Çorlu Vatan Hastanesi

Çorlu Vatan Telefon

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi

MİDE-BAĞIRSAK HASTALIKLARI CERRAHİSİ

REFLÜ ÇERRAHİSİ

GUATR CERRAHİSİ

FITIK CERRAHİSİ

SAFRA KESESİ CERRAHİSİ

MİDE – KOLON KANSERİ CERRAHİSİ

PANKREAS CERRAHİSİ

KARACİĞER CERRAHİSİ

MEME HASTALIKLARI TANI VE TEDAVİSİ
HEMOROİD TANI VE TEDAVİSİ
ANAL FİSSÜR TANI VE TEDAVİSİ
KIL  DÖNMESİ TANI VE TEDAVİSİ

GENEL CERRAHİ


Vücutta sistematik ve yerel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavi eden bilim dalıdır.İlgilendiği hastalık gruplarının genişliği nedeni ile pek çok bilim dalıyla iş birliği içinde çalışır.
Genel cerrahi hastalıklarını büyük bölümü çeşitli tipte kanser vakaları oluşturur.Pek çok kanser vakalarının birincil tedavisi hala cerrahi olarak yapılmaktadır.
Genel cerrahi’nin bir diğer ilgi alanı’da travmatolojidir.Çoklu organ yaralanmalarında cerrahi branşlarla uyum içinde çalışmayı ve koordinasyonu üstlenir.

Bu gün “genel cerrahi” denince : tiroid cerrahisi, meme cerrahisi ,yemek borusu ,mide,ince ve kalın bağırsaklar,makat hastalıkları (hemoroid,fissür..) kara ciğer, pankreas,safra kesesi ve safra yolları, fıtık cerrahisi anlaşılmaktadır.

Çağımızın hastalıklarından biride obezitedir. Obezite,toplumumuzda sıklığı giderek artan bi hastalık olarak kabul edilmektedir.Obezite ile mücadele ve cerrahi ayağında laparoskopik ameliyatlar kliniğimizde başarı ile yapılmaktadır.

Yukarıda saydığımız pek çok hastalığın tedavisi günümüzde minimal  invazif yöntemler olarak adlandırılan ve hastada daha küçük yaralarla kalıcı tedaviler sağlama amacı  olan yöntemlerle yapılabilmektedir.Daha çok laparoskopi olarak bilinen tekniğin gelişmesi ile hastalar ameliyat sonrası dönemde daha az ağrı duymakta ve gündelik yaşamlarına kolayla dönebilmektedir.

 

Bölüm Doktorları

Tıbbi Bölümlere Geri Dön