Bizden Haberler, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları

1-7 Ekim Emzirme Haftası Kutlu Olsun

Değerli Anne ve Anne Adaylarımız;

Dünyada birçok ülkede, aynı zamanda ülkemizde de 1-7 Ekim tarihleri arası Emzirme Haftası olarak kutlanmaktadır. Bebek dostu hastane olarak bizler de anne sütü ve emzirmenin öneminin farkındayız. Bu nedenle gebelik döneminde Gebe Okulu Eğitimlerimizle, doğumdan hemen sonra vermiş olduğumuz emzirme eğitimlerimiz ile bu sürece katkı sağlamaktayız.

Anne Sütü, bebeğin; duygusal, fiziksel ve zeka gelişimini şekillendirir. Sağlıklı nesiller emzirilen bebeklerden oluşur.

Toplumun ve onu oluşturan bireylerin, hayatın ilk yıllarına mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir başlangıç yapması, yeterli miktar ve sürelerde anne sütünden faydalanmasına bağlıdır.

Bu noktada doğumdan itibaren anneye ve emzirmeye destek olan aile yakınına rehberlik etmek, anne ve bebek bağını geliştirmek, emzirmeyi engelleyen ya da emzirmeyle ilişkili sorunlara çözüm bulmak amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından Emzirme Danışmanı olarak sertifikalandırılmış Emzirme Danışmanımız ile Emzirme Destek (Laktasyon/Relaktasyon) Birimimiz 7/24 ücretsiz hizmetinizdedir.

Unutmayalım ki her annenin sütü bebeğine özeldir. Emzirmek her annenin, anne sütü her bebeğin hakkıdır. Özel Çorlu Vatan Hastanesi ailesi olarak tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın 1-7 Ekim Emzirme Haftasını kutlarız.