YAPILAN İŞLEMLER

Vidasız dar kanal ameliyatı (Mikroteknikle internal Dekompresyon), klasik vidalı dar kanal ameliyatı ile kıyaslandığında çok önemli bazı avantajlara sahiptir. Vida kullanılmadan gerçekleştirilen ve Mikroteknikle internal Dekompresyon adı verilen dar kanal operasyonu vidalı ameliyata göre daha kısa ameliyat süresine sahip; daha ince, kibar ve emniyetli bir yöntemdir. Vidasız dar kanal ameliyatında dokular daha iyi korunduğu ve vücuda yabancı cisim konmadığı için hastalar normal günlük yaşantılarına daha kısa sürede dönmektedirler. Vidasız ameliyatta hastanede yatma süresi de çok kısalmıştır ve ortalama bir gündür. Hastalar ameliyat oldukları gün yürüyebilmekte ve ertesi gün taburcu olabilmektedir.

Omurilik tümörü eğer iyi huyluysa genellikle cerrahi operasyonla dışarı çıkarımı sağlanır. Bu işlem başarı oranı oldukça yüksek bir cerrahi uygulamadır ve genelde tam iyileşme sağlanması mümkündür. Kötü huylu tümörlerde ise tedavi uygulamaları farklılaşabilir. Öncelikle omurilik tümörü kötü huyluysa, onun tipinin belirlenmesi esastır. Bu şekilde tüm tedavi uygulamasının planlamasına başlanabilir. Bunun için tümörden parça alınarak detaylı analizi yapılabilir. Hastanın genel durumunda ciddi anlamda negatif etkiler başlamışsa tedavi işlemleri doğrudan cerrahi uygulamalarla başlayabilir. Omurilik bölgesinde ameliyat gerçekleştirmek demek mikrocerrahi uygulamalarının kullanılması demektir. Çünkü bu bölgede çok sayıda sinir bulunmaktadır. ve en küçük problem bile büyük etkiler yaratabilir. Dolayısıyla omurilik tümörü ameliyatlarında nöromonitörizasyon yapılır, bu sistem olası kötü zararların takibini yaparak öncesinde doktoru yönlendirecek bilgileri sunabilir. Omurilik tümörlerinde cerrahi operasyonda başarı kritiktir, bu sebeple alanında profesyonel operatörlerle çalışılması oldukça önemlidir.

Günümüzde bel fıtığı ameliyatları mikroskop veya endoskop kullanılarak yapılmaktadır. Bu gelişmiş yöntemler sayesinde cerrahlar sinirleri ameliyat esnasında zedelemek veya sinirlere zarar vermek gibi ameliyat komplikasyonlarından büyük oranda kaçınmış olurlar. Ameliyatlar da sinir zedelenmeleri bu yöntemler sayesinde azaldığı için son yıllarda cerrahiye bağlı sorunlar oldukça azalmıştır. Boyun fıtığı teşhisi konan ancak cerrahi olmayan tedavi yöntemlerinden fayda görmeyen hastalar için ameliyat gerekli olabilir.

Boyun fıtığı ameliyatının amacı diskin sinire bası yapan bölümünün çıkarılmasıdır. Bu diskektomi adı verilen bir işlemle yapılır. Herniye olan diskin yerine göre cerrah, omurgaya ulaşmak için boynun ön ya da arka tarafında bir kesi yapar. Ameliyatın boynun önünden mi yoksa enseden mi yapılacağı ile ilgili teknik karar disk herniasyonunun tam konumu, cerrahın tecrübesi ve tercihleri gibi pek çok faktörle belirlenir. Her iki yaklaşımda da diskin sinire baskı yapan bölümü genelde iyi sonuçlarla çıkarılır. Önden yaklaşımda herniye olan disk parçasına ulaşmak için diskin büyük bölümü de çıkarılacağından genellikle aynı seansta yapılan bir füzyon işlemi de gerekli olur.

Beyin tümöründe birkaç farklı tedavi uygulaması vardır. Tümörün yer aldığı bölge, tümörün boyutu, tipi ve hastanın diğer kişisel özelliklerine göre tedavi yöntemi belirlenmektedir. Bu tedavi yöntemleri cerrahi, radyoterapi ve kemoterapidir. İyi huylu tümörlerin cerrahi yollarla çıkarılması günümüzde başarı oranı oldukça yüksek bir operasyondur. Eğer iyi huylu tümörün tamamı cerrahi operasyonla çıkarılırsa ek bir tedavi uygulamasına gerek kalmadan problem çözülmüş olacaktır. Kötü huylu tümörlerde ise süreç bu kadar hızlı sonuçlanmayabilir. Cerrahi operasyon ardından kötü huylu tümör tam olarak alınamayabilir ve bu durumda mutlaka radyoterapi veya kemoterapi uygulamalarına başvurulmaktadır.

