Bizden Haberler, Op. Dr. Oğuz Özel

Vidasız ve Kesisiz Vertebroplasti Ameliyatı

77 yaşındaki Kaniye Hanım düşme sonucu şiddetli bel ve sırt ağrıları yaşadığını dile getirerek hastanemize başvurdu. Op. Dr. Oğuz Özel tarafından şikayetleri ile beraber MR raporu ve görüntüleri değerlendirilerek Lomber vertebra kırığı tespit edildi. Hastamız Kaniye Hanım’a vida kullanılmadan, kapalı kesisiz vertebroplasti ameliyatı önerildi. Ameliyat olmasında herhangi bir engel olmayan hastamızın yatış ve operasyon öncesi işlemleri yapıldı.

Ameliyatı başarılı geçen hastamız, ameliyat sonrası yürütülmeye başlandı. Takip amacıyla bir gecelik yatışın ardından Kaniye Hanım sağlıkla, yürüyerek taburcu edildi.

Değerli hastamız Kıymet Hanım’ın sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlığına kavuşma yolunda bizleri tercih ettiği için teşekkür ediyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Vertebroplasti Nedir?

Vertebroplasti hasar görmüş ve şiddetli ağrıya yol açan omurga kırıklarının tamiri için, kalın bir iğne yardımıyla herhangi bir cerrahi kesi yapılmadan kapalı yöntemle omur gövdesine kemik çimentosu enjekte edilip kırığın dondurulması yöntemidir.