corlu_vatan_hastane_12299_corlu-vatan-kadin-hastaliklari-dogum

Hastanemiz, ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından da desteklenen “Bebek Dostu Hastane” kurallarına uygun olarak hizmet vermektedir. Bu doğrultuda, anne adayları doğum öncesi dönemden itibaren emzirmeye hazırlanıyor ve doğumdan hemen sonra emzirmeye hazır hale gelen anne adaylarının, taburcu olduktan sonra da, sağlık personelimiz tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerle emzirmeyi sürdürmeleri destekleniyor. Tercih edilen yöntem ister normal doğum, ister epidural anestezi ya da sezaryen olsun, doğum zamanına kadar tüm takipleri uzmanlarımız tarafından gerçekleştiriliyor.

Hastanemiz kadın doğum kliniğinde, kadın hastalıkları ve doğum alanında dünya standartlarında aşağıdaki tanı ve tedavileri uygulanmaktadır.

Gebelik Takibi ve Doğum: Gebelik takipleri, tüm kadın doğum polikliniklerimizde 4 boyutlu renkli doppler ultrasonografi ile yapılmaktadır. Riskli gebelik takibi; ikili, üçlü, dörtlü tarama testleri, ayrıntılı anomali taraması, fetalmonitörizasyon, ağrısız epidural doğum.

Jinekolojik Hastalıklar Tanı ve Tedavisi: Enfeksiyonlar, myom,over kistleri, anormal kanamaların tanı ve tedavisi, jinekolojik hastalıklar için gerekli ameliyatlar açık ve kapalı (laparoskopik) şekilde yapılabilmektedir.

İnfertilite(Kısırlık) Tanı ve Tedavisi: Hormon incemeleri, spermiyogram testleri, rahim filmi ve aşılama uygulamaları yapılmaktadır. İnfertilite tanı ve tedavisinde histeroskopi kullanılmaktadır.

Jinekoloji Kanserlerin Tanı ve Tedavisi: Rahim ağzı, rahim, yumurtalık kanserlerin erken tanı ve tedavisi.

Menopoz Tanı ve Tedavisi

Bölüm Doktorları

null

Dr. Öğr. Üyesi Erson AKSU

Jinekolojik Endoskopik Cerrahi Uzmanı
null

Op. Dr. Nilüfer ATALAY

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
null

Op. Dr. Orhan ATEŞER

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
null

Op. Dr. Sedat TOMRUK

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
null

Op. Dr. Semra AKHAN

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı