Yetkili ekip arkadaşlarımızdan daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİLMENİZ GEREKENLER

Septorinoplasti

Yüzde ilk bakışta en çok göze çarpan bölge burundur ve estetik açıdan son derece önemli bir yapıdır. Estetik burun ameliyatı (rinoplasti), plastik cerrahinin en yaygın olarak uygulanan ameliyatlarından biridir. Rinoplasti ile burnunuzun şeklini değiştirebilir, aynı zamanda nefes alma ile ilgili problemlerinizi düzeltilebilirsiniz. Bu şekilde dış görünüşünüz güzelleşirken kendinize güveniniz de artacaktır.

Estetik burun ameliyatı kapalı ve açık olmak üzere iki farklı teknikle yapılabilir. Kapalı teknikte burun ameliyatı burnun içinden yapılmaktadır. Mevcut durumunuz ve beklentileriniz değerlendirilerek uygun planlama ile cerrahi teknik seçilebilir. Ameliyat tamamlandığında burnun yeni şeklini korumasına yardımcı olacak atel ve burnun içindeki iki hava yolunu birbirinden ayıran bölme olan septumu sabitleştirmek için yumuşak plastik tamponlar uygulanır. Kalıcı sonuçların alınması çeşitli faktörlere bağlı olmakla birlikte genellikle bir yıl sürer.

Meme Büyütme

Kadın fiziğini tamamlayan ve feminen görünümü sağlayan en önemli yapılardan biri memelerdir. Meme boyutlarının küçük olması, bazı kadınlarda özgüveni etkiler. Günümüzde en çok uygulanan meme büyütme yöntemi, silikon protezler (implantlar) kullanılarak sağlanmaktadır. Ameliyattan önce yapılacak detaylı bir değerlendirme ile kullanılacak protez çeşidine hastayla birlikte karar verilir. Günümüzde en yaygın olarak içi silikon jel dolu, üzeri pürtüklü yuvarlak ve damla şeklinde protezler kullanılmaktadır.

meme-buyultme
meme-diklestirme

Meme Dikleştirme

Emzirme sonrası, ilerleyen yaş, yer çekimi ve kilo alıp verme gibi sebeplerle meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla fonksiyonlarını kaybeder ve sarkıklık ve asimetriler gelişebilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatında, fazla deri çıkarılıp sarkık haldeki meme dokusu şekillendirilir, meme başı olması gereken yere getirilir. Gerekli durumlarda, memede hacim kaybı da mevcutsa silikon protezler kullanılarak memeye daha dolgun bir görünüm sağlanabilir. Bu, ilk ameliyatta yapılabileceği gibi sonraki bir seansta da sağlanabilir. Uygulanan tekniğe göre değişmekle birlikte, ameliyat sonrasında kesi hatlarında iz kalmaktadır. Bu izler, başlangıçta belirgin olsa da zamanla belirsiz hale gelmektedir.

Meme Küçültme

Büyük ve sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir. Meme derisi ile göğüs derisinin birbirine sürtünmesi sonucu meme altında kızarıklıklar ve ciltte tahrişler meydana gelebilir. Büyük memeler, göğüs kafesine baskı yaparak nefes almada zorluğa neden olabilir ve bu da günlük fiziksel aktiviteyi sınırlandırır. Büyük meme, giysi seçimi sırasında problemler yaratırken, psikolojik sorunlara da sebep olabilir. Estetik meme küçültme operasyonu ile bu sorunlar ortadan kaldırılırken memelere doğal bir görünüm sağlanması da amaçlanır. Ameliyat öncesinde mamografi ve gerekirse ultrasonografi yapılmalıdır.

meme-kucultme
jinekomasti

Jinekomasti Tedavisi

Erkeklerde memenin olması gerekenden büyük ve kadınsı tipte olması jinekomasti olarak tanımlanmaktadır. En sık, ergenlik gibi hormonal değişimlerin yaşandığı dönemlerde veya ilaç kullanımına bağlı olarak gelişen durumlarda görülmektedir. Jinekomasti, psikolojik problemlere neden olabilmekte, aynı zamanda memede ağrı, şişlik ve hassasiyete de yol açabilmektedir.

Muayene ve ultrasonografi sonrasında uygulanacak tedavi seçimi yapılmaktadır. Sadece liposuction ile tedavi edilebileceği gibi cilt fazlalığı ve sarkmalar olması durumunda cerrahi kesiler ile cildin düzenlenmesi de gerekebilmektedir. Operasyon sonrasında en az 3 hafta korse kullanılması önerilmektedir.

Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Tümesan Teknik

Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve yeterli egzersiz gerekmektedir. Ancak, özellikle karın ve belde olmak üzere inatçı yağ birikimleri olabilir ve bu bölgeler diyet ve egzersize dirençlidir. Liposuction, vücudun belli bölgelerindeki yağ birikimlerinin özel bir vakumla emilerek, vücuttan yağların uzaklaştırıldığı bir operasyondur. Bu işlem, kilo verme yöntemi olmayıp, bölgesel şekillendirme amacıyla uygulanır.

Son yıllarda yaygın şekilde uygulanan vaser liposuction ile fazla yağ dokuları ultrason enerjisi ile parçalanarak giderilmektedir. Çevre dokuyu koruması, ciltte sıkılaşmaya neden olması ve ameliyat sonrası daha hızlı günlük yaşama geri dönmeyi sağlaması nedeniyle vaser liposuction tercih edilmektedir. Ameliyat sonrası en az üç hafta korse kullanılması, alınacak sonuçları olumlu yönde etkileyecektir.

liposaksin-ile-vucut-sekillendirme
abdominoplasti

Abdominoplasti

Tam Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Kısmi Karın Germe Ameliyatı (Mini Abdominoplasty)

360° Karın Germe Ameliyatı (360° Abdominoplasty)

Abdominoplasti (karın germe) ameliyatı ile karın bölgesindeki sarkan ve üzerinde çatlaklar oluşmuş cilt fazlalığı çıkarılırken, aynı zamanda gevşemiş olan kasın kaslarının sıkılaştırılması hedeflenmektedir. Bu ameliyat ile, özellikle birkaç kez doğum yapmış veya aşırı kilo değişimi yaşamış kişilerde güzel sonuçlar alınmaktadır.

Mevcut durumunuz değerlendirilerek yapılacak karın germe operasyonunun tekniği (tam, kısmi veya 360°) belirlenir. Cerrahi sırasında yapılacak kesi, mayo bölgesine gizlenir. Mini abdominoplastide kesi izi daha kısa olup, göbek deliğinin yeri değiştirilmeyebilir. Karın germe ameliyatı, liposuction ile kombine edilerek vücut kontürü de düzeltilebilir. Ameliyat sonrasında 6 hafta kadar korse kullanımı, iyileşmeyi hızlandıracak ve yeni vücut şeklinin oturmasına yardımcı olacaktır.

Sırt Germe

Aşırı kilo alıp verme sonrasında, yaşın ilerlemesi ve yer çekimi gibi nedenle vücudun diğer kısımlarında olduğu gibi sırtta da sarkmalar oluşabilmektedir. Vücudun diğer bölgelerine yapılan germe operasyonları kadar sık tercih edilen bir operasyon olmasa da vücut şekillendirmede tamamlayıcı bir role sahiptir. Sırt germe ameliyatında izler sütyen hattına saklanır.

sirt-germe
kol-germe

Kol Germe

Kilo alıp verme ve yaşın ilerlemesi ile kolda sarkmalar oluşabilir ve bu durum özellikle kişi kolunu yukarı kaldırdığında ya da kısa kollu giyindiğinde kişiyi rahatsız etmektedir. Sarkmış kol derisi, brakioplasti olarak da bilinen kol germe ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir. Cerrahi kesi izi koltuk altından dirseğe kadar uzanabilir ve kolun alt ve iç kısmına gizlenir. Aynı seansta liposuction da yapılarak kolda incelme sağlanabilir. Operasyon sonrası 3-4 hafta süre ile kol korsesi kullanılması önerilmektedir.

