Bizden Haberler, Op. Dr. Oğuz Özel

Bel Fıtığı Tedavisinde Minimal İnvaziv Yöntem

Hastanemizin Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel tarafından 14.01.2024 tarihinde ameliyatı gerçekleştirilen hastamız, minimal invaziv (küçük kesi) cerrahi tekniği ile 2 seviye vidasız dar kanal ameliyatı oldu.

Hasta, bir aydır şiddetli bel ve sağ bacak ağrısı şikayeti yaşadığını belirterek Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümüne başvurdu. Yapılan muayene sonucunda, hastanın sağ L3-4 far lateral disk hernisi* teşhisi konuldu.

Sağ L3-4 far lateral disk hernisi, bel bölgesindeki omurlar arasındaki disklerin dışarıya doğru taşması veya sızması olarak tanımlanır. Bu durumda, bel omurunun sağ tarafında bulunan L3-4 diskinden kaynaklanan bir sorun söz konusudur. Disk, omurlar arasında bulunan yastık benzeri bir yapıdır ve zaman zaman bu yapı dışarıya doğru çıkarak sinirlere baskı yapabilir, bu da bel ağrısı ve bacak ağrılarına neden olabilir.

14.01.2024 tarihinde ameliyat olmayı kabul eden hastamızın tüm hazırlıkları tamamlandı. Başarılı geçen ameliyatta mikrocerrahi yöntemi ile sinir kökü görülerek problemli disk temizlendi.

Ameliyat sonrası hastanemizde bir süre müşahede altında tutulan hastamızın iyileşme süreci olumlu bir şekilde gerçekleşerek kısa sürede sağlıkla yürümeye başladı. 16.01.2024 tarihinde hastanemizden sağlıkla taburcu olan hastamız, memnuniyetini ve mutluluğunu bizimle paylaşarak Op. Dr. Oğuz Özel’e teşekkürlerini iletti.
Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve sağlıklı bir yaşam sürmesini diliyoruz.