İnsan Kaynakları Yönetimi

Sektörde tecrübemizle, sürdürülebilir büyümenin ancak çalışanlarımızın deneyimi ve katkısı ile mümkün olacağının bilincindeyiz. 400 çalışanımızla birlikte, her geçen gün daha da genişleyen büyük bir aileyiz. Kuruluş tarihi itibariyle, Çorlu’daki ilk özel hastane olma özelliğini taşıyan kurumumuz, 40 yılı aşkın süredir kaliteden ödün vermeden sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

En önemli sermayesi insan kaynağı olan hastanemizin temel hedefi; çalışanlarımızın nitelikli, insan ilişkilerinde başarılı, güvenilir, eğitim düzeyi yüksek olan takımının bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyduğu bir kurum olmaktır.

İnsan kaynakları politikamız; dürüst, yeniliklere açık, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli olan, aidiyeti yüksek, sorumluluk sahibi, takım çalışmasında başarılı kişileri ailemize kazandırmak ve uzun soluklu birlikte çalışmaktır.

Çalışma prensibimiz ve kültürümüz, hastalarımıza sıcak, ilgili, şefkatli, merhametli davranış sergileyen ve empati yapan çalışma arkadaşları ile hizmet vermektir.

Kariyerinize Çorlu’nun en köklü ve deneyimli hastanesinde devam etmek ister misiniz?

Genişleyen Kadromuzda Görevlendirmek Üzere;

 • HEMŞİRE
 • EBE
 • TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKERİ
 • TEMİZLİK ŞEFİ

İş başvurularınızı ve staj başvurularınızı aşağıda yer alan link üzerinden yapabilirsiniz.

Kurumumuzda, bireysel ve kurumsal gelişimi desteklemek için yürütülecek eğitim ve gelişim faaliyetlerinin tüm çalışanlar için gerekli ve yararlı olduğuna inanılmaktadır.

Ailemize katılan herkes, ilk günden itibaren öğrenme ve gelişim olanaklarından yararlanmaya başlar. Eğitim ve gelişim faaliyetleri; oryantasyon eğitimleri, bölüm uyum eğitimleri ile kurum içi/dışı genel eğitimler şeklinde planlanmaktadır.

Eğitim ve gelişim faaliyetlerimiz doğrultusunda, hastanemizde yıllık eğitim planı dahilinde eğitimlerimiz verilmekte olup, çalışanlarımızın bilgilerini güncel tutmaktayız.

Her yılın başında yapılan temin planı doğrultusunda, boş kadrolara uygun kişiler, öncelikle kurum içinden temin edilmeye çalışılır. Boş kadro ihtiyacı, iç kaynaklardan karşılanamadığı takdirde dış kaynaklara başvurulur.

Kurumumuzda her pozisyon için, pozisyonun gerektirdiği teknik bilgi ve beceriler, görev tanımlarında belirlenmiş durumdadır. İşe alım sürecinde, ilgili pozisyona başvuran adaylarda görev tanımında belirtilen niteliklerin varlığı, sahip olma düzeyi, tecrübe, yabancı dil bilgisi vb. özellikler değerlendirilmektedir.

Ayrıca, pozisyonun gerektirdiği teknik bilgi ve becerinin yanı sıra, adayların kurumumuzun değerleri, kültürü ve yetkinlikleri ile ne ölçüde bağdaştığı da göz önünde bulundurulmaktadır.

Vatan hastanesi üyelerinin, kurum kültürüne bağlı, ekip çalışmasına inanan, iletişime açık, gelişmeye önem veren, kültürler arası çalışabilen, hizmet kalitesini gözeten, katılımcı ve yenilikçi bireyler olmaları beklenmektedir.

Çalışma Saatlerimiz

 • Çalışma saatlerimiz, yasal gereklilik ve işin gerektirdiği durumlar çerçevesinde düzenlenmektedir.
 • Sağlık hizmeti vermemiz sebebiyle 7/24 açık bulunan hastanemizde çalışma saatleri, çalışılan pozisyon ve işin niteliğine göre değişiklik göstermektedir.
 • Radyasyonlu alanlarda görev yapan çalışanlarımızın çalışma saatleri, yasal gereklilikler çerçevesinde planlanmaktadır.

İzin Politikamız

Yıllık ücretli izinlerimiz İş Kanunu’nda belirtildiği gibi kıdeme bağlı olarak belirlenmektedir. Buna göre;

 • 1 yıl-5 yıl arası (beş yıl dahil) kıdeme sahip olan çalışanlar 14 iş günü,
 • 5 yıldan fazla-15 yıldan az kıdeme sahip olan çalışanlar 20 iş günü,
 • 15 yıl ve üzeri kıdeme sahip olan çalışanlar 26 iş günü yıllık ücretli izin kullanma hakkına sahiptirler.

Çalışanlarımıza ihtiyaç halinde kullanabilmeleri için duruma göre mazeret, ölüm, evlilik, doğum, görev vb. izinler de verilmektedir.

 • Servis ve Yemek İmkanlarımız

Çalışma saatlerine bağlı olarak, kurumumuz içinde bulunan yemekhanemizde ücretsiz olarak sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir. Yine çalışma saatlerine uygun olarak servis güzergah ağımız bulunmaktadır. Tüm çalışanlarımız yemek ve servis imkanlarımızdan ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler.

 • Lojman İmkanımız

Çorlu dışında ikamet eden sağlık çalışanlarımız için (erkek/kadın) eşyalı ve kirası kurumumuz tarafından karşılanan lojman imkanı sağlanmaktadır.