Bizden Haberler, Op. Dr. M. Önder DOLAP

Obezite Cerrahisi ile 6 Ayda 42 Kilo Verdi!

6 ay önce hastanemizde Sleeve Gastrektomi ameliyatı olan hastamız Buket Hanım, hastanemize başvurduğunda 125 kg’dı. Operasyon öncesi birçok kez diyet yapan hastamız kilo veremediğini dile getirmişti. Başarısız olan diyetlerin ardından hayat kalitesini arttırmak adına obezite cerrahisini araştırmaya başlayan hastamız, araştırmaları sonucunda hastanemizin Obezite Cerrahi bölümü doktorlarından Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Mustafa Önder Dolap’a başvurdu.

Vücut kitle indeksi ölçülen hastamıza Sleeve Gastrektomi operasyonu önerildi. Yapılan muayene ve tetkiklerin ardından ameliyata engel bir durumu bulunmayan Buket Hanım’a başarılı bir şekilde Sleeve Gastrektomi yapıldı. Ameliyat sonrası için hastaya Dyt. Çiğdem Kıral tarafından beslenme listesi oluşturuldu. Sağlıkla hastanemizden taburcu olan hastamız 6 ay sonra geldiğinde de memnuniyetini dile getirdi.

Operasyondan geçen 6 ayın ardından kontroller için hastanemize gelen Buket Hanım’ın toplam 42 kg verdiği ölçüldü. Hastamız yaşam kalitesinin şimdiden arttığını, daha konforlu ve sağlıklı bir yaşama başladığını belirtti. Bu süreçte daha iyi bir hayata kavuşmasına yardımcı olan, ilgi ve alakasını üzerinden eksik etmeyen Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Mustafa Önder Dolap’a ve hastanemize teşekkürlerini iletti.

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Buket Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yeni hayatını sağlıkla, mutlulukla yaşamasını temenni ediyoruz.