Bayram Fırat DAYANIKLI, Bizden Haberler

Biz Büyük Bir Aileyiz ve Birlikte Çok Güçlüyüz!

Genel Müdürümüz Soner ERKAN ve Başhekimimiz Bayram Fırat DAYANIKLI, düzenlenen basınla buluşma kahvaltısında basın çalışanları ile bir araya gelerek hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Yoğun iş temposunda çalışan gazetecileri bu yoğunluktan az da olsa kurtarmak adına basın mensuplarına kahvaltı organizasyonu düzenledik. Genel Müdürümüz Soner ERKAN Çorlu Vatan Hastanesi’nin çalışmaları hakkında basın mensuplarına “1981 yılında sağlık sektöründe yola çıkan Çorlu Özel Vatan Hastanesi günümüze bakacak olursak kendini çok geliştirdi. 1 yıl önce yeni yerimize taşındık, 12 bin m2 kapalı alana sahip olan 140 yatak kapasiteli hastanemizde vatandaşlarımıza şifa dağıtıyoruz. Sadece Çorlu’ya değil Trakya Bölgesi’ne hitap eden bir hastaneyiz. Bizim için maddiyat daima ikinci plandadır, öncelikli hedefimiz hastalarımızı tekrar eski sağlığına kavuşturmak. Uluslararası standartlarda hizmet veren büyük bir aileyiz. Alanında uzman hekimlerimiz ile hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Trakya’daki hastanelerde büyük bir sorun olan yoğun bakım ünitemiz, bölgenin en büyük yatak kapasitesine sahip. Yoğun bakım ünitemizde 17 yatak kapasitemizle birlikte en hijyenik ve en teknolojik, geniş bir yoğun bakım ünitemiz var” sözleriyle bilgi verdi.

Çorlu Vatan Hastanesi’nin gün geçtikçe gerçekleşen gelişiminden bahsederek, bölgenin en geniş donanımlı hastanesi olduklarını ve üniversite hastanesi olmak için çalıştığımızı ifade etti.

ÜNİVERSİTE HASTANESİ OLMAK İSTİYORUZ

Genel Müdürümüz, “Hedefimiz üniversite hastanesi olmak. İstiyoruz ki burada hem eğitim verilsin hem insanlar şifa bulsun. Başta dediğim gibi 34 yıllık büyük bir aileyiz. Şu anda hastanemizde 250 kişiye istihdam sağlıyoruz. İleride bu rakam 400’e çıkacak. Bizler burada kazandığımız parayı yine buraya harcıyoruz. Yurt dışından birçok tıbbi cihaz alıyoruz, kısacası vatandaşlarımızın sağlığı için A’dan Z’ye her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz” dedi. Başhekimimiz Uzman Doktor Bayram Fırat Dayanıklı, hastanenin hedeflerini her zaman yüksek tuttuğunu ve insanlara güven vererek ihtiyaç olan her şeyi yapmaya çalıştığını belirtti. Başhekimimiz, “Bizler insanlara şifa vermek için buradayız, Türkiye’de sağlık alanında nerede ne yapıldığını çok yakından takip ediyoruz. Hastalarımızla yakından ilgileniyoruz, hastalarımız bizler için çok önemlidir. Hastanemiz bünyesinde bulunan hekimlerimize çok güveniyoruz” sözlerini de kaydetti.

TEŞEKKÜR ETTİLER 

Çorlu Vatan Hastanesi olarak düzenlemiş olduğumuz kahvaltıdan son derece memnun olduklarını ifade eden basın mensupları, Hastanemiz yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.