Abdullah TEMİZKAN, Beyin Cerrahisi, Bizden Haberler

Omurilik Tümörü İçin Mikrocerrahi Yaklaşım

Omurilik Tümörü

1981 yılından bugüne,  sağlık hizmeti sunumunda şehrimizde önemli bir referans merkezi olan hastanemizin, Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniği hekimlerinden Op. Dr. Abdullah Temizkan; bel ve boyun fıtıklarının teşhis ve tedavisinin günümüzde oldukça güvenli ve sonuç alınabilir yöntemler ile gerçekleştirildiğini, aynı zamanda beyin ve omurilik tümörü içinde teknolojinin yanında tecrübenin varlığıyla gerçekleştirilen ameliyatlarda şans faktörüne yer kalmadığını dile getirdi.

Son iki aydır şiddetli bel ve sağ bacak ağrısı yaşayan 59 yaşındaki hastamız Mustafa Önal, şikâyetlerinde artış olunca hastanemiz doktorlarından Op. Dr. Abdullah Temizkan’a başvurdu. Yapılan MR tetkiki sonrasında L4 seviyesinde yaklaşık 1,5 cm büyüklüğünde tümör tespit edildi. Yapılacak operasyonun detayları konusunda yapılan bilgilendirmeyi takiben, hastamız Mustafa Bey’in ameliyat hazırlıkları yapıldı.

Ameliyat günü sabahında Covid-19 testleri yapılarak, Covid-19 yönünden güvenliği üst seviyede sağlanan cerrahi servisimize yatışı yapılan hastamızın öğlen saatlerinde mikrocerrahi teknik ile tümör ameliyatı gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren işlem sonrasında serviste takipleri yapılmaya başlanan hastamız, aynı gün kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir hale geldi.

Omurilik tümörü sebebiyle hastanemize yatışının ikinci gününde taburcu ettiğimiz Mustafa Bey’e 40. yılında Özel Çorlu Vatan Hastanesi hekimleri ve çalışanları olarak sağlıklı bir hayat diliyoruz.