Bizden Haberler, Op. Dr. Ferudun BIKMAZ

Bulgaristan’dan Gelen Hastamız 5 Ayda 41 Kilo Verdi

Laparoskopik Obezite Cerrahisi işlemi yapılan Atanas Ivanov Bozhinov ameliyattan önce 155 kilo ağırlığındaydı. Ameliyat üzerinden geçen 5 ayda hastamız 114 kiloya düşerek 41 kilo verdi.

Hastanemizin Uluslararası Hasta Hizmetleri Departmanı ile sosyal medya üzerinden yayımladığımız tanıtımlarımızı görerek Bulgaristan’ın Varna şehrinden gelen 51 yaşındaki Atanas Ivanov Bozhinov isimli hastamız, ameliyattan önce 155 kiloydu ve günlük aktivite yaparken oldukça zorlanıyordu.
Op. Dr. Ferudun Bıkmaz tarafından Laparoskopik Obezite Cerrahisi işlemi yapılan hastamızın göbek bölgesinde açılan 4-5 adet mini kesi ile önce safra kesesi, daha sonra midesinin 4/3’ü alınarak işlem sonlandırılmıştı.

Yapılan cerrahi sonrasında odasına alınarak 5 gün takip edilen hastamız, bu süreçte yaklaşık 6 kilo vermişti.

İşlem sonrasında hastamızın, Diyetisyen Çiğdem Kıral kontrolünde takip ve kontrolleri devam etmiştir. 5 ay sonra güncel kilosunu bizimle paylaşan hastamız Atanas Ivanov Bozhinov ‘un bu süreçte 41 kilo verdiğini ve günlük aktivitelerinde yaşadığı zorlanmaların gittiğini belirtti.

Yeni görünümünden oldukça memnun olan Atanas Ivanov Bozhinov, Op. Dr. Ferudun Bıkmaz’a ve Dyt. Çiğdem Kıral’a teşekkürlerini iletti.
Hastamızın yeni hayatının sağlıklı, enerji dolu ve mutlu olmasını diliyoruz.