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

null

Op.Dr. Oğuz ÖZEL

Beyin ve Sinir Cerrahı

Oğuz Özel, 1999 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005-2011 yılları arasında ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde beyin cerrahi uzmanlığını tamamlamıştır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 6 hastanede çalışmış olan Oğuz Özel; mesleki alanda, başarıyla gerçekleştirdiği birçok ameliyatın yanında özellikle “vidasız dar kanal ameliyatı” ve “omurilik-beyin tümörü ameliyatlarıyla” öne çıkmaktadır.

null

Op.Dr. Abdullah TEMİZKAN

Beyin ve Sinir Cerrahı

Abdullah Temizkan, 1981 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nöroşirurji uzmanlığını tamamlamıştır. Ülke çapında farklı bölgelerde 6 hastanede çalışmış olup, 2016 yılından beri Çorlu Vatan Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

HASTA HİKAYELERİ

ayse-hanim-hasta-haberi-500x500

Kilometrelerce Uzakta Sağlığına Kavuştu!

Hastanemiz Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e Trabzon’un Of ilçesinden başvuran Ayşe Hanım, sağ bacağında ve belinde ağrı, kuvvet kaybı ve idrar kaçırma şikâyetleri olduğunu belirtti.

Op. Dr. Oğuz Özel’e muayene olan ve yapılan detaylı tetkikler sonrasında tek seviye dar kanal tespit edildi. Oğuz Bey tarafından mikrocerrahi yöntem ile dar kanal ameliyatı önerilen Ayşe Hanım’a ameliyat ile ilgili bilgi verildi.

Ameliyat olmaya karar veren Ayşe Hanım’ın operasyon öncesi hazırlıkları tamamlandı ve hastanemize yatışı yapıldı. Ameliyatı başarılı geçen hastamız operasyondan 2 saat sonra şikâyetlerinden kurtuldu. Hastamız bir gecelik servis yatışının ardından taburcu edildi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Ayşe Hanım’a ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

BİR ADIM, BİR ADIM DAHA…

İstanbul’da yaşayan ve yaz aylarını Ordu’da geçiren 60 yaşındaki hastamız Salime Demirel, köyünde rutin işlerini yaparken düştüğü için bir sağlık kuruluşuna başvurduğunu belirtti. Başvurduğu sağlık kuruluşunda fıtığının patladığı söylenerek ameliyat olduğunu ve ilgili bölgeye 4 tane vida takıldığını anlattı. Ameliyattan hemen sonra yine aynı ağrılar ile taburcu edildiğini ve evde 40 gün boyunca yattığı yerden kalkamadığını, yürüyemediğini, kendi özel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma geldiğini bizlerle paylaştı. Salime Hanım, ameliyat olduğu hastaneye başvurduğunu, doktoru ile görüşemediğini ve herhangi bir sonuç alamadığını belirtti. Araştırmaları sonucunda tavsiye üzerine tedavi olmak için hastanemiz Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu.

Hastanemize tekerlekli sandalye ile gelen Salime Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından yapılan muayene ve detaylı tetkikler sonrasında doktorumuz, ameliyat olduğu bölgede apse ve enfeksiyon geliştiğini, öncelikle enfeksiyon tedavisi yapılmasının gerektiği, daha sonra ameliyat planlaması yapılacağını belirtti.

Nöroşirurji servisine yatırılarak enfeksiyon tedavisine başlanan Salime Hanım’ın ameliyat olmasında herhangi bir engel kalmayınca operasyon planlaması yapıldı. Başarılı geçen operasyon ile apse ve enfeksiyon temizliği, eksik kalan mikrodiskektomi işlemi tamamlandı. Ameliyat sonrasında serviste takipleri yapılmaya başlandı ve yoğun antibiyoterapi uygulandı. Hastanemizde 23 gün boyunca tedavi gören Salime Hanım tekerlekli sandalye üzerinde geldiği hastanemizden yürüyerek taburcu oldu.

Hastanemizde almış olduğu hizmetten dolayı memnuniyetini anlatan Salime Hanım, ‘’İlk ameliyattan sonra 40 gün neler çektiğimi ben bilirim, tuvalete bile gidemedim, bir daha yürüyemeyeceğim diye çok korktum ama şu anda çok şükür ayaklarımın üzerindeyim. Oğuz hocama ve tüm hemşirelere teşekkür ederim. Bel fıtığı şikâyetleri olan herkese sizi tavsiye edeceğim, boşuna başka yerlerde zamanlarını ve umutlarını kaybetmesinler’’ diyerek hastanemizden ayrıldı.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak Salime Hanım’a sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

salime-demirel-hasta-haberi
beyhan-dobrucali-hasta-haberi

Koltuk Değnekleriyle Geldi, Yürüyerek Taburcu Edildi!

