanal tespit edilen Bilgin Hanım’a doktorumuz tarafından mikrocerrahi yöntemi ile vidasız dar kanal ameliyatı önerildi.

Ameliyat olmayı kabul eden hastamızın yatış ve operasyon öncesi işlemleri yapıldı. Ameliyatı oldukça başarılı geçen Bilgin Hanım, ameliyattan 2 saat sonra ayağa kaldırıldı. Bir gece takip yatışı için misafir edilen hastamız, ertesi gün taburcu edildi.

10 gün sonra kontrol muayenesi için gelen Bilgin Hanım, böyle bir ameliyatın Çorlu’da yapılabildiği için başta doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel ve ekibi olmak üzere, tüm çalışanlara teşekkürlerini iletti ve sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Bilgin Hanım’a sevdikleri ile beraber sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

 

Tekrar Sağlığına Kavuştu

Ankara’da yaşayan Özgür Bey, yaşadığı bel ağrısı ve yürüme güçlüğünden şikâyetçiydi. Tavsiye üzerine hastanemizi duyan ve muayene olmak için gelen hastamız, Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü uzmanlarımızdan Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi ve tek seviye fıtık olduğu anlaşıldı.

Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında Özgür Bey’e doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel tarafından tek seviye fıtık ameliyatı önerildi.

Ameliyat olmayı kabul eden hastamızın yatış ve operasyon öncesi işlemleri yapıldı. Ameliyatı oldukça başarılı geçen Özgür Bey, hastanemizde 1 gece takip amacıyla misafir edildi.

Hastamız ertesi gün sağlıkla yürüyerek taburcu edildi ve Ankara’ya döndü.

Özgür Bey’e sevdikleri ile beraber sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Tekrar Sağlığına Kavuştu!
ayse-hanim-hasta-haberi-500x500

Kilometrelerce Uzakta Sağlığına Kavuştu

Hastanemizin Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e Trabzon’un Of ilçesinden başvuran Ayşe Hanım, sağ bacağında ve belinde ağrı, kuvvet kaybı ve idrar kaçırma şikâyetleri olduğunu belirtti.

Op. Dr. Oğuz Özel’in muayenesi ve yapılan detaylı tetkikler sonrası, tek seviye dar kanal tespit edildi. Oğuz Bey tarafından mikrocerrahi yöntem ile dar kanal ameliyatı önerilen Ayşe Hanım’a ameliyat ile ilgili bilgi verildi.

Ameliyat olmaya karar veren Ayşe Hanım’ın operasyon öncesi hazırlıkları tamamlandı ve hastanemize yatışı yapıldı. Ameliyatı başarılı geçen hastamız, operasyondan 2 saat sonra şikâyetlerinden kurtuldu. Hastamız bir gecelik servis yatışının ardından taburcu edildi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, Ayşe Hanım’a ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

 

Yeniden Hayata Bağlandı

Boyunda ve sol kolda ağrı ve hareket kısıtlılığı şikâyetleri bulunan 53 yaşındaki Beyhan Bey, uzun zamandır günlük aktivitelerini yerine getirmekte sıkıntılar yaşadığını ve hayat kalitesinin düştüğünü belirtti.

Hastanemizin Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvuran Beyhan Bey’in yapılan muayene ve detaylı tetkikler sonrasında C6-C7 bölgelerinde 2 seviye servikal disk hernisi (boyun fıtığı) tespit edildi. Doktorumuz Oğuz Özel tarafından mikrocerrahi yöntem ile servikal disk hernisi ameliyatı önerilen hastamıza yapılacak işlemle ilgili detaylı bilgi verildi.

Ameliyatı kabul eden hastamızın ameliyat öncesi hazırlıkları tamamlandı ve yatış işlemleri yapıldı. Ameliyatı başarılı geçen hastamız, operasyondan 2 saat sonra ağrı ve hareket kısıtlılığı şikâyetlerinin kalmadığını belirtti.

Hastamız, başarılı geçen operasyonun ardından 1 gece takip amaçlı hastanemizde kaldıktan sonra taburcu edildi. Bir hafta sonra kontrolleri için hastanemize gelen Beyhan Bey, boyun fıtığı şikâyetleri olan herkese gönül rahatlığı ile Özel Çorlu Vatan Hastanesi’ni tavsiye edeceğini belirterek hastanemizden ayrıldı.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Beyhan Bey’e ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

beyhan
salime-demirel-hasta-haberi

Bir Adım Daha, Bir Adım Daha…

İstanbul’da yaşayan ve yaz aylarını Ordu’da geçiren 60 yaşındaki hastamız Salime Demirel, köyünde rutin işlerini yaparken düştüğü için bir sağlık kuruluşuna başvurduğunu belirtti. Başvurduğu sağlık kuruluşunda fıtığının patladığı söylenerek ameliyat olduğunu ve ilgili bölgeye 4 tane vida takıldığını anlattı. Ameliyattan hemen sonra yine aynı ağrılar ile taburcu edildiğini ve evde 40 gün boyunca yattığı yerden kalkamadığını, yürüyemediğini, kendi özel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma geldiğini bizlerle paylaştı. Salime Hanım, ameliyat olduğu hastaneye başvurduğunu, doktoru ile görüşemediğini ve herhangi bir sonuç alamadığını belirtti. Araştırmaları sonucunda tavsiye üzerine tedavi olmak için hastanemizin Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu.

Hastanemize tekerlekli sandalye ile gelen Salime Hanım’a, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından yapılan muayene ve detaylı tetkikler sonrasında doktorumuz tarafından, ameliyat olduğu bölgede apse ve enfeksiyon geliştiğini, öncelikle enfeksiyon tedavisi yapılmasının gerektiği, daha sonra ameliyat planlaması yapılacağı belirtildi.

Nöroşirurji servisine yatırılarak enfeksiyon tedavisine başlanan Salime Hanım’ın ameliyat olmasında herhangi bir engel kalmayınca, operasyon planlaması yapıldı. Başarılı geçen operasyon ile apse ve enfeksiyon temizliği, eksik kalan mikrodiskektomi işlemi tamamlandı. Ameliyat sonrasında serviste takipleri yapılmaya başlandı ve yoğun antibiyoterapi uygulandı. Hastanemizde 23 gün boyunca tedavi gören Salime Hanım, tekerlekli sandalye üzerinde geldiği hastanemizden yürüyerek taburcu oldu.

Hastanemizde almış olduğu hizmetten dolayı memnuniyetini anlatan Salime Hanım, ‘’İlk ameliyattan sonra 40 gün neler çektiğimi ben bilirim, tuvalete bile gidemedim, bir daha yürüyemeyeceğim diye çok korktum ama şu anda çok şükür ayaklarımın üzerindeyim. Oğuz hocama ve tüm hemşirelere teşekkür ederim. Bel fıtığı şikâyetleri olan herkese sizi tavsiye edeceğim, boşuna başka yerlerde zamanlarını ve umutlarını kaybetmesinler’’ diyerek hastanemizden ayrıldı.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak Salime Hanım’a sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Koltuk Değnekleriyle Geldi, Yürüyerek Taburcu Edildi

Hastanemizin Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvuran Beyhan Bey, her iki bacağında ve belinde ağrı şikayetleri olduğunu, son 10 günden beri yürüyemediğini, hastanemize gelmek için koltuk değneklerinden destek aldığını belirtti.

Hastamız Op. Dr. Oğuz Özel’e muayene oldu ve yapılan detaylı tetkikler sonrasında L5-S1 bölgelerinde 2 seviye dar kanal tespit edildi. Oğuz Bey tarafından mikrocerrahi yöntem ile dar kanal ameliyatı önerilen Beyhan Bey’e ameliyat ile ilgili bilgi verildi.

Ameliyat olmaya karar veren Beyhan Bey’in operasyon öncesi hazırlıkları tamamlandı ve hastanemize yatışı yapıldı. Ameliyatı başarılı geçen hastamız, operasyondan 2 saat sonra desteksiz yürümeye başladı.

Ameliyat öncesinde koltuk değnekleri ile hastanemize gelen hastamız, ameliyat sonrası ertesi gün desteksiz bir şekilde yürüyerek hastanemizden taburcu edildi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Beyhan Bey’e ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

beyhan-dobrucali-hasta-haberi
vidasız-dar-kanal-ameliyati

Vidasız Bir Hayat Mümkün

Lomber dar kanal hastalıkları, erken ya da geç evrede insanlara oldukça fazla zorluklar çıkarmaktadır. Bu hastalık, genellikle açık cerrahide, ilgili darlık alanının bulunduğu omurilik seviyesinin kendisine ve komşu her seviyesine 2 adet vida ve ara bağlantı elemanları kullanılarak oluşturulan destek protez sistemi ile tedavi edilmektedir. Bu yöntem, her ne kadar ilk başta başarılı bir sonuç verse de, ilerleyen dönemde hareket kaynaklı sistemde bozulmalar ve buna bağlı olarak daha zor süreçler görülebilmektedir.