Uyluk Germe

İlerleyen yaş ve aşırı kilo alıp verme sonrasında elastikiyetini kaybeden uyluk derisi, özellikle iç kısımda sarkmalara neden olarak estetik sorunlara yol açmakta ve bunun yanı sıra yürürken sürtünmeye yol açarak kişiye problem yaratabilmektedir. Uyluk germe ameliyatı ile üst bacağın iç kısmındaki gevşek deri çıkarılarak daha ince ve gergin bir üst bacak oluşturulması hedeflenmektedir. Liposuction ile yağ alınması gerektiğinde bu ameliyat da önerilebilmektedir. Cerrahi yara izi kasık bölgesine ve uyluk iç kısmına saklanmaktadır.

uyluk-germe
yuz-ve-boyun-germe

Yüz ve Boyun Germe

İlerleyen yaş, güneşin etkisi ve yer çekimi nedeniyle yüz ve boyunda oluşan sarkmalar ve derin çizgiler, yüz ve boyun germe ameliyatı ile giderilebilmektedir. Yüz germe operasyonu tek başına yapılabileceği gibi, alın ve şakak germe, göz kapağı estetiği ve yüze yağ enjeksiyonu ile kombine edilebilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu

Yüz Gençleştirme ve Şekillendirme

Dudak Dolgusu

El Gençleştirme

Yağ enjeksiyonu, vücudun bir yerinden alınan yağların, uygun şekilde hazırlanarak başka bir bölgeye kanüller yardımıyla transfer edilmesi işlemidir. En sık, yüz gençleştirme ve şekillendirme amacıyla uygulanmakta olup, dudakları dolgunlaştırmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve ağız çevresindeki kırışıklıkların giderilmesini sağlamak amacıyla da uygulanmaktadır. Genel olarak enjeksiyon sonrası yağlarda %30 ila %70 arasında kalıcılık elde edildir. 3-6 ay sonra, gerektiği taktirde ek yağ enjeksiyonları yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile yüze transfer edilen yağlar, cildin önemli bir yapı taşı olan kolajen üretimini artırmakta ve kök hücre gibi görev göstererek cilde canlılık sağlamaktadır.

Kişinin yaşını en çok gösteren vücut bölgelerinden biri ellerdir. Özellikle zayıf yapılı kişilerde, güneşin yıpratıcı etkisi ve ilerleyen yaş ile cildin nem miktarını kaybetmesi, ciltte lekeler, kırışmalar ve damarlı bir görünüm meydana gelmektedir. Hyalüronik asit içeren dolgular, PRP ve yağ enjeksiyonu ile ele daha genç bir görünüm kazandırılabilmektedir.

yag-enjeksiyonu
bisektomi

Bişektomi

Yanaktan yağ aldırma olarak tanımlayabileceğimiz bişektomi (Hollywood yanağı) ameliyatı, son dönemlerde çok popüler hale gelmiştir. Ağız içinden yapılan ufak bir kesi ile yanaklarda bulunan yağ yastıkçıkları çıkarılır, yanaklarda kalıcı incelme sağlanır ve dışarıdan görülen bir ize rastlanmaz.

Lokal anestezi ile yapılabilecek bir operasyon olduğu gibi, diğer operasyonlarla kombine edilerek genel anestezi altında da yapılabilir.

Üst ve Alt Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, sarkması oluşur ve aynı zamanda, özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Estetik görünüm bozukluğuna neden olmasının yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının kişinin gözünü kapatması, görüşü engelleyebilir.

Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış olan yağ dokusu alınır. Üst göz kapağında, kapak boyunca ve alt göz kapağında ise kirpiklerin hemen altında iz kalır. Vücudunun en az iz ile iyileşen bölgesi göz kapaklarıdır.

goz-kapagi
kepce-kulak

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak, estetik açıdan bireyi rahatsız edip, psikolojik problemlere yol açabilmektedir. Kulak gelişiminin büyük bir kısmı 6 yaşına kadar tamamlanır ve bu yaştan itibaren kepçe kulak düzeltme operasyonu uygulanabilir. Genel anestezi altında yapılabildiği gibi, daha erişkin hastalarda sedasyon verilerek lokal anestezi altında da yapılabilir. Kulak arkasında kalacak bir kesi ile kalıcı dikişler konularak kulağa şekil verilir ve kulak kepçesi geriye alınır. Operasyon sorasında üç hafta kulak bandajı kullanılması önerilmektedir.

İletişim bilgilerinizi paylaşmayı unutmayınız. Yetkili ekip arkadaşlarımız daha detaylı bilgi için sizlerle iletişime geçecektir.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Bize ulaşın

telefon-ikon

Telefon:
+90 (282) 673 73 73
Faks:
+90 (282) 653 49 22

wpicon

Whatsapp İletişim:
+90 (282) 673 73 73

adres-ikon

Adres:
Esentepe Mah. Deva Sk. No: 11/A
Çorlu/TEKİRDAĞ