Hastanemize Nöroşirurji Merkezi hekimlerinden Op. Dr. Oğuz Özel’e başvuran Beyhan Bey, her iki bacağında ve belinde ağrı şikayetleri olduğunu, son 10 günden beri yürüyemediğini, hastanemize gelmek için koltuk değneklerinden destek aldığını belirtti.
Op. Dr. Oğuz Özel’e muayene olan ve yapılan detaylı tetkikler sonrasında L5-S1 bölgelerinde 2 seviye dar kanal tespit edildi. Oğuz Bey tarafından mikrocerrahi yöntem ile dar kanal ameliyatı önerilen Beyhan Bey’e ameliyat ile ilgili bilgi verildi.
Ameliyat olmaya karar veren Beyhan Bey’in operasyon öncesi hazırlıkları tamamlandı ve hastanemize yatışı yapıldı. Ameliyatı başarılı geçen hastamız operasyondan 2 saat sonra desteksiz yürümeye başladı.
Ameliyat öncesinde koltuk değnekleri ile hastanemize gelen hastamız, ameliyat sonrası ertesi gün desteksiz bir şekilde yürüyerek hastanemizden taburcu edildi.
Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Beyhan Bey’e ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

VİDASIZ BİR HAYAT MÜMKÜN!!!

Lomber dar kanal hastalıkları erken ya da geç evrede insanlara oldukça fazla zorluklar çıkarmaktadır. Bu hastalık, genellikle açık cerrahide ilgili darlık alanının bulunduğu omurilik seviyesinin kendisine ve komşu her seviyesine 2 adet vida ve ara bağlantı elemanları kullanılarak oluşturulan destek protez sistemi ile tedavi edilmektedir. Bu yöntem her ne kadar ilk başta başarılı bir sonuç verse bile, ilerleyen dönemde hareket kaynaklı sistemde bozulmalar ve buna bağlı olarak daha zor süreçler görülebilmektedir.
Hastanemizde Op. Dr. Oğuz Özel tarafından gerçekleştirilen ‘’Vidasız Dar Kanal’’ operasyonlarında ise, ilgili darlık alanının bulunduğu bölgede gerçekleştirilen 2 cm lik kesi ile mikrocerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntem ile yapılan cerrahide hastanın omuriliğini destekleyen kas sisteminde büyük bir kesi ve omurilik seviyelerinde vida uygulaması söz konusu olmaz. Böylelikle ciddi bir ağrı ve hareket kaybı ile gelen hastalarımız, ameliyatın hemen ardından aynı gün yürümeye başlar ve maksimum bir gece hastanemizde takip edilerek taburculukları sağlanır.

Varna şehrinden hastanemize bel ve her iki bacak ağrısı şikayeti ile gelen Daniel Nikolaev Zhekov, daha önce başvurduğu doktorların kendisine vida takılmasını önerdiğini ve bundan oldukça fazla korktuğunu belirterek bizi tercih ettiğini söyledi. Omuriliğinin L4-L5 seviyesindeki darlık için tarafımıza gönderdiği mr görüntüsünün değerlendirilmesi ile organizasyonu yapılan hastamızı, gerçekleştirilen vidasız dar kanal ameliyatının ikinci gününde, sağlıklı ve ağrısız bir şekilde taburcu etmekten mutluyuz.
vidasız-dar-kanal-ameliyati

Yeni Bir Başlangıç

Bulgaristan‘dan bize ulaşan Hatice Hanım, Özel Çorlu Vatan Hastanesi Uluslararası Hastalar Birimi ile iletişime geçti. Şikayetleri, kafatasının ön bölgesinde, doğuştan meydana gelen bir  kemik anamolisine dayanıyordu. Hastamız, erken çocukluk döneminde bir ameliyat geçirdiğini ve bugünkü şikayetlerinin ağırlıklı olarak bölgenin estetik görünüşü ile ilgili olduğunu aktardı. Detaylı görüşmelerin ardından Hatice Hanım hastanemize muayene ve tetkik için davet edildi ve ziyareti için gerekli organizasyon yapıldı.

Atidje hanımın vakası, kranyoplasti alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip Beyin ve Nöroşirürji Uzmanımız – Dr. Oğuz ÖZEL tarafından üstlenildi.

Hastanemize gelişi itibari ile Hatice Hanım, Uluslararası Hasta Hizmetleri departmanında görev alan Bulgarca tercümanlarımız tarafından karşılandı, tüm muayene ve tetkikler onların eşliğinde gerçekleştirildi. Detaylı tetkikler ve Bilgisayarlı Tomografi görüntüleri sonucunda, hastanın kalça kemiğinden kemik dokusu alınarak alın bölgesine implante edilmesine karar verildi. Hastamızın isteği doğrultusunda bu ziyareti sırasında, operasyonun yapılacağı tarih için gerekli organizasyon yapıldı.

