Bizden Haberler, Op. Dr. Oğuz Özel

7 Yılın Sonunda Hareket Özgürlüğüne Kavuştu

İstanbul’da yaşayan 71 yaşındaki Havva Hanım, 7 senedir yürümekte zorlandığını ve bu nedenle evden çıkamadığını belirterek hastanemize başvurdu.

Şikayetleri nedeniyle başka bir sağlık kuruluşuna başvuran Havva Hanım’a vidalı operasyon önerildiğini ve vida konulmasını istemediği için ameliyat olamadığını anlattı. Vidasız mikrocerrahi yöntem ile ameliyat olmak isteyen hastamız araştırmaları sonucunda hastanemize ulaştı. Şikayetleri ve MR görüntüleri Op. Dr. Oğuz Özel tarafından değerlendirilen Havva Hanım’a vida ve platin kullanılmadan mikrocerrahi yöntem ile 3 seviye dar kanal ameliyatı önerildi.

Hastanemize gelişi planlanan Havva Hanım, Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edilerek ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatışı yapıldı.

Başarılı geçen ameliyatın ardından Havva Hanım, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amaçlı 2 gecelik yatışın ardından sağlıkla ve rahatlıkla yürüyebilir durumda taburcu edildi.

Taburculuk esnasında Havva Hanım; operasyonu gerçekleştiren doktorumuz Op. Dr. Oğuz Özel’e, tüm ihtiyaçları ile ilgilenen hemşirelere ve tedavisi boyunca yardımcı olan Ulusal Hasta Hizmetleri birimine sonsuz teşekkürlerini iletti.

Ameliyat sonrası eve dönen sevgili hastamızın oğlu tekrardan hastanemize ulaşarak memnuniyetini bir kez daha dile getirdi. Annesinin merdivenleri çok rahat bir şekilde inip çıkabildiğini, çok daha rahat hareket ettiğini belirterek bir kez daha hastanemize ve Op. Dr. Oğuz Özel’e teşekkürlerini iletti.

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak; Havva Hanım’a yeni hayatında sağlık ve mutluluk dileriz.