İletişim bilgilerinizi paylaşmayı unutmayınız. Yetkili ekip arkadaşlarımız daha detaylı bilgi için sizlerle iletişime geçecektir.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç ekimi ; saçsızlık sorunu yaşayan kişilerin saçlı bölgesinden alınan saç köklerinin saçsız bölgeye transferi işlemidir. Öncelikle donör olarak kullanılacak olan saç köklerinin toplanması gerekir. Bunun için kişinin kendisi donör olarak kullanılır ve saçlı bölgelerden belli olmayacak şekilde saç kökleri alınır ve daha sonra saç ekimi gerçekleştirilir.

Hizmet merkezimizin temelini oluşturan  saç ekimi faaliyetleriyle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli !

Bu durum kişiden kişiye göre çok değişiklik gösteren bir süreye sahiptir. Az grefte sahip kişilerde ekim işlemi çabuk tamamlanırken ortalama 3.500 greftlik bir işlem kanama veya herhangi bir komplikasyon oluşmaz ise 6 saatte tamamlanmaktadır.

Saç ekimi işlemi sırasında Greftler kanlanmalı dokudan ayrılarak dışarıda muhafaza edilmektedir. Genellikle alınan kökler özel bir sıvı içerisinde ve soğuk bir ortamda bekletilir. Greftlerin vücut dışında sağ kalım süresi 6-8 saat civarındadır. Sıvı içerisinde çıkarıldıklarında çok hızlı ekilmeleri ve nemli tutulmaları gerekmektedir, aksi takdirde canlılıklarını kaybetmeye başlarlar. Ayrıca 6-8 saat sonra greftlerin sağ kalım oranının her saat başı %10-20 oranında azaldığı bilinmektedir

En efektif teknik, ishrs‘dan altın standart olarak kabul edilen Micro-Fue yöntemidir. Protokoller, cerrahi malzemeler her geçen gün gelişmekte olsa bile uygulanan teknik şuanda aynıdır. Safir Fue, Perkutan Fue gibi teknikler temel olarak fue tekniğinde kullanılan cerrahi malzemelerin iyileştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır.

Donör bölge micro-fue işleminde nakil edilecek greftlerin toplandığı bölgelerdir. Genelde kafa arkasındaki saçlar donör olarak kullanılır. En başarılı ve doğal sonuçlar ense bölgesinden alınan greftler ile sağlanır. Ensede yeterli greft yoksa sakal ve göğüs kıllarına başvurulabilmektedir.

ÖNCESİ SONRASI

BİLMENİZ GEREKENLER

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi genellikle şakaklarda bir durgunlukla veya taç kısmında inceltilmiş bir saç görüntüsü ile başlar ve bazı durumlarda kademeli bir incelme, ardından üst kısmın tamamen dökülmesi ile seyreder. Ense ve kulak üstü bölgesindeki saçlar çok nadiren dökülür, ancak yetmişin üzerindeki erkekler ense bölgesinde saçlarda kaybedilebilir. Hem Hamilton hem de Norwood skalası erkeklerde Androgenetik saç dökülmesini sınıflandırır. Androjenik saç dökülmesinin üç nedensel faktörü vardır: genetik yatkınlık, androjen erkeklik hormonu varlığı ve hastanın yaşı. Erkek tipi kellik, daha çok anne ve büyükbabasından devralınır. Ergenlikte, erkeklik hormonunun çoğu vücutta dolaşır ve genetik olarak programlanan kılların (skala bölgelerinde) her yeni kıllanma döngüsünde daha ince ve daha kısa kıllar üretmesine neden olur. Erkeklik hormonu hedef organa ulaşır, bu durumda 5α-redüktaz enziminin enzim olduğu saç folikülü erkeklik hormonunu, yukarıdaki etkilere neden olan yüksek güçlü DHT hormonuna dönüştürür ve saç dökülmesini tetikler.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Kadın tipi saç dökülmesi, kafa derisinin ön ve taç bölgesinde (Ludwig modeli) ve nadiren ensede ve yanlarda dağınık bir incelme gösterir. Boşluklar daha geniş görünür ve kafa derisi başın önünde ve orta noktasında daha belirgindir. Bu yavaş ve aşamalı bir süreçtir ve nadiren alanı tamamen kaplar. Kadınlarda androgenetik saç dökülmesi genellikle ergenlik, hamilelik veya menopoz sonrası hormon değişiklikleri ile başlar ve 80 yaş üstü kadınlarda oldukça yaygındır. Normalde bu tip bir dökülmeyle fark edilen hiçbir saç dökülmesi olmamasına rağmen, bu durumdan önce gelen uzun süreli aşırı dökülme (telogen effluvium) durumları vardır. Androgenetik saç dökülmesi yaş, kalıtım ve erkeklik hormonunun varlığı gibi üç nedensel faktöre sahiptir. Menopoz sonrası incelme östrojen azalması ile ilgilidir.

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi tekniği günümüzde ortalama olarak en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Fiyat ve etkililik yönünden bakıldığında kellik problemi yaşayan kişiler ve tedaviyi uygulayan sağlık kuruluşları bu tekniği sıklıkla tercih etmektedir.