Hastamızın planlanan operasyon tarihinden bir gün önce hastaneye kabulü gerçekleşti ve ameliyat öncesi hazırlıklara başlandı. Yapılan detaylı muayene, tetkik ve anestezi görüşmesi sonucunda ameliyatın yapılabilmesi adına tıbbi açıdan herhangi bir engel bulunmadığı tespit edildi ve tüm bu işlemler sonrasında ameliyatı gerçekleştirildi.

Birkaç saatlik başarılı bir ameliyatın ardından hasta dinlenmek üzere odasına alındı ​​ve aynı gün Dr.  Oğuz Özel tarafından ziyaret edildi. Doktorumuz ameliyat sırasında yapılan işlemler ve ameliyat sonrası dönem hakkında hasta ve hasta yakınını detayli bir şekilde bilgilendirdi.

Üç gün hastanemizde gözlem altında olan hastamız, genel durumu iyi, mutlu ve ağrısı olmadan taburcu edildi.

Taburculuk işlemleri tamamlandığında, hastamız Dr. Oğuz ÖZEL ve tüm ekibine teşekkürlerini dile getirdi. Hatice Hanım: “En büyük hayalimi gerçekleştirdiniz, özveriniz, yaklaşımınız ve göstermiş olduğunuz özen için çok teşekkür ederim. Bana gösterdiğiniz anlayış ve ilgiyi asla unutmayacağım” dedi.

Hastamızın mutluluğunu ve memnuniyetini görmek bizler için tarifsiz bir duyguydu. Bizleri tercih ettiği ve duyduğun güven için kendisine teşekkür ederiz. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Hatice Hanım’a sağlık ve mutlu anlar ile dolu bir yaşam diliyoruz.

2 Operasyon Geçirdi, Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Kurtuldu

Uzun yıllar devam eden yürüme bozukluğu ve ağrı şikayeti ile hastanemiz Nöroşirurji Merkezine başvuran Mukadder Hanım başka sağlık kuruluşlarında 2 defa operasyon geçirdiğini ağrı ve yürüme bozukluğu şikayetlerinden kurtulamadığını belirtti. Op. Dr. Oğuz Özel’e muayene olan hastamızda yapılan tetkiklerden sonra boynunda dar kanal tespit edildi. Oğuz Bey tarafından bilgilendirilen Mukadder Hanım ameliyat olmaya karar verdi.

Ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastamız başarılı geçen operasyon sonrasında ağrı ve yürüme bozukluğu şikayetlerinden kurtularak taburcu edildi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak Mukadder Hanım’a sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

mukadder-hanim
atilla-4343

Vidasız Dar Kanal İle Ağrılara ‘’SON’’!!!

Kastamonu’da yaşayan 62 yaşındaki Atila Madenoğlu, uzun yıllar devam eden yürüme bozukluğu, bacaklarda uyuşukluk ve ağrı şikayeti ile hastanemiz ‘’Nöroşirurji Merkezine’’ başvurdu. Farklı sağlık kuruluşlarında yapılan muayeneler sonrasında vidalı ameliyat olması gerektiği söylenen Atila Bey, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi. Yapılan fizik muayene ve tetkikler sonrasında L3-L4, L4-L5 bölgelerinde 2 seviye dar kanal tespit edildi.

Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mikrocerrahi yöntem ile vidasız dar kanal ameliyatı önerilen hastamıza yapılan hazırlıklar sonrasında gerçekleştirilen operasyon ile hastamızın ağrı ve yürüme bozukluğu şikayetlerinin gerilediği görüldü.

Hastanemize ve doktorumuza güvenerek 700 km uzaktan gelip sağlığını bizlere emanet eden Atila Bey’e sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Bel Fıtığı İçin Araştırma Yaptı Çorlu Vatan Hastanesini Seçti

Bel fıtığı şikayetleri nedeniyle daha önce 2 defa ameliyat olan 33 yaşındaki Gülden Hanım şikayetleri geçmeyince farklı sağlık kuruluşlarına başvurmuş ve kendisine vidalı ameliyat yapılması yönünde tavsiyelerde bulunulmuş.

Kendi yaptığı araştırmalar sonucunda Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’in vidasız dar kanal operasyonlarındaki başarısını duyarak hastanemize başvurdu.

Geçirdiği ameliyatlar sonrasında yolda yürüyememe, bacaklarda ağrı ve uyuşukluk şikayetlerinin devam ettiğini belirten hastamıza yapılan fiziki muayene ve tetkikler sonrasında Mikrocerrahi yöntem ile Vidasız Dar Kanal ameliyatının şikayetlerinin geçmesi yönünde oldukça başarılı bir yöntem olacağı doktorumuz tarafından anlatıldı. Yapılan bilgilendirme sonrasında hastamız ameliyat olmaya karar verdi.

Ameliyat günü hastanemize gelerek tüm tetkikleri ve anestezi görüşmeleri tamamlanan hastamız, yaklaşık 2 saat süren operasyon sonrasında serviste dinlenmeye alındı. Akşam saatlerinde ayağa kaldırılarak yürütülen ve ağrılarının çoğunun o kadar kısa bir süre de bile azaldığını belirten hastamız ertesi gün taburcu edildi.

40. hizmet yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Gülden Hanım’a ailesi ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz.

belfitigi-343
haber5

Kafası Büyüklüğünde Bir Kitle ile Dünyaya Geldi

Gültepe ailesinin yaklaşık 10 gün önce dünyaya gelen bebeğinin kafasına yapışık halde bulunan kitle, Beyin Cerrahi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel tarafından gerçekleştirilen operasyonla alındı. Op.Dr. Oğuz ÖZEL, ilk defa bölgede böyle bir kistle karşılaştıklarını söyledi. Daha önce başında kist bulunan birçok hastanın ameliyat edildiğini belirten Özel, “Bebek bize geldiğinde kafasının arka tarafında, başından daha büyük bir kisti (ensefalose) vardı. Pek ameliyatı gerçekleşen bir durum değildi. Kistin bir kısmı beyin içeriyordu. Hastayı hemen ameliyata aldık. Başarılı geçen ameliyatın ardından hasta sağlığına kavuştu. Şimdi bebeği taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Omurilik Tümörlerinde Mikrocerrahi Yaklaşım

1981 yılından bugüne, sağlık hizmeti sunumunda şehrimizde önemli bir referans merkezi olan hastanemizin, Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniği hekimlerinden Op. Dr. Abdullah Temizkan; bel ve boyun fıtıklarının teşhis ve tedavisinin günümüzde oldukça güvenli ve sonuç alınabilir yöntemler ile gerçekleştirildiğini, aynı zamanda beyin ve omurilik tümörlerinde de teknolojinin yanında tecrübenin varlığıyla gerçekleştirilen ameliyatlarda şans faktörüne yer kalmadığını dile getirdi.

Son iki aydır şiddetli bel ve sağ bacak ağrısı yaşayan 59 yaşındaki hastamız Mustafa Önal, şikâyetlerinde artış olunca hastanemiz doktorlarından Op. Dr. Abdullah Temizkan’a başvurdu. Yapılan MR tetkiki sonrasında L4 seviyesinde yaklaşık 1,5 cm büyüklüğünde tümör tespit edildi. Yapılacak operasyonun detayları konusunda yapılan bilgilendirmeyi takiben, hastamız Mustafa Bey’in ameliyat hazırlıkları yapıldı.

beyincerrahi3
hakkari

Hakkari’den Gelerek Şifa Buldu

Başarılı vidasız dar kanal ameliyatları ile şehrimize ve şehir dışından gelen misafirlerimize şifa olmaya devam eden hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi uzmanı Op.Dr. Oğuz ÖZEL, korkulan dar kanal ameliyatlarında vida konulmadan 2 cm’lik kesi ile yapılan işlemlerin çok daha sağlıklı ve ameliyat sonrası iyileşme döneminin çok hızlı olduğuna dikkat çekiyor.

Hakkâri de hayatını sürdüren 71 yaşındaki hastamız Abdullah Çiftçi, belinin sol tarafında ağrı şikâyeti ile son üç ay boyunca gittiği doktorlardan ve verilen tedavilerden fayda görememiş. Son zamanlarda yürümekte de zorluk çekmeye başlayınca sosyal medya aracılığı ile doktorumuza ulaşmış. Yapılan ilk görüşmeler sonrasında MR değerlendirmesi yapılan hastamız ameliyata davet edilerek, hastanemize 1 saatlik mesafede olan İstanbul Yeni Havaalanından ücretsiz transferi ulusal sağlık turizmi ekibimiz tarafından organize edildi.

Hastanemizde Op.Dr. Oğuz ÖZEL tarafından karşılanan ve muayene edilen hastamızın Covid-19 önlemleri ile korunan servisimize yatırılarak ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat günü yaklaşık 2 saat süren operasyon sonrasında akşam saatlerinde ayağa kaldırılan hastamızın ertesi gün taburculuğu yapılarak, havaalanına transferi ile evine sağ salim ulaşması sağlandı.

Evine ulaştığında bizlere bir mektup ile ulaşan Abdullah amcamıza, 40. yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, torunları ile geçireceği nice sağlıklı günler diliyoruz.

Vidasız Dar Kanal Ameliyatları ile Şifa Olmaya Devam Ediyor

Yaptığı başarılı ameliyatlar ile bölgemizde adından söz ettiren hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, özellikle dar kanal şikâyetleri ile yaşam standartları düşen ve vida, plak vb. özellikli yabancı madde konularak yapılan ameliyatlardan korkan hastalarımıza şifa olmaya devam ediyor.

