Bizden Haberler, Mustafa Önder DOLAP

Obezite Cerrahisi ile Sağlıklı Bir Yaşam

6 ay önce hastanemizde Sleeve Gastrektomi ameliyatı olan hastamız Nahgian Hanım, mide ağrısı şikayeti ile hastanemize başvurdu. Uzun zamandır ağzına sürekli acı su geldiğini ve 1 haftadır da çok şiddetli mide ağrısı şikayetleri olduğunu belirtti. Aynı zamanda hastamız fazla kilolarından da çok şikayetçi olduğunu, diyet yapmakta zorlandığı için kilo veremediğini bizlere aktardı. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Önder Dolap tarafından muayenesi gerçekleşen Nahgian Yavuz’a, yapılan detaylı tetkikler sonucunda Mide Fıtığı tanısı konuldu. Fazla kilolarından kurtulabilmesi için Obezite Cerrahisi hakkında detaylı bilgilendirme yapılan hastamız aynı zamanda Sleeve Gastrektomi ameliyatı da olmaya karar verdi.

 

Yapılan muayene ve tetkiklerin ardından ameliyata engel bir durumu bulunmayan Nahgian Hanım’ın mide fıtığı da alınarak başarılı bir şekilde Sleeve Gastrektomi operasyonu yapıldı. Ameliyat sonrası için hastaya Dyt. Çiğdem Kıral tarafından beslenme listesi oluşturuldu. Sağlıkla hastanemizden taburcu olan hastamız 6 ay sonra geldiğinde de memnuniyetini dile getirdi.

 

Operasyondan geçen 6 ayın ardından kontroller için hastanemize gelen Nahgian Hanım’ın toplam 27 kg vererek 108 kg’dan 81 kg’a düştüğü ölçüldü. %47 olan yağ oranının ise %37’ye düştüğü gözlemlendi. Hastamız yaşam kalitesinin şimdiden arttığını, yeni hayatından çok memnun ve mutu olduğunu belirtti. Bu süreçte daha iyi bir hayata kavuşmasına yardımcı olan, ilgi ve alakasını üzerinden eksik etmeyen Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Mustafa Önder Dolap’a ve hastanemize teşekkürlerini iletti.

 

Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Nahgian Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yeni hayatını sağlıkla, mutlulukla yaşamasını temenni ediyoruz.