Hastanemizde Op. Dr. Oğuz Özel tarafından gerçekleştirilen vidasız dar kanal operasyonlarında ise, ilgili darlık alanının bulunduğu bölgede gerçekleştirilen 2 cm’lik kesi ile mikrocerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntem ile yapılan cerrahide, hastanın omuriliğini destekleyen kas sisteminde büyük bir kesi ve omurilik seviyelerinde vida uygulaması söz konusu olmaz. Böylelikle, ciddi bir ağrı ve hareket kaybı ile gelen hastalarımız, ameliyatın hemen ardından aynı gün yürümeye başlar ve maksimum bir gece hastanemizde takip edilerek taburculukları sağlanır.

Varna şehrinden hastanemize bel ve her iki bacak ağrısı şikayeti ile gelen Daniel Nikolaev Zhekov, daha önce başvurduğu doktorların kendisine vida takılmasını önerdiğini ve bundan oldukça fazla korktuğunu belirterek bizi tercih ettiğini söyledi. Omuriliğinin L4-L5 seviyesindeki darlık için tarafımıza gönderdiği MR görüntüsünün değerlendirilmesi ile organizasyonu yapılan hastamızı, gerçekleştirilen vidasız dar kanal ameliyatının ikinci gününde, sağlıklı ve ağrısız bir şekilde taburcu etmekten mutluyuz.

Yeni Bir Başlangıç

Bulgaristan‘dan bize ulaşan Hatice Hanım, Özel Çorlu Vatan Hastanesi Uluslararası Hastalar Birimi ile iletişime geçti. Şikayetleri, kafatasının ön bölgesinde, doğuştan meydana gelen bir kemik anamolisine dayanıyordu. Hastamız, erken çocukluk döneminde bir ameliyat geçirdiğini ve bugünkü şikayetlerinin ağırlıklı olarak bölgenin estetik görünüşü ile ilgili olduğunu aktardı. Detaylı görüşmelerin ardından Hatice Hanım, hastanemize muayene ve tetkik için davet edildi ve ziyareti için gerekli organizasyon yapıldı.

Atidje Hanım’ın vakası, kranyoplasti alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip Beyin ve Nöroşirürji uzmanımız Dr. Oğuz Özel tarafından üstlenildi.

Hastanemize gelişi itibari ile Hatice Hanım, Uluslararası Hasta Hizmetleri departmanında görev alan Bulgarca tercümanlarımız tarafından karşılandı, tüm muayene ve tetkikler onların eşliğinde gerçekleştirildi. Detaylı tetkikler ve bilgisayarlı tomografi görüntüleri sonucunda, hastanın kalça kemiğinden kemik dokusu alınarak, alın bölgesine implante edilmesine karar verildi. Hastamızın isteği doğrultusunda bu ziyareti sırasında, operasyonun yapılacağı tarih için gerekli organizasyon yapıldı.

Hastamızın planlanan operasyon tarihinden bir gün önce hastaneye kabulü gerçekleşti ve ameliyat öncesi hazırlıklara başlandı. Yapılan detaylı muayene, tetkik ve anestezi görüşmesi sonucunda, ameliyatın yapılabilmesi adına tıbbi açıdan herhangi bir engel bulunmadığı tespit edildi ve tüm bu işlemler sonrasında ameliyat gerçekleştirildi.

Birkaç saatlik başarılı bir ameliyatın ardından hasta, dinlenmek üzere odasına alındı ​​ve aynı gün Dr. Oğuz Özel tarafından ziyaret edildi. Doktorumuz, ameliyat sırasında yapılan işlemler ve ameliyat sonrası dönem hakkında hasta ve hasta yakınını detaylı bir şekilde bilgilendirdi.

Üç gün hastanemizde gözlem altında olan hastamız, genel durumu iyi, mutlu ve ağrısı olmadan taburcu edildi.

Taburculuk işlemleri tamamlandığında hastamız, Dr. Oğuz Özel ve tüm ekibine teşekkürlerini dile getirdi. Hatice Hanım: “En büyük hayalimi gerçekleştirdiniz, özveriniz, yaklaşımınız ve göstermiş olduğunuz özen için çok teşekkür ederim. Bana gösterdiğiniz anlayış ve ilgiyi asla unutmayacağım” dedi.