Yıllardır aldığı destekle en fazla 10 metre yol yürüyebilen 77 yaşındaki hastamız Emetullah Altınel, omurilikte dar kanal şikayeti ile Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurdu. Muayenesi ve tetkikleri sonrasında teşhisinin teyidi yapılan hastamıza iki gün sonrasına ameliyat planlaması oluşturuldu.

Ameliyat günü sabahında, tüm yatan hastalarımıza yapıldığı gibi kendisine ve refakatçisine covid-19 ve diğer ameliyat tetkikleri yapılan hastamızın, covid-19 yönünden tüm önlemlerin alındığı servisimize yatışı yapıldı.

Tüm ameliyat hazırlıkları kısa sürede tamamlanan Emetullah hanımın, yaklaşık 3 cm’lik kesiden gerçekleştirilen Mikrocerrahi ile Vidasız Dar Kanal ameliyatı iki saat sürdü. Başarılı geçen ameliyat sonrasında serviste dinlenmeye alınan hastamız, ameliyattan üç saat kadar sonra Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütüldü. Daha ilk anda bu dertten kurtulduğunu anlayan Emetullah Hanım, bir gecelik hastane yatışının ardından, herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyerek hastanemizden taburcu edildi.

Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak, hastamız Emetullah hanıma sağlıklı bir ömür diliyoruz.

vidasiz-dar-kanal-corlu
corlu-zonguldak-vidasiz-dar-kanal

Zonguldak’tan gelen hastamıza Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile şifa olduk

Özellikle beyin tümörleri ve vidasız dar kanal ameliyatlarında, bölgemizde ve ülkemizin her coğrafyasında aranan bir doktor olan, Beyin, Omurilik ve Sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, başarılı ameliyatları ile şifa dağıtmaya devam ediyor.

Zonguldak’ta yaşayan 52 yaşındaki hastamız İsmail Atalay, uzun zamandır bel ağrısı, her iki ayakta uyuşma ve uzun yol yürüyememe şikayetlerine çare aramış. Başvurduğu tüm sağlık kuruluşlarında kendisine anlatılan vidalı ameliyat yöntemlerinden memnun kalmayan hastamız, yaptığı araştırmalar sonucunda hastanemiz Beyin, Omurilik ve Sinir cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel’e ulaştı.

Hastamızın yapılan muayene ve mr incelemesi sonucunda omuriliğinin L3-L4 ve L4-L5 seviyelerinde dar kanal olduğu tespit edilmiş; ayrıca yapılan fiziksel muayenesinde, bacak hareketlerinde ağrı ve nörolojik defisitlerinin de olması nedeniyle ameliyat gerekliliği hastamız İsmail Bey’e anlatılarak ameliyat hazırlıklarına başlanmıştır.

Alınan tüm covid-19 önlemleri altında ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastamızın, yaklaşık 2 saat süren ve Mikrocerrahi yöntemi ile gerçekleştirilen Vidasız Dar Kanal ameliyatı sonrasında servise alınan hastamız; ameliyatından 3 saat kadar sonra Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ayağa kaldırılarak yürütülmüştür.

Hastanemize 6 saatlik mesafeden arabası ile gelerek, geldiği gün ameliyat olup ertesi gün yine arabası ile evine dönen hastamız İsmail Atalay’a, hastanemize ve doktorumuza güvenerek bizi tercih etmesinden dolayı teşekkür eder, kendisine sağlıklı bir hayat dileriz.

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Hastasına Umut oldu

Ülkemizin her coğrafyasında, bu ülke vatandaşları ile yurtdışından gelen hastalarına gerek bilgisi, gerek cerrahi yaklaşımları ile umut olan hastanemiz başarılı doktorlarından Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel, pek çok uzmanın vida-plak-bağlantı elemanları vb. vücuda yabancı özellikli tıbbi malzemeler kullanarak yaptığı omurilik dar kanal ameliyatlarını, yaklaşık 2 cm’lik kesi ile hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirmeye devam ediyor.

Son bir aydır şiddetli sol bacak ağrısı, uzun yol yürüyememe ve kısa mesafe yürüyüşlerinde bile durup dinlenme gereksinimi vb. şikayetleri olan 68 yaşındaki hastamız Şahven Çamur’un muayene ve tetkiklerini yaptırdığı hastanelerde kendisine omurilikte dar kanal tanısı konulmuş. Kendisine; eşlik eden hastalıklarının ve ayrıca kemiklerinin ileri yaş kaynaklı yumuşak yapıda olmasından dolayı, omuriliğinin darlık olan seviyelerine vida takılamayacağı ve ameliyat olamayacağı anlatılmış.

