Bizden Haberler, Mustafa Önder DOLAP

Almanya’dan Sleeve Gastrektomi için Hastanemize Geldi

Almanya’da yaşayan 37 yaşındaki Izolda Melinda obezite ameliyatı için hastanemize başvurdu. Melinda Hanım doğumdan sonra oldukça kilo aldığını, birçok diyet ve spor yapmasına rağmen kilo veremediğini belirtti.

Denemelerine rağmen bir türlü kilo veremeyen Melinda Hanım, doktorumuz Op. Dr. Mustafa Önder Dolap tarafından muayene edilip, gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra sleeve gastrektomi ameliyatı olmaya karar verdi.

Ameliyat hazırlıkları yapılan hastamızın dâhiliye, kardiyoloji, psikiyatri, beslenme ve diyetetik bölümleri tarafından muayeneleri yapıldı. Devamında endoskopik muayenesi, kan ve radyolojik tetkikleri (tüm batın ultrason ve akciğer grafisi) tamamlandı. Yapılan muayene ve işlemler sonucunda, ameliyat olmak için herhangi bir engeli olmayan hastamızın ameliyat planlaması yapıldı. 155 cm boyunda olan hastamız 93.1 kg ile operasyona alındı. Operasyon için Almanya’dan gelen hastamız Izolda Melinda’nın ameliyatı oldukça başarılı geçti.

Ameliyat sonrası takip amacıyla hastanemizde 4 gece misafir edilen hastamız sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. 1 hafta sonra kontrol muayenesine gelen hastamız her şeyin yolunda olduğunu ve yeni hayatı için sabırsızlandığını aktardı.

Almanya’dan gelen hastamız Izolda Melinda, başta doktorumuz Op. Dr. Mustafa Önder Dolap ve ekibi olmak üzere kendisiyle ilgilenen tüm hemşire ve çalışanlara teşekkürlerini iletti.

Değerli hastamız Melinda’ya geçmiş olsun diliyor ve bundan sonraki hayatının sağlıklı olacağından mutluluk duyuyoruz.