Bizden Haberler, Op. Dr. M. Önder DOLAP

5 Ayda 53 Kilo Verdi!

Bulgaristan’ın Stara Zagora şehrinde yaşayan Diyan Bey, fazla kilolarından şikayetçiydi. Sosyal medya üzerinden hastanemizin Uluslararası Hasta Hizmetleri Departmanı ile iletişime geçerek hastanemize davet edildi. Yaşam kalitesini kötüleştiren fazla kilolarından kurtulmak istediğini ve sağlıklı bir formda olmak istediğini dile getirdi.

Genel ve Bariatrik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Önder Dolap tarafından muayenesi gerçekleşti, ardından gerekli testler yapıldı. Tetkik sonuçlarına göre Op. Dr. Mustafa Önder Dolap “Transit Bipartisyon” operasyonunu önerdi.

Diyetisyen Çiğdem Kıral tarafından ölçümleri yapılan hastamızın 182 kilo ağırlığında ve %47 yağ oranı olduğu belirlendi. Ameliyat öncesi dahiliye, kardiyoloji, psikiyatri, beslenme ve diyetetik bölümlerinde muayeneleri yapıldı. Devamında endoskopik muayenesi, kan ve radyolojik tetkikleri (tüm batın ultrason ve akciğer grafisi) tamamlandı. Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda ameliyat olmak için herhangi bir engeli olmadığına karar verilen hastamızın ameliyat planlaması yapıldı.

56 yaşındaki hastamız Diyan’ın ameliyatı oldukça başarılı geçti. Ameliyat sonrası takip amacıyla hastanemizde 7 gece misafir edilen hastamız sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Kendine yeni bir yaşam kuran hastamız Diyan Bey, 5 ay sonra hastanemizi ziyarete geldi ve tekrar ölçümleri yapıldı. Aradan geçen 5 ayda hastamızın toplam 53 kilo verdiği görüldü. Yağ oranı %47’den %34e, bel çevresi ise 190 cm’den 130 cm’e düştüğü belirlendi.

Yeni hayatından oldukça memnun olduğunu dile getiren hastamızı mutlu ve sağlıklı görmek bizleri de çok mutlu etti.

Hastamız Diyan Bey tüm çevresine de bizleri tavsiye ettiğini belirterek başta Op. Dr. Mustafa Önde Dolap olmak üzere, kendisi ile ilgilenen Uluslararası Hasta Hizmetleri Departmanına ve hastane çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak değerli hastamız Diyan Bey’e yeni hayatında sağlık ve mutluluk diliyoruz.