Gün geçtikçe şikayetleri artan ve ameliyat umudunu kaybeden hastamız, yaptığı araştırmalar sonrasında hastanemizde bu operasyonun vidasız olarak gerçekleştirildiğini öğrenmiş ve kısa sürede doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e başvurmuştur.Yapılan muayene ve tetkik değerlendirmesi sonrası ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceği kendisine anlatılan hastamız, ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir. Ameliyat günü sabahı, hastanemize gelerek ameliyat hazırlıkları yapılan ve ‘’3 seviye Vidasız Dar Kanal’’ ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilen hastamız, aynı gün ayağa kaldırılmış ve ertesi gün tüm şikâyetlerini ardında bırakarak hayatının kalan günlerini sağlıkla geçirmek üzere hastanemizden taburcu edilmiştir. Ameliyat sonrası hastamızı birlikte ziyaret ettiğimiz doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel yaptığı açıklamada, ‘’ ileri yaş ve eşlik eden hastalıkları olan hastalarımızda dar kanal ameliyatlarının, küçük kesiler ile özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan gerçekleştirilmesinin, hastanın iyileşme sürecini kısalttığını ve nekahet dönemini konforlu geçirmesine katkı sağladığını, kısa sürede çok iyi sonuçlar alındığını’’ dile getirmiştir.

vidasiz-dar-kanal-ameliyati-corlu-3
vidasiz-dar-kanal-ameliyati-corlu-2

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı ile Sağlığına Kavuştu

Yaklaşık bir yıldır hastanemiz Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı başarılı ameliyatlar ile hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle beyin tümörleri ve ileri seviye lomber cerrahi alanlarında uzmanlaşan doktorumuz, cerrahi tıbbi malzeme kullanmadan gerçekleştirdiği omurilikte dar kanal ameliyatları ile hastalarımıza güvenle şifa olmaya devam etmektedir.

68 yaşındaki hastamız Haşime Şentürk, Kocaeli’de hayatını sürdürmektedir. Son bir aydır sağ bacakta ağrı ve uzun yol yürürken zorluk çekme şikâyetleri ile gittiği doktorlar tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında omuriliğinde olan darlığın giderilmesi için ameliyat olması ve omuriliğinin 3 seviyesine vida ve bağlantı elemanlarının takılması gerektiği kendisine anlatılmış. Böyle bir ameliyat sonrasında ayağa kalkamamaktan korkan hastamız birkaç günlük ziyaret için geldiği ilimizde, hastanemiz doktoru Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ameliyat edilen eski bir hastamız ile tesadüfen yaptığı sohbet sonrasında doktorumuza muayene olmaya karar vermiştir.

Muayene günü sabah erkenden hastanemize gelen hastamız Haşime Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilip, mr görüntüleri değerlendirilmiştir. Ameliyatının aynı gün, hiçbir özellikli tıbbi malzeme kullanılmadan yapılabileceğini öğrendiğinde ameliyatını hastanemizde olmaya karar vermiştir. Ameliyat hazırlıkları hızlıca gerçekleştirilen hastamız aynı gün öğleden sonra opere edilmiş, ameliyatından 3-4 saat kadar sonra ayağa kaldırılarak yürütülmüş ve bir gecelik misafirliğinin ardından ertesi gün sağlığına kavuşarak taburcu edilmiştir. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, Trakya bölgesi ve Haşime Hanım gibi, ülkemizin diğer coğrafyalarından gelerek doktorlarımızın ellerinde şifa bulan tüm hastalarımıza sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Vidasız Dar Kanal Ameliyatı Mesafe Tanımıyor

Yaptığı başarılı operasyonlarla, ileri yaş olup; yürüme zorluğu, belde ve bacakta ağrı, uyuşma, tansiyon ve diyabet gibi eşlik eden şikâyetleri olan hastalarımızı, vida-plak-platin vb. özellikli tıbbi malzeme kullanmadan, omurilik darlığı olan her bir seviye için 2 cm’lik kesi ile ameliyat ederek sağlıklı bir şekilde taburcu eden Özel Çorlu Vatan Hastanesi; Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuz ÖZEL, ülkemizin her bir köşesinde bu şikâyetlerine çare bulamayan hastalarımızı sağılığına kavuşturmaya devam ediyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde hayatını sürdüren 67 yaşındaki hastamız Zülfiye Ünal’a; şiddetli bacak ağrısı ve uzun yol yürüyememe şikâyetleri ile başvurduğu sağlık merkezinde omuriliğinin 3 seviyesinde dar kanal tanısı konulmuş. Gittiği pek çok merkezde şikâyetlerine çare bulamayan ve önerilen ameliyatların hayatını olumsuz etkileyeceğini düşünen hastamız, yaptığı uzun araştırmalar sonucunda doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e ulaşmış, yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonrası hastanemize gelerek ameliyat hazırlıklarına başlanmıştır.

