Sağlık Rehberi

Siemens SOMATOM go TOP 128 Kesit CT Cihazı

Sağlık kuruluşlarında yeni bir bilgisayarlı tomografi platformu olarak dikkat çeken Siemens Somatom, pek çok özelliği ve faydasıyla öne çıkıyor. Bir BT tarama makinesi olan Somatom go Top ile bilgisayarlı tomografi teşhisini çok daha kişisel hale getirmek mümkün. Ayrıca bu tarayıcı, daha iyi bir mobil iş akışı ve hastalarla daha yakından ve uzun süreli ilgilenebilmek için akıllı araçlarla tasarlanmıştır. Tüm klinik çeşitliliğini kapsar. İş akışını, hastalığın her aşamasına göre ayarlama imkanı sunar. Siemens Somatom go Top, yapay zeka destekli tarama otomasyonuna sahiptir. Aynı zamanda üst düzey tarayıcıların yeniliklerini de sunar. Bu tarayıcı, maksimum görüntü kalitesi ve doz azaltma teknolojileri ile beraber gelir. Siemens Somatom go Top 128 Slice faydaları şu şekilde açıklanabilir:

  • BT tarama esnasında kontrol odasında daha az zaman geçirip, hasta ile daha fazla ilgilenmek mümkündür. Standart BT görüntüleme ortamlarında daha çok kontrol odasında olan teknisyenler, Somatom go Top mobil iş akışı avantajı sayesinde hastaya yakın olabilir ve onu rahatlatabilir.
  • Mobil iş akışı sayesinde hastaların memnuniyeti artar. Yapılan araştırmalara göre; hastaları %20 daha hızlı hazırlama imkanı sunmuştur. Bu da hasta deneyimini %65 oranında pozitif etkilemiştir. Hastayla aynı odada %90 daha fazla zaman geçirme ve teknisyenlere daha rahat bir hareket özgürlüğü sağlamıştır. Sağlık hizmeti sonucunda memnun kalan hastaların sayısında %39 artış olmuştur.

Siemens SOMATOM go TOP 128 Kesit CT Cihazı Kullanımı

Siemens Somatom 128 Slice klinik kullanımı şu şekildedir:

  • Her hasta ve klinik aşaması farklı olduğu için hızlı ve kolay adaptasyon oldukça önemlidir. Somatom go Top’un gelişmiş BT tarama prosedürleri her hasta tipine uyum sağlar. En zorlu klinik alanları bile kolay hale getirir. Böylece, hastaların endişelerini minimuma indirir.
  • Hastaların beklentileri gün geçtikçe artıyor ve hastalar, aldıkları sağlık hizmeti ve deneyimleri konusunda düşüncelerini eskisine göre daha çok dile getiriyor. Somatom go Top’un mobil iş akışı sayesinde hastalar, onlarla kişisel olarak daha fazla ilgilenildiğini hissediyor. Bu da tedavilerinin ve deneyimlerinin olumlu olmasını sağlıyor.
  • Mobil iş akışı, her hastaya odaklanmayı ve daha keyifli çalışmayı sağlıyor. Tablet, uzaktan kumanda, enjektör kolu, kamera gibi farklı alanlarda, yardımcı olan akıllı çözümler sunuyor.

Siemens Somatom CT Scanner akıllı BT tarama prosedürü sayesinde hastalar, daha iyi bir BT deneyimi yaşayabilirler. Radyologlar, hastalarla odada daha fazla vakit geçirdiği için hastalar, kendilerini daha sakin hissedebilirler.