Bizden Haberler, Op. Dr. Oğuz Özel

Beyin Tümörü Ameliyatıyla Hayata Tutundu

Bulgaristan’ın Varna şehrinde yaşayan hasta, baş ağrısı, denge bozukluğu ve unutkanlık şikayetleriyle 1 hafta önce hastanemize başvurdu. Hastamızın kızı olan Krasimira Hanım, uluslararası hastalar departmanımızla iletişime geçti ve babasının şikayetlerini bizimle paylaştı.

Hastanemize geldikten sonra Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Oğuz Özel tarafından muayene edildi ve gerekli tetkikler istendi. Hastaya kontrastlı MR çekildi ve bu görüntüler sonucunda beyinde bir tümör tespit edildi. Ameliyat önerisi yapıldı ve hastaya detaylı bir şekilde bilgilendirme yapıldı.

Ameliyatın planlanmasıyla birlikte hasta yatış işlemleri gerçekleştirildi ve aynı gün içinde ameliyat hazırlıklarına başlandı. Ertesi gün belirlenen saatte hasta ameliyata alındı ve operasyon başarıyla tamamlandı. Hastamızın durumunu takip etmek amacıyla bir saat kadar yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutuldu. Daha sonra hastamız odasına çıkarıldı ve Op. Dr. Oğuz Özel tarafından mobilize edildi. Hastaya ameliyat sonrası durumu hakkında bilgilendirme yapıldı.

Hastamız, yaklaşık bir hafta boyunca hastanemizde gözlem altında tutulan hastamız sağlıkla taburcu edildi.

Taburcu olurken de memnuniyetini dile getiren hastamız, Op. Dr. Oğuz Özel’e, Uluslararası Hasta Hizmetleri Birimine ve tüm hastane personeline teşekkürlerini iletti.

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak, hastamıza bundan sonraki hayatında sağlık ve mutluluk diliyoruz.