FUE tekniği ile hastanın genellikle ense bölgesinden 0.6-0.7 mm kalınlığında punch adı verilen cerrahi bıçaklar ile alınan saç kökleri dökülme olan bölgelere nakledilmektedir. İşlem sonrasında nakledilen saç kökleri hemen uzamaya başlar. Ense bölgesindeki mikro yaralar genellikle 48 saat içinde iyileşir. Operasyon sonrasında 3. gün iş hayatınıza , 10. günde ise normal hayatınıza dönebilirsiniz. İşlemde kullanılan mikro boyutta cerrahi aletlerden dolayı teknik Micro FUE tekniği olarak adlandırılmaktadır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

1. Tedaviye olan uygunluğunuz ve medikal geçmişiniz uzmanlarımız tarafından değerlendirilir.

2. Operasyon gününe karar verildikten sonra kişiye operasyon öncesi uyması gereken talimatlar anlatılır

3. Operasyon günü hastaneye yatışınız sağlandıktan sonra kan testleriniz yapılır ve işlem için hazırlanırsınız.

4. Genellikle saçlarınız hastanede traş edilir, traşsız saç ekimi uygulanacak ise kişi bilgilendirilerek hastanede traş edilmesi önerilmektedir.

5. Operasyon anestezi uygulaması ile başlar, köklerin alınacağı donör bölge anestezi ile uyuşturularak alım işlemine başlanır.

6. Alım sonrasında kökler özel solüsyonlar içinde nakil işlemine hazırlanır ve sayılır.

7. Ekim bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur.

8. Ekim bölgesine saçların ekileceği adet ve yöne göre mikro kanallar açılır.

9. Açılan mikro kanallara enseden alınan sağlıklı saç kökleri tek tek nakledilir.

10. İşlemden sonra hastaya antibiyotik ve ağrı kesici tedavisi uygulanır.

11. İşlemin ertesi günü bandajlar hastanede çıkartılır ve gerekli pansumanlar yapılır.

12. Günde yıkama işlemi hastanede gerçekleştirilir. Hastaya tüm bilgilendirmeler yıkama esnasında yapılır.

13. 10.güne kadar yıkama işlemi günde 1 kez olmak üzere gösterdiğimiz şekilde devam etmelidir.

14. 10.gün kontrolüne gelindiğinde kabuklanmanın tamamen dökülmüş olması gerekir, dökülmeyen kabuklar hastanede hekim tarafından alınır.

Avantajları

Micro-Fue, kendi doğal saçlarınızı elde etmenizi sağlayan minimal invaziv bir cerrahi işlemdir.

1- Lokal anestezi altında ağrısız olarak 6-7 saat sürer

2- 0,6-0,7 mm’ lik cerrahi bıçaklar iz bırakmadan yüksek yoğunluklu saçlara sahip olmanızı sağlar

3- Operasyon sonrası komplikasyon riski neredeyse % 1’in altındadır

4- Mikro boyutlu bıçaklar, ameliyat sonrası hastayı ödem ve ağrıdan uzak tutar

5- İşlem sonrası iyileşme süresi diğer yöntemlerden çok daha hızlıdır

6- Nihai sonuçlar sadece 3-4 ay arasında başlar.

7- Ekilen saçlar bir daha dökülmez.

Sakal Ekimi Nedir?

Seyrek sakallara sahip olanlar için sakal ekimi özellikle daha gür sakallara sahip olunmasını sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Farklı nedenlerden dolayı düzgün çıkmayan sakalları düzeltmek amacıyla da uygulama yapılabilir.

Sakal ekimi işlemi yapılmadan önce gerçekleştirilecek olan kontroller özellikle kişide sakal ekimi yapılacak alanların belirlenmesini sağlar. FUE tekniği ile yapılan sakal ekimi işleminde sakalların doğal çıkış yönüne göre açılacak kanallar ve seçilecek kökler ile naturel görüntü yakalamak mümkündür. Öncelikle kişinin beklentilerinin yapılacak olan görüşmeler sayesinde ayrıntılı şekilde belirlenmesi gerekir. Daha sonrasında uygulama aşamasına geçilebilir.

sakal-ekim-1
sakal-ekim-2

Sakal Ekimi Neden Yapılır?

Sakal ekimi erkeklerde görünüm açısından problem yaşamasına neden olan sakalların daha gür ve istenilen şekilde görünmesini sağlayabilmekteyiz.

Sakallarda farklı nedenlerden dolayı seyrelme problemi doğuştan olabileceği gibi ileriki yaşlarda da ortaya çıkabilir. Bu durumda özellikle gür sakallara sahip olmak isteyenler için yapılacak olan sakal ekimi işlemleri sakalların istenilen görüntüye gelmesini sağlar.

Nasıl Yapılır?

İlk aşamada iyi bir planlama yapılması gerekir. Bunun için kişinin sakal yapısının incelenmesi gerekir. Seyrekliğin oluştuğu bölgelere yapılacak olan sakal ekimi işlemleri için gerekli analizlerin yapılmasının ardından uygulama aşamasına geçilebilir. Cilt işaretleme kalemleri yüzde oluşturulacak olan çizim sayesinde ekim işlemi yapılacak olan bölgeler belirlenir. Ense bölgesinden alınan kıl kökleri istenilen bölgelere ekilir. Kanallar anatomik ve doğal sakal çıkış açısına uymayan açılmaz ise kötü görüntüler oluşabilir. Bu noktada işlemi uzman doktorların yapması çok önemlidir.

İlk etapta ekilen saç kökleri yüzde ince çıkacak fakat 6 ay sonra sakal kalınlığına ulaşacaktır.

Bize ulaşın

telefon-ikon

Telefon:
+90 (282) 673 73 73
Faks:
+90 (282) 653 49 22

wpicon

Whatsapp İletişim:
+90 (282) 673 73 73

adres-ikon

Adres:
Esentepe Mah. Deva Sk. No: 11/A
Çorlu / TEKİRDAĞ