Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları, Op. Dr. Semra AKHAN

Mucizeler Hep Olur, Bizim Sadece İnanmamız Yeter

Saray ilçesinde yaşayan Fatma Hanım, 2017 yılında hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarımızdan Op. Dr. Semra Akhan’a  gebelik takipleri için geliyordu. Hastamızın zorlu geçen bir gebelik süreci vardı. Şehir dışında olduğu bir vakit, öğleden sonraya doğru sancıları artmaya başlamıştı. En yakın sağlık kuruluşuna giden Fatma Hanım’ın doğumu gerçekleşmek üzere olup, o an kendisine acil doğum yapılması gerektiği söylenilmişti.

Hastamız acil ameliyatını şehir dışında gerçekleştirmek istemeyerek, kendi doktoru olan Op. Dr. Semra Akhan tarafından ameliyat edilmesini istedi. Şehir dışından acil olarak gelen Fatma Hanım’ın geldiğinde bebeğinin durumu peki iyi değildi, kalp atışları kötü durumda ve neredeyse durmak üzereydi. Henüz 28 haftalık hamile olan Fatma Hanım’ın bu durumu hem kendisine hem de bebeğine büyük risk oluşturuyordu.

Hızlı bir şekilde acil ameliyatı için doğum ve anestezi ekibiyle beraber hastamızın gerekli hazırlıkları tamamlandı. Ameliyata alınan hastamızın doğumu başladığı sırada bebeğinin kalp atışları düşüktü. Bu zorlu duruma rağmen bebek doğdu. Normal şartlarda göbek bağı kesilen bebeğin akciğerleri açılıp, solunumu başlayıp ağlar.

Hastamızın bebeği ağlamamıştı fakat birkaç dakika sonra mucizevi bir şekilde ağlamaya başladı ve yaşama tutundu. Sorunsuz gerçekleşen ameliyat sonrası ailesi, bu güzel bebeğe Muhammed ismini koydu.

Erken doğan Muhammed bebek, Yeni Doğan ve Çocuk Hastalıkları bölümünden Uzm. Dr. Çağatay Kabak ve ekibi tarafından, sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması ve ailesine en kısa sürede kavuşması için tedavi altına aldı. Tedavisi biten Muhammed bebek ailesine sağlıklı bir şekilde kavuştu.

Ailesine kavuşan Muhammed bebeğin, o kavuşmadaki annesinin ve babasının mutluluğu ve coşkusu hala aklımızda kaldı. Aradan geçen 5 yıl sonra Muhammed, annesiyle beraber hastanemizi ve Op. Dr. Semra Akhan’ı ziyarete geldi. Muhammet 5 yaşında ve çok neşeli bir çocuk olmuştu. Fatma Hanım’ın böylesine zorlu bir gebeliğinin ardından çocuğuna kavuşmasının mutluluğu halen yüzüne yansıyordu.

Zor geçen doğumunun ardından Fatma Hanım, Özel Çorlu Vatan Hastanesine, başarılı bir şekilde doğumu gerçekleştiren doktorumuz Op. Dr. Semra Akhan’a ve Muhammed bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlayan Yeni Doğan ve Çocuk Hastalıkları bölümünden Uzm. Dr. Çağatay Kabak ve ekibine çok teşekkürlerini iletti.