Bizden Haberler

Hastanemiz ve TED Çorlu Koleji, Basın Mensupları ile 10 Ocak Gazeteciler Gününde Bir Araya Geldi

Özel Çorlu Vatan Hastanesi Genel Müdürümüz Soner Erkan organizasyonda şöyle konuştu:

“2022 yılının hepimiz için sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Aynı zamanda hepinizin ayrı ayrı 10 Ocak Dünya Gazeteciler gününüzü kutluyorum. Vatan Hastanesi olarak 10 Ocak Gazeteciler Günü kahvaltı organizasyonu bizim çok keyif aldığımız bir ritüel oldu. Bu yıl ailemizin yeni üyesi TED Çorlu Koleji ile birlikte bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. TED Çorlu Koleji’nin de şehrimize yeni bir ivme kazandırdığını ve gelecekte başarılı işlere imza atacağına da inanıyoruz. 40 yıllık bir kurum olarak şehrin en temel ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin yanı sıra, bir yıldır da yine en temel ihtiyacımız olan eğitim alanında ülkemizin en köklü ve güvenilir kurumlarından olan, kurumsallığıyla, vizyonu ve misyonuyla bizim ilkelerimizi temsil eden okulumuzla da var olmaktan ayrıca gurur duyuyoruz.

“9000’İN ÜZERİNDE AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRDİK”

Hastanemizle de ilgili sizlere kısaca bilgi vermek isterim; 2021 yılında 200.000 ayakta hasta muayenesi, 9000 üzerinde orta ve büyük ölçekli ameliyat, yaklaşık 2000 bebeğimiz de hayata merhaba dedi. Bu sayılarla, Vatan Hastanesi olarak, bizler de büyüme vizyonunu ve kurumsallaşma sürecini biraz daha yukarı taşımak adına gerekeni yapıyoruz. Ülkenin ekonomik olarak içinde bulunduğu durum ve COVİD-19 ile ilgili yaşadığı konjonktür problemleri sebebiyle bizler de yatırımcılar olarak zorlanmıyor değiliz. Fakat, sağlık sunumu alanında da büyümek için planlarımızı yapıyoruz. Hizmet binamızda 8. yılımızı dolduruyoruz. 2014 yılında bu hizmet binamızı aktive ettik. İster istemez bina yıpranıyor. Biz de bu yıl yenilenmeye karar verdik. Önceliğimizi medikal alt yapıdan başlattık. Tanı ve görüntülemede 5 yıl önce envanterimize dâhil olmuş olan tomografimizi, çağın gereklerine uygun, daha hızlı, daha iyi görüntüleme kalitesi olan 128 kesit tomografi cihazı ile yeniledik. Yine mamografi cihazımızı da dijital mamografi ile değiştiriyoruz. Hastanemiz içinde de ana girişten başlayarak hasta odalarını da revize edeceğiz. Özellikle hasta odalarımızda önemli bir değişikliğe gidiyoruz.

“2022 SAĞLIK TURİZMİ YILIMIZ OLACAK”

2019 yılında profesyonel olarak alt yapımızı hazırlayarak sağlık turizmine başladık. Özellikle hastane içi envanterlerimizi belli dillerde tercüme ettik. Web sitemizi güncelledik, bununla ilgili olarak Uluslararası Sağlık Hizmetleri Departmanını oluşturduk. Bugün ise bunun meyvelerini Vatan Hastanesi olarak topluyoruz. Özellikle Bulgaristan’dan hemen her gün bir hastayı ameliyat eden bir hastane haline geldik. Bunun hem hastanemiz hem de şehrimiz adına değerli bir kazanım olduğunu düşünüyorum. En önemlisi sağlık turizmi için gelmiş olan kişinin nitelikli turist olduğunu biliyoruz. O nedenle, bu işi çok önemsiyoruz ve yerel otoriteler ile birlikte bu konuyu güçlendirmek için sürekli görüşme halindeyiz. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Çorlu Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte bu şehrin bir kurumu olarak elimizden gelen katkıyı sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu konuda da ciddi çalışmalarımız var. Biz, Tekirdağ ilindeki özel hastaneler ve devlet hastaneleri olarak bir araya gelip, şehrimizi tanıtıp, iyi anlatıp, güç birliği yaparak yurt dışından buraya turistlerin gelmesini sağlayıp, sağlık hizmetlerini hangi kurumda tercih ederlerse oradan yararlanmalarını sağlıyoruz.  Bu arada Sağlık Turizmi Derneği kurduk. İl Sağlık Müdürlüğümüzün, Trakya Kalkınma Ajansının, şehirdeki tüm özel hastanelerin ve diş hastanelerinin de dâhil olduğu dernekte çalışmalarımızı ortak yürütüyoruz. Her zaman dediğimiz gibi bizim önceliğimiz Çorlu.

“GURURUMUZ OLACAK NESİLLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Misyonumuz ‘gururumuz olacak nesiller yetiştirmek’; vizyonumuz ise ‘ülkenin parlayan yıldızı olmak’. Okul olarak sadece Çorlu ve Trakya bölgesinde değil, ülkede kendi adından söz ettirecek, belli başarılara imza atacak bir okul olmayı hedefliyoruz. TED Çorlu Koleji yönetim kurulu olarak idarecilerimizden ve öğretmenlerimizden temel beklentimizin bu olduğunu her fırsatta vurguluyoruz. Esas olan bütüncül eğitimdir. Sadece akademik başarıya değil, sportif, sanatsal ve diğer alanlarda da başarıya önem veriyoruz. Bugün tam 500 öğrencimizle eğitime devam ediyoruz. 9 Ocak Pazar günü 2022-2023 yılının okul giriş/bursluluk sınavı olacak. Bugün itibarıyla 2.400 öğrencimiz sınav başvurusunda bulundu ve iki hafta önce 4. ve 5. Sınıf öğrencilerinden gelen yoğun talepten dolayı kontenjan dolduğu için sınav başvurularını kapatmak zorunda kaldık. Bu bizim için iyi bir geri bildirim. Türk Eğitim Derneği, 41 tane okuldan edindiği kazanımlarla ihtiyacı olan çocukları hem yurt içinde hem yurt dışında okutuyor. Türk Eğitim Derneğinin yapacağı Tam Bursluluk Sınavı’nda başarılı olan 5 öğrencimizi tam burslu olarak okutacağız. Eğitim, yemek, kıyafet, servis hatta cep harçlığı da dâhil, ücretsiz eğitim hakkı verilecek. Bu sene 4.sınıfta okuyan, önümüzdeki sene 5. sınıfta okuyacak çocuklarımız sınava girebilecekler.

Biz de bu yıl TED Çorlu Koleji olarak, yaklaşık 80 öğrencimize burs vereceğiz. Şu anda 500 olan öğrenci sayımızı ise 2022-2023 yılında 800’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz’’.