Bizden Haberler, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları, Uzm. Dr. Çağatay KABAK

17 Kasım Dünya Prematüre Günü Kutlu Olsun!

17 Kasım Dünya Prematüre Günü Kutlu Olsun!

17 Kasım Dünya Prematüre Günü sebebiyle “Mucizelerimiz Büyüyor” ekibimiz, minik mucizelerimiz ile bir araya geldi. Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak; etkinliğimize yoğun ilgi göstererek bizleri yalnız bırakmayan tüm ailelere katılımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Anne ve babasının hiç beklemediği bir anda dünyaya gözlerini açan minik prematüre bebeklerimiz, boylarından daha büyük bir yaşam mücadelesi vermektedirler.

Prematüre bebekler doğum haftalarına göre değişiklik göstermekle birlikte; Akciğerleri gelişmediğinden makineler yardımı ile solunumlarını gerçekleştirebilirler. Sindirim sistemleri gelişmediği için annelerini ememezler, bu nedenle damar yolu ile veya sonda yoluyla beslenebilirler. Anne memesine değil, makinelere, kataterlere, sondalara, maskelere daha yakındırlar. O yaşta ne çok doktor, hemşire ile tanışmış olurlar…

Minik Mucizelerimizin verdiği bu mücadelede, Uzm. Dr. Çağatay Kabak ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ekibimiz sayesinde; anne karnındaki kadar güvenli bir ortam sunabilmek ve ihtiyaçları olan özel bakımı severek yapıyor olmak, hastanemiz için büyük mutluluktur. Kendilerini Minik Mucizelerimize adamış olan tüm Yenidoğan Yoğun Bakım Ekibimize sonsuz minnet duyuyor ve teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Minik Mucizelerimizin aileleri ile birlikte yaşayacakları uzun ve sağlıklı yılları olsun…