Bizden Haberler, Op. Dr. M. Önder DOLAP

Obezite Cerrahisi ile 16 Yaş Gençleşti!

1 sene önce hastanemizde Sleeve Gastrektomi ameliyatı olan hastamız Çiğdem Hanım, 95 kg ile hastanemize başvurdu. Uzun zamandır fazla kilolarından şikayetçi olan 35 yaşındaki hastamız daha sağlıklı bir yaşam için kilo vermek istediğini belirtti. Operasyon öncesi denemelerine rağmen kilo veremediğini dile getirmişti. Başarısız olan diyetlerin ardından hayat kalitesini arttırmak adına obezite cerrahisini araştırmaya başlayan hastamız, araştırmaları sonucunda hastanemizin Obezite Cerrahi bölümü doktorlarından Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Mustafa Önder Dolap’a başvurdu.

Vücut kitle indeksi ölçülen hastamıza Sleeve Gastrektomi operasyonu önerildi. Yapılan muayene ve tetkiklerin ardından ameliyata engel bir durumu bulunmayan Çiğdem Hanım’a başarılı bir şekilde Sleeve Gastrektomi yapıldı. Ameliyat sonrası için hastaya Dyt. Çiğdem Kıral tarafından beslenme listesi oluşturuldu. Sağlıkla hastanemizden taburcu olan hastamız 1 sene sonra geldiğinde de memnuniyetini dile getirdi.

Kontrol Muayenesinde güncel ölçümleri yapılan hastamızın 95 kilodan 63 kiloya düştüğü, yağ oranının %42den %26ya düştüğü ölçüldü. 35 yaşındaki hastamız Çiğdem Hanım operasyon öncesi ölçümleri yapıldığında beden yaşının 46 olduğu gözlemlenmişti. Güncel ölçümde ise beden yaşının 30’a düştüğü ölçüldü.

Operasyondan geçen 1 senenin ardından hastamız yaşam kalitesinin şimdiden arttığını, daha konforlu ve sağlıklı bir yaşama başladığını belirtti. Bu süreçte daha iyi bir hayata kavuşmasına yardımcı olan, ilgi ve alakasını üzerinden eksik etmeyen Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Mustafa Önder Dolap’a, Dyt. Çiğdem Kıral’a ve hastanemize teşekkürlerini iletti.

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Çiğdem Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yeni hayatını sağlıkla, mutlulukla yaşamasını temenni ediyoruz.