Hastamızın mutluluğunu ve memnuniyetini görmek bizler için tarifsiz bir duyguydu. Bizleri tercih ettiği ve duyduğu güven için kendisine teşekkür ederiz. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Hatice Hanım’a sağlık ve mutlu anlar ile dolu bir yaşam diliyoruz.

mukadder-hanim

2 Operasyon Geçirdi, Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Kurtuldu

Uzun yıllar devam eden yürüme bozukluğu ve ağrı şikayeti ile hastanemizin Nöroşirurji Merkezine başvuran Mukadder Hanım, başka sağlık kuruluşlarında 2 defa operasyon geçirdiğini, ağrı ve yürüme bozukluğu şikayetlerinden kurtulamadığını belirtti. Op. Dr. Oğuz Özel’e muayene olan hastamızın, yapılan tetkiklerden sonra boynunda dar kanal tespit edildi. Oğuz Bey tarafından bilgilendirilen Mukadder Hanım ameliyat olmaya karar verdi.

Ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastamız, başarılı geçen operasyon sonrası ağrı ve yürüme bozukluğu şikayetlerinden kurtularak taburcu edildi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak Mukadder Hanım’a sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Vidasız Dar Kanal ile Ağrılara Son

Kastamonu’da yaşayan 62 yaşındaki Atila Madenoğlu, uzun yıllar devam eden yürüme bozukluğu, bacaklarda uyuşukluk ve ağrı şikayeti ile hastanemizin Nöroşirurji Merkezine başvurdu. Farklı sağlık kuruluşlarında yapılan muayeneler sonrasında vidalı ameliyat olması gerektiği söylenen Atila Bey, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi. Yapılan fiziki muayene ve tetkikler sonrasında L3-L4, L4-L5 bölgelerinde 2 seviye dar kanal tespit edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mikrocerrahi yöntem ile vidasız dar kanal ameliyatı önerilen hastamızın, yapılan hazırlıklar sonrasında gerçekleştirilen operasyon ile ağrı ve yürüme bozukluğu şikayetlerinin gerilediği görüldü.

Hastanemize ve doktorumuza güvenerek 700 km uzaktan gelip, sağlığını bizlere emanet eden Atila Bey’e sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

atilla-4343
belfitigi-343

Bel Fıtığı İçin Araştırma Yaptı, Çorlu Vatan Hastanesini Seçti

Bel fıtığı şikayetleri nedeniyle daha önce 2 defa ameliyat olan 33 yaşındaki Gülden Hanım, şikayetleri geçmeyince farklı sağlık kuruluşlarına başvurmuş ve kendisine vidalı ameliyat yapılması yönünde tavsiyelerde bulunulmuş.

Kendi yaptığı araştırmalar sonucunda, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’in vidasız dar kanal operasyonlarındaki başarısını duyarak hastanemize başvurmuş.

Geçirdiği ameliyatlar sonrasında yolda yürüyememe, bacaklarda ağrı ve uyuşukluk şikayetlerinin devam ettiğini belirten hastamıza, yapılan fiziki muayene ve tetkikler sonrasında mikrocerrahi yöntem ile vidasız dar kanal ameliyatının, şikayetlerinin geçmesi yönünde oldukça başarılı bir yöntem olacağı doktorumuz tarafından anlatıldı. Yapılan bilgilendirme sonrasında hastamız ameliyat olmaya karar verdi.

Ameliyat günü hastanemize gelerek tüm tetkikleri ve anestezi görüşmeleri tamamlanan hastamız, yaklaşık 2 saat süren operasyon sonrasında serviste dinlenmeye alındı. Akşam saatlerinde ayağa kaldırılarak yürütülen ve ağrılarının çoğunun çok kısa bir sürede azaldığını belirten hastamız, ertesi gün taburcu edildi.

40. hizmet yılında, Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Gülden Hanım’a ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Kafası Büyüklüğünde Bir Kitle ile Dünyaya Geldi

Gültepe ailesinin yaklaşık 10 gün önce dünyaya gelen bebeğinin kafasına yapışık halde bulunan kitle, Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel tarafından gerçekleştirilen operasyonla alındı. Op. Dr. Oğuz Özel, ilk defa bölgede böyle bir kistle karşılaştıklarını söyledi. Daha önce başında kist bulunan birçok hastanın ameliyat edildiğini belirten Özel, “Bebek bize geldiğinde kafasının arka tarafında, başından daha büyük bir kisti (ensefalose) vardı. Söz konusu ameliyat, sık gerçekleşen bir durum değildi. Çünkü kistin bir kısmı beyni içeriyordu. Hastayı hemen ameliyata aldık. Başarılı geçen ameliyatın ardından hasta sağlığına kavuştu. Şimdi bebeği taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

haber5
beyincerrahi3

Omurilik Tümörü İçin Mikrocerrahi Yaklaşım

1981 yılından bugüne,  sağlık hizmeti sunumunda şehrimizde önemli bir referans merkezi olan hastanemizin, Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniği hekimlerinden Op. Dr. Abdullah Temizkan; bel ve boyun fıtıklarının teşhis ve tedavisinin günümüzde oldukça güvenli ve sonuç alınabilir yöntemler ile gerçekleştirildiğini, aynı zamanda beyin ve omurilik tümörü içinde teknolojinin yanında tecrübenin varlığıyla gerçekleştirilen ameliyatlarda şans faktörüne yer kalmadığını dile getirdi.