Yaklaşık 3 saat süren ve küçük bir kesiden gerçekleştirilen başarılı ‘’Vidasız Dar Kanal Ameliyatı’’nın hemen ardından doktorumuz tarafından ayağa kaldırılıp yürütülen hastamızın bir gecelik yatışı sonrasında sağlıklı bir şekilde taburculuğu sağlanmıştır. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, hastamıza; hastanemize ve doktorumuza güvenerek bizi tercih etmesinden dolayı teşekkür eder, kendisine sağlıklı bir hayat dileriz.
vidasiz-dar-kanal-corlu-1 (1)
beyin-tumoru-sifa

Başarılı Geçen Beyin Tümörü Ameliyatı ile Tüm Şikâyetlerinden Kurtuldu!

67 yaşındaki hastamız Saadet GÜLEN; baş ağrısı, konuşma bozukluğu, sağ tarafında uyuşukluk şikâyetleri ile Nöroloji polikliniğimize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkiklerinin sonucunda beynin sol ön lobunda yaklaşık 3×2 cm boyutlarında tümör olduğu tespit edildi ve aynı gün içinde Beyin ve Sinir Cerrahi polikliniğimize yönlendirildi.

Yaptığı başarılı ameliyatlar ile hastalarını sağlığına kavuşturan Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Oğuz ÖZEL tarafından yapılan muayene ve BT değerlendirmesinin sonucunda hastamıza acil ameliyat planlandı. 6 saat kadar süren başarılı operasyon sonrası hastamız Saadet GÜLEN’ in baş ağrısı, konuşma ve sağ tarafındaki uyuşukluk şikâyetleri tamamen geçti. Genel durumu iyi olan hastamız ameliyattan 1 hafta sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Portakal Büyüklüğündeki Kist Çıkarıldı

Op. Dr. Oğuz Özel, yaptığı başarılı beyin ameliyatları ile bölgede ilkleri gerçekleştirmeyi başardı. Birçok beyin ameliyatları yapan Opr. Dr. Oğuz Özel son yaptığı beyin ameliyatıyla 11 yaşındaki çocuğun kafasında bulunan portakal büyüklüğündeki kisti alarak başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiklerini belirtti.

haber1
haber2

Beyin Tümörüne Başarılı Operasyon

Beyninde tümör olan 52 yaşındaki hasta, yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Şuuru kapalı olarak doktorumuza başvuran 52 yaşındaki hastaya yapılan tetkikler sonrasında hastanın beyninde tümör olduğu anlaşıldı. Vakit kaybedilmeden ameliyata alınan hastanın beynindeki tümör total olarak alındı. Bir süre beyin cerrahi servisinde tedavi gören hasta sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Ameliyatla ilgili bilgi veren Op. Dr. Oğuz Özel, “Bu tür riskli ameliyatlar başarı ile yapılmaktadır. İnsanların ameliyat olabilmek için Büyükşehirlere gitmesine gerek kalmaması sevindirici bir haberdir.” Dedi.

Bel Fıtığı İçin Başvurdu, Beyin Tümörü Tespit Edildi

Bel fıtığı ameliyatı için hastaneye başvuran 69 yaşındaki Ömer Çetin’de beyin tümörü tespit edildi. Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru Op.Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilen sol tarafı tutmayan hastada beyin MR’ı çekildi. Hastanın değerlendirilen beyin MR görüntülemesinde beyin tümörü tespit edildi. Hastaya yapılan ameliyat hakkında bilgi veren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel: “Hastanın bacağındaki şikayetlerinin beyin tümörü nedeniyle olduğunu, ameliyat olması gerektiğini ve ameliyatın olası sonuçlarını hasta ve hasta yakınlarına anlatarak operasyon önerildi. Hasta, ameliyatı kabul etmesi üzerine ameliyata alındı. Başarılı ameliyatın ardından hasta servise çıkarıldı. Genel durumu iyi olan hasta geri kalan tedavisi için Radyasyon Onkolojisi ve Medikal Onkolojiye gönderildi” dedi.

haber3
haber4

84 Yaşında Beyin Tümörü Ameliyatı Oldu

Op. Dr. Oğuz Özel’in bulunduğu Beyin ve Sinir cerrahi polikliniğine 84 yaşındaki Mehmet Güven miks beyin tümörü nedeni ile başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayenesi yapılan hastanın tahlil ve tetkikleri değerlendirildi. Altı ay önce başka merkezde opere olmuş hastanın beynindeki kitlesinin neredeyse iki kat büyüdüğü saptandı. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından hasta ve hasta yakınlarına ameliyatın riskleri anlatıldıktan sonra ameliyata alındı. Yapılan başarılı tümör ameliyatı sonrası hasta servise alınarak aynı gün yürütüldü. Genel durumu iyi olan hasta şifa ile taburcu edildi.