Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları

Minik Savaşçımız, Tekrardan Sağlığına Kavuştu

Spina Bfida anne karnında oluşan bir rahatsızlıktır. Bebek anne karnında gelişimini sağlarken omurgasının şekli bütün olarak kapanmaz ve Omurga gelişim anomalisi ortaya çıkar.

Çorlu’da yaşayan Alev ve Feyzullah Önder çiftinin 9.03.2022 tarihinde bu hastalıkla erkek bebekleri dünyaya geldi.

Başka bir sağlık kuruluşunda doğumu gerçekleşen anne Alev Hanım, bebeklerinin durumunun risk oluşturmasından dolayı, doğumdan sonra sevk yolu ile hastanemize geldiler.

Bebek hastamız geldikten sonra Yenidoğan Yoğun Bakımında tedavi altına alındı. Gerekli tetkik ve muayene sonrasında, bebeğin acil ameliyat edilmesi kararlaştırıldı. Operasyon hazırlıklarından sonra ertesi gün 10.03.2022 tarihinde hastanemiz Beyin ve Sinir Cerrahı Uzmanlarından Op. Dr. Oğuz Özel tarafından ameliyat edildi.

Başarılı geçen ameliyattan sonra bebek hastamız minik bedenine rağmen, sorunsuz bir şekilde ameliyattan çıktı. Operasyon sonrası durumu iyi olan bebek hastamız, Yenidoğan Yoğun Bakımında tedavi altına alındı.

Hastanemizde 12 gün misafir ettiğimiz minik hastamızın durumu günden güne iyileşti ve ailesine sağlıklı bir şekilde kavuşması için 23.03.2022 tarihinde taburcu oldu.

Alev ve Feyzullah çifti bebeklerine kavuşmanın mutluluğununu doyasıya yaşadılar. Bu zorlu ve riskli ameliyatı yapan;  Op. Dr. Oğuz Özel’e ve bebeklerinin gelişimi için yüksek özveri gösteren başta Çocuk Hastalıkları Bölümünden Uzm.Dr Çağatay Kabak ve ekibine çok çiftimiz teşekkürlerini ilettiler. Minik savaşçımıza geçmiş olsun diliyor, bebeğimize hep sağlıkla ve neşeyle dolu bir yaşam diliyoruz.