Son iki aydır şiddetli bel ve sağ bacak ağrısı yaşayan 59 yaşındaki hastamız Mustafa Önal, şikâyetlerinde artış olunca hastanemiz doktorlarından Op. Dr. Abdullah Temizkan’a başvurdu. Yapılan MR tetkiki sonrasında L4 seviyesinde yaklaşık 1,5 cm büyüklüğünde tümör tespit edildi. Yapılacak operasyonun detayları konusunda yapılan bilgilendirmeyi takiben, hastamız Mustafa Bey’in ameliyat hazırlıkları yapıldı.

Ameliyat günü sabahında Covid-19 testleri yapılarak, Covid-19 yönünden güvenliği üst seviyede sağlanan cerrahi servisimize yatışı yapılan hastamızın öğlen saatlerinde mikrocerrahi teknik ile tümör ameliyatı gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren işlem sonrasında serviste takipleri yapılmaya başlanan hastamız, aynı gün kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir hale geldi.

Omurilik tümörü sebebiyle hastanemize yatışının ikinci gününde taburcu ettiğimiz Mustafa Bey’e 40. yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi hekimleri ve çalışanları olarak sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Hakkari’den Gelerek Şifa Buldu

Hastanemiz, başarılı vidasız dar kanal ameliyatları ile şehrimize gelen misafirlerimize şifa olmaya devam ediyor.

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, korkulan dar kanal ameliyatlarında, vida konulmadan 2 cm’lik kesi ile yapılan işlemlerin çok daha sağlıklı ve ameliyat sonrası iyileşme döneminin çok daha hızlı olduğuna dikkat çekiyor.

Hakkâri’de hayatını sürdüren 71 yaşındaki hastamız Abdullah Çiftçi, belinin sol tarafında ağrı şikâyeti ile son üç ay boyunca gittiği doktorlardan ve verilen tedavilerden fayda görememiş. Son zamanlarda yürümekte de zorluk çekmeye başlayınca, sosyal medya aracılığı ile doktorumuza ulaşmış. Yapılan ilk görüşmeler sonrasında MR değerlendirmesi yapılan hastamız, ameliyata davet edildi ve hastanemize 1 saatlik mesafede olan İstanbul Yeni Havaalanı’ndan ücretsiz transferi, ulusal sağlık turizmi ekibimiz tarafından organize edildi.

Hastanemizde Op. Dr. Oğuz Özel tarafından karşılanan ve muayene edilen hastamızın, Covid-19 önlemleri ile korunan servisimize yatırılarak ameliyat hazırlıklarına başlandı.

Ameliyat günü, yaklaşık 2 saat süren operasyon sonrasında, akşam saatlerinde ayağa kaldırılan hastamızın ertesi gün taburculuğu yapılarak, havaalanına transferi ile evine sağ salim ulaşması sağlandı.

Evine ulaştığında bizlere bir mektup ile ulaşan Abdullah amcamıza, 40. yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, torunları ile geçireceği nice sağlıklı günler diliyoruz.

hakkari
vidasiz-dar-kanal-corlu

Vidasız Dar Kanal Ameliyatları ile Şifa Olmaya Devam Ediyor

Yaptığı başarılı ameliyatlar ile bölgemizde adından söz ettiren hastanemiz, Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, özellikle dar kanal şikâyetleri ile yaşam standartları düşen ve vida, plak vb. özellikli yabancı madde konularak yapılan ameliyatlardan korkan hastalarımıza şifa olmaya devam ediyor.

Yıllardır, aldığı destekle en fazla 10 metre yol yürüyebilen 77 yaşındaki hastamız Emetullah Altınel, omurilikte dar kanal şikayeti ile Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu. Muayenesi ve tetkikleri sonrasında teşhisinin teyidi yapılan hastamıza iki gün sonrasına ameliyat planlaması oluşturuldu.

Ameliyat günü sabahında, tüm yatan hastalarımıza yapıldığı gibi kendisine ve refakatçisine Covid-19 ve diğer ameliyat tetkikleri yapılan hastamızın, Covid-19 yönünden tüm önlemlerin alındığı servisimize yatışı yapıldı.

Tüm ameliyat hazırlıkları kısa sürede tamamlanan Emetullah Hanımın, yaklaşık 3 cm’lik kesiden gerçekleştirilen mikrocerrahi ile vidasız dar kanal ameliyatı, iki saat sürdü. Başarılı geçen ameliyat sonrasında serviste dinlenmeye alınan hastamız, ameliyattan üç saat kadar sonra Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütüldü. Daha ilk anda bu dertten kurtulduğunu anlayan Emetullah Hanım, bir gecelik hastane yatışının ardından, herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyerek hastanemizden taburcu edildi.

Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, hastamız Emetullah Hanıma sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Zonguldak’tan Gelen Hastamıza Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Şifa Olduk

Özellikle beyin tümörleri ve vidasız dar kanal ameliyatlarında, bölgemizde ve ülkemizin her coğrafyasında aranan bir doktor olan, Beyin, Omurilik ve Sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, başarılı ameliyatları ile şifa dağıtmaya devam ediyor.

Zonguldak’ta yaşayan 52 yaşındaki hastamız İsmail Atalay, uzun zamandır bel ağrısı, her iki ayakta uyuşma ve uzun yol yürüyememe şikayetlerine çare aramış. Başvurduğu tüm sağlık kuruluşlarında, kendisine anlatılan vidalı ameliyat yöntemlerinden memnun kalmayan hastamız, yaptığı araştırmalar sonucunda hastanemizin Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’e ulaştı.

Hastamızın yapılan muayene ve MR incelemesi sonucunda, omuriliğinin L3-L4 ve L4-L5 seviyelerinde dar kanal olduğu tespit edilmiş, ayrıca yapılan fiziksel muayenesinde, bacak hareketlerinde ağrı ve nörolojik defisitlerinin de olması nedeniyle ameliyat gerekliliği hastamız İsmail Bey’e anlatılarak, ameliyat hazırlıklarına başlanmıştır.

Alınan tüm Covid-19 önlemleri altında ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastamızın, yaklaşık 2 saat süren ve mikrocerrahi yöntemi ile gerçekleştirilen vidasız dar kanal ameliyatı sonrasında servise alınmıştır. Hastamız, ameliyatından 3 saat kadar sonra, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütülmüştür.

Hastanemize 6 saatlik mesafeden arabası ile gelerek, geldiği gün ameliyat olup, ertesi gün yine arabası ile evine dönen hastamız İsmail Atalay’a, hastanemize ve doktorumuza güvenerek bizi tercih etmesinden dolayı teşekkür eder, kendisine sağlıklı bir hayat dileriz.

corlu-zonguldak-vidasiz-dar-kanal
vidasiz-dar-kanal-ameliyati-corlu-3

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Hastasına Umut Oldu

Ülkemizin her coğrafyasında, bu ülke vatandaşları ile yurtdışından gelen hastalarına gerek bilgisi, gerek cerrahi yaklaşımları ile umut olan hastanemizin başarılı doktorlarından; Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, pek çok uzmanın vida, plak, bağlantı elemanları vb. vücuda yabancı özellikli tıbbi malzemeler kullanarak yaptığı omurilik dar kanal ameliyatlarını, yaklaşık 2 cm’lik kesi ile hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirmeye devam ediyor.

Son bir aydır şiddetli sol bacak ağrısı, uzun yol yürüyememe ve kısa mesafe yürüyüşlerinde bile durup dinlenme gereksinimi şikayetleri olan 68 yaşındaki hastamız Şahven Çamur’un, muayene ve tetkiklerini yaptırdığı hastanelerde, omurilikte dar kanal tanısı konulmuş. Kendisine eşlik eden hastalıklarının ve ayrıca, kemiklerinin ileri yaş kaynaklı yumuşak yapıda olmasından dolayı, omuriliğinin darlık olan seviyelerine vida takılamayacağı ve ameliyat olamayacağı anlatılmış.

Gün geçtikçe şikayetleri artan ve ameliyat umudunu kaybeden hastamız, yaptığı araştırmalar sonrasında, hastanemizde bu operasyonun vidasız olarak gerçekleştirildiğini öğrenmiş ve kısa sürede doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurmuştur. Yapılan muayene ve tetkik değerlendirmesi sonrası, ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceği kendisine anlatılan hastamız, ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir. Ameliyat günü sabahı, hastanemize gelerek ameliyat hazırlıkları yapılan ve 3 seviye vidasız dar kanal ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilen hastamız, aynı gün ayağa kaldırılmış ve ertesi gün tüm şikâyetlerini ardında bırakarak hayatının kalan günlerini sağlıkla geçirmek üzere hastanemizden taburcu edilmiştir. Ameliyat sonrası hastamızı birlikte ziyaret ettiğimiz doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı açıklamada, ileri yaş ve eşlik eden hastalıkları olan hastalarımızda dar kanal ameliyatlarının, küçük kesiler ile özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan gerçekleştirilmesinin, hastanın iyileşme sürecini kısalttığını ve nekahet dönemini konforlu geçirmesine katkı sağladığını, kısa sürede çok iyi sonuçlar alındığını dile getirmiştir.

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Sağlığına Kavuştu

Yaklaşık bir yıldır hastanemizde Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı başarılı ameliyatlar ile hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle beyin tümörleri ve ileri seviye lomber cerrahi alanlarında uzmanlaşan doktorumuz, cerrahi tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirdiği omurilikte dar kanal ameliyatları ile hastalarımıza güvenle şifa olmaya devam etmektedir.

68 yaşındaki hastamız Haşime Şentürk, Kocaeli’nde hayatını sürdürmektedir. Son bir aydır sağ bacakta ağrı ve uzun yol yürürken zorluk çekme şikâyetleri ile gittiği doktorlar tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında, omuriliğinde olan darlığın giderilmesi için ameliyat olması ve omuriliğinin 3 seviyesine vida ve bağlantı elemanlarının takılması gerektiği kendisine anlatılmış. Böyle bir ameliyat sonrasında ayağa kalkamamaktan korkan hastamız, birkaç günlük ziyaret için geldiği ilimizde, hastanemizin doktoru Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ameliyat edilen eski bir hastamız ile tesadüfen yaptığı sohbet sonrasında, doktorumuza muayene olmaya karar vermiştir.

Muayene günü sabah erkenden hastanemize gelen hastamız Haşime Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek MR görüntüleri değerlendirilmiştir. Ameliyatının aynı gün, hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan yapılabileceğini öğrendiğinde, ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir. Ameliyat hazırlıkları hızlıca gerçekleştirilen hastamız, aynı gün öğleden sonra opere edilmiş, ameliyatından 3-4 saat kadar sonra ayağa kaldırılarak yürütülmüş ve bir gecelik misafirliğinin ardından ertesi gün sağlığına kavuşarak taburcu edilmiştir. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, Trakya bölgesi ve Haşime Hanım gibi, ülkemizin diğer coğrafyalarından gelerek doktorlarımızın ellerinde şifa bulan tüm hastalarımıza sağlıklı bir ömür diliyoruz.

vidasiz-dar-kanal-ameliyati-corlu-2
vidasiz-dar-kanal-corlu-1 (1)

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı Mesafe Tanımıyor

Yaptığı başarılı operasyonlarla, ileri yaş olup, yürüme zorluğu, belde ve bacakta ağrı, uyuşma, tansiyon ve diyabet gibi eşlik eden şikâyetleri olan hastalarımızı, vida, plak, platin vb. özellikli tıbbi malzeme kullanmadan, omurilik darlığı olan her bir seviye için 2 cm’lik kesi ile ameliyat ederek, sağlıklı bir şekilde taburcu eden Özel Çorlu Vatan Hastanesi, Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, ülkemizin her bir köşesinde bu şikâyetlerine çare bulamayan hastalarımızı sağılığına kavuşturmaya devam ediyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde hayatını sürdüren 67 yaşındaki hastamız Zülfiye Ünal’a, şiddetli bacak ağrısı ve uzun yol yürüyememe şikâyetleri ile başvurduğu sağlık merkezinde omuriliğinin 3 seviyesinde dar kanal tanısı konulmuş. Gittiği pek çok merkezde şikâyetlerine çare bulamayan ve önerilen ameliyatların hayatını olumsuz etkileyeceğini düşünen hastamız, yaptığı uzun araştırmalar sonucunda doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e ulaşmış, yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonrası hastanemize gelerek ameliyat hazırlıklarına başlanmıştır.

Yaklaşık 3 saat süren ve küçük bir kesiden gerçekleştirilen başarılı vidasız dar kanal ameliyatının hemen ardından, doktorumuz tarafından ayağa kaldırılıp yürütülen hastamızın bir gecelik yatışı sonrasında sağlıklı bir şekilde taburculuğu sağlanmıştır. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak hastamıza, hastanemize ve doktorumuza güvenerek bizi tercih etmesinden dolayı teşekkür eder, kendisine sağlıklı bir hayat dileriz.

Başarılı Geçen Beyin Tümörü Ameliyatı ile Tüm Şikâyetlerinden Kurtuldu

67 yaşındaki hastamız Saadet Gülen, baş ağrısı, konuşma bozukluğu, sağ tarafında uyuşukluk şikâyetleri ile Nöroloji Polikliniğimize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkiklerinin sonucunda, beynin sol ön lobunda yaklaşık 3×2 cm boyutlarında tümör olduğu tespit edildi ve aynı gün içinde Beyin ve Sinir Cerrahi Polikliniğimize yönlendirildi.

Yaptığı başarılı ameliyatlar ile hastalarını sağlığına kavuşturan Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi uzmanımız Op. Dr. Oğuz Özel tarafından yapılan muayene ve BT değerlendirmesinin sonucunda, hastamıza acil ameliyat planlandı. 6 saat kadar süren başarılı operasyon sonrası hastamız Saadet Gülen’in baş ağrısı, konuşma ve sağ tarafındaki uyuşukluk şikâyetleri tamamen geçti. Genel durumu iyi olan hastamız, ameliyattan 1 hafta sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

beyin-tumoru-sifa
haber1

Portakal Büyüklüğündeki Kist Çıkarıldı

Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı başarılı beyin ameliyatları ile bölgede ilkleri gerçekleştirmeyi başardı. Birçok beyin ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Oğuz Özel, son yaptığı beyin ameliyatıyla 11 yaşındaki çocuğun kafasında bulunan portakal büyüklüğündeki kisti alarak, başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi.

Beyin Tümörüne Başarılı Operasyon

Beyninde tümör olan 52 yaşındaki hasta, yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Şuuru kapalı olarak doktorumuza başvuran 52 yaşındaki hastanın, yapılan tetkikler sonrasında beyninde tümör olduğu anlaşıldı. Vakit kaybedilmeden ameliyata alınan hastanın beynindeki tümörün tümü alındı. Bir süre Beyin Cerrahi Servisinde tedavi gören hasta, sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Ameliyatla ilgili bilgi veren Op. Dr. Oğuz Özel, “Bu tür riskli ameliyatlar hastanemizde başarı ile yapılmaktadır. İnsanların ameliyat olabilmek için büyük şehirlere gitmesine gerek kalmaması sevindirici bir haberdir” dedi.

haber2
haber3

Bel Fıtığı İçin Başvurdu, Beyin Tümörü Tespit Edildi

Bel fıtığı ameliyatı için hastaneye başvuran 69 yaşındaki Ömer Çetin’de beyin tümörü tespit edildi. Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilen, sol tarafı tutmayan hastaya beyin MR’ı çekildi. Hastanın değerlendirilen beyin MR görüntülemesinde, beyin tümörü tespit edildi. Hastaya yapılan ameliyat hakkında bilgi veren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel: “Hastanın bacağındaki şikayetlerinin beyin tümörü nedeniyle olduğunu, ameliyat olması gerektiğini ve ameliyatın olası sonuçlarını hasta ve hasta yakınlarına anlatarak operasyon önerildi. Hastanın, operasyonu kabul etmesi üzerine ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyatın ardından hasta servise çıkarıldı. Genel durumu iyi olan hasta, geri kalan tedavisi için Radyasyon Onkolojisi ve Medikal Onkolojiye gönderildi” dedi.

84 Yaşında Beyin Tümörü Ameliyatı Oldu

Op. Dr. Oğuz Özel’in bulunduğu Beyin ve Sinir Cerrahi Polikliniğine 84 yaşındaki Mehmet Güven, miks beyin tümörü nedeni ile başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayenesi yapılan hastanın tahlil ve tetkikleri değerlendirildi. Altı ay önce başka merkezde opere olmuş hastanın, beynindeki kitlesinin neredeyse iki kat büyüdüğü saptandı. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından, hasta ve hasta yakınlarına ameliyatın riskleri anlatıldıktan sonra ameliyata alındı. Yapılan başarılı tümör ameliyatı sonrası hasta servise alınarak aynı gün yürümesi sağlandı. Genel durumu iyi olan hasta, şifa ile taburcu edildi.

haber4

Bize ulaşın

telefon-ikon

Telefon:
+90 (282) 673 73 73
Faks:
+90 (282) 653 49 22

wpicon

Whatsapp İletişim:
+90 (282) 673 73 73

adres-ikon

Adres:
Esentepe Mah. Deva Sk. No: 11/A
Çorlu / TEKİRDAĞ