Bizden Haberler, Op. Dr. M. Önder DOLAP

Yeni Hayatına Adım Atmak İçin Bizi Tercih Etti

Uzun zamandır obezite şikayetleri olan ve Almanya’da yaşayan Sarah Lüdemann, araştırmaları sonucunda Sleeve Gastrektomi ameliyatı olmak için hastanemize başvurdu.
Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Önder Dolap tarafından muayene olan 33 yaşındaki hastamız, aynı zamanda safra kesesinde taş olduğunu da belirterek bunun için de bir operasyon talebi olduğunu belirtti. Muayene sonrasında Sarah Hanım’a laparoskopik yöntem ile Sleeve Gastrektomi ameliyatı yapılmasına ve aynı operasyon esnasında safra kesesinin çıkartılmasına karar verildi.
Hastamızın ameliyat öncesi hazırlıklarına başlanarak; dahiliye, kardiyoloji, psikiyatri, beslenme ve diyetisyen bölümleri tarafından muayeneleri yapıldı. Devamında endoskopik muayenesi, kan ve radyolojik tetkikleri (tüm batın ultrason ve akciğer grafisi) tamamlandı. Yapılan muayene ve işlemler sonucunda, ameliyat olmak için herhangi bir engeli olmayan hastamızın ameliyat planlaması yapıldı. Operasyon için Almanya’dan gelen hastamız Sarah Hanım’ın ameliyatı oldukça başarılı geçti.
Ameliyat sonrası takip amacıyla hastanemizde 4 gece misafir edilen hastamız sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.
Almanya’dan gelen hastamız Sarah Lüdemann, başta doktorumuz Op. Dr. Mustafa Önder Dolap ve ekibi olmak üzere kendisiyle ilgilenen hemşirelere ve tüm hastane personeline teşekkürlerini iletirken; yeni hayatı için sabırsızlandığını da ekledi.
Bizler de Özel Çorlu Vatan Hastanesi olarak değerli hastamız Sarah Hanım’a geçmiş olsun diliyor ve bundan sonraki hayatının sağlıklı olacağından mutluluk duyuyoruz.