Bizden Haberler, Genel Cerrahi, Mustafa Önder DOLAP

Almanya’dan Gelen Hasta Ambulans Uçakla Evine Döndü

Uzun yıllardır Almanya’da yaşayan Münevver Yavuz; tatil için geldiği Türkiye’de çok şiddetli karın ağrısı ve yemek yiyememe şikayetleri ile hastanemize başvurdu. 1 sene öncesinde de karın ağrısı, kusma, yemek yiyememe gibi şikayetler ile Almanya’da bir hastanede tedavi olan ve mide fıtığı teşhisi konulan hastamız, şikayetlerinin artarak devam ettiğini belirtti.

Yıllardır hastanemizi tercih ettiklerini, çok güvendiklerini ve kendi hastaneleri gibi hissettiklerini belirten Münevver Hanım’ın kızı Nevin Hanım; tedavisi ve teşhisin hastanemiz tarafından en doğru şekilde yapılacağından emin olduğunu söyledi.

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Acil Servisine başvuran hastamız, Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Mustafa Önder Dolap’a yönlendirildi. Yapılan radyolojik incelemelerde hastamızın dev hiatal hernisi (mide fıtığı) olduğu ve pankreasta görülen şüpheler nedeniyle hastaya gastroskopi işlemi yapıldı.
Bu işlem neticesinde hastamız Münevver Hanım’a dev hiatal hernisi tanısı konuldu ve pankreastaki kitle ile ilgili biyopsi örneği alınmasına karar verildi. Ameliyatı kabul eden hastamızın ameliyat öncesi hazırlıkları yapıldı. Laparoskopik ameliyat ile hiatal herniye yönelik gerekli işlem yapılarak aynı operasyon esnasında pankreastaki şüpheli kitleden de patolojik inceleme için biyopsi örneği alındı. Patolojik inceleme sonucunda hastaya pankreas tümörü teşhisi konuldu.

2 hafta boyunca hastanemizde takibi ve tedavisi süren Münevver Hanım’ın ağrıları dindi ve yemek yiyebilmeye başladı. Hastamız kesin tanı konularak ve yemek yiyebilir durumda taburcu edildi. Bundan sonraki tedavisinin devam edilmesi üzerine ambulans uçak ile Almanya’ya gidişi planlandı.

Odasından sedye ile alınan Münevver Hanım, tıbbi denetim altında hastanemiz ambulansı ile Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na nakli gerçekleştirildi. Ambulans uçağa alınan hastamız tedaviye devam etmek üzere Almanya’ya transferi gerçekleştirildi.

Hastamızın kızı Nevin Hanım ise Op. Dr. Mustafa Önder Dolap ve ekibine, tüm hastane personeline ve tüm hemşirelere sonsuz teşekkürlerini iletti. Tanı konulduğu için ve annesinin yemek yiyebilir duruma geldiği için minnettar olduğunu söyleyen Nevin Hanım Op. Dr. Mustafa Önder Dolap için “Beyaz Önlüklü Melek” ifadelerini kullandı.
Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Münevver Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.