Bizden Haberler, Okay PIRTI

Obeziteyle Mücadeleye Tam Gaz Devam Ediyoruz!

Obezite operasyonu

Fazla kilolarından şikayetçi olan 54 yaşındaki hastamız Aysel Hanım, farklı sağlık sorunları yaşamaya başlayınca hastanemizin Obezite Cerrahisi hekimlerinden Op. Dr. Okay Pırtı’ya başvurdu. Yapılan ilk muayene sonrasında Vücut Kitle İndeksi 65 olarak hesaplanan Aysel Hanım’a Sleeve Gastrektomi ameliyatı önerildi.

Ameliyat hazırlığı öncesinde kardiyoloji, dâhiliye, diyetisyen, göğüs hastalıkları ve anestezi muayeneleri gerçekleştirildi. Yapılan muayeneler ve tetkikler sonrasında ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamıza ameliyat planlaması yapıldı. Ameliyat öncesi gerekli hazırlıkları yapılan hastamızın, Covid-19 yönünden güvenli olan servisimize yatışı sağlandı.

5 adet mini kesi ve Laparoskopik yöntem ile ameliyatı üç saat sürdü. Ameliyatı başarılı geçen hastamızın üç gecelik hastane yatışının ardından, sağlık durumu gayet iyi olarak görüldü ve herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyerek hastanemizden taburcu edildi.

Ameliyat sonrasında da Beslenme ve Diyet bölümümüz tarafından takip edilecek olan Aysel Hanım, Özel Çorlu Vatan Hastanesine, Op. Dr. Okay Pırtı ve ekibine teşekkürlerini iletti.

40. hizmet yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak Aysel Hanım’a sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir hayat diliyoruz. Fazla kilolarından dolayı kaliteli bir hayat yaşayamayan herkesi obezite ile mücadele etmeye davet ediyoruz!