Yetkili ekip arkadaşlarımızdan daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KANSER CERRAHİ MERKEZİ


Günümüzde kanser, erken teşhis ve tedavideki gelişmeler sayesinde tedavi edilebilir hastalıklar arasında yer almaktadır. Cerrahi, kanser tedavisinde en önemli tedavi şekillerinden biridir. Kanserli bölgenin çıkarılması, birçok kanserde esas tedaviyi oluşturmaktadır. Hastanemizde kanser ameliyatları başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda belirtmiş olduğumuz kanser türleri ile ilgili herhangi bir belirtiyle karşılaştığınızda ilgili branşın uzman hekimine başvurunuz.
Unutmayın, erken teşhis hayat kurtarır!

GENEL CERRAHİ

Belirtileri: Karın ağrısı, şişkinlik, hazımsızlık, kilo kaybı, kansızlık, karında şişlik

Sindirim sistemi kanserlerinde, yukarıdaki belirtileri olan hastalara endoskopi, tomografi, MR gibi görüntüleme yöntemleri ile tanı konulup, evreleme sonrası laparoskopik yöntemlerle büyük yara açmadan, birkaç küçük delikten tedavi edici ameliyatlar yapılabilmektedir.

Belirtileri: Memede şişlik, kızarlık, ödem, koltuk altında şişlik

Ultrason, mamografi ve MR tetkikleri sonrasında saptanan hastalığa göre, biyopsi işlemi sonrasında tedavi edici ameliyat planlanabilir. Ameliyat esnasında frozen inceleme ve sentinel lenf nodu biyopsisi yapılabilir.

Belirtileri: Boyunda şişlik, hipotiroidi, yutma güçlüğü, nefes darlığı

Tüm boyun ve toraks scan ile taranıp, total tiroidektomi hazırlanır.

Doktorlarımız

null

Op. Dr. Feridun Bıkmaz

Genel Cerrahi Uzmanı
null

Op. Dr. Mustafa Önder DOLAP

Genel Cerrahi Uzmanı / Başhekim Yardımcısı
null

Op. Dr. Okay PIRTI

Genel Cerrahi Uzmanı

Haberler

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Belirtileri: Alt karın bölgesinde (pelvik bölgede) ağrı, rahatsızlık veya baskı hissi, karında şişkinlik, açıklanamayan kilo kaybı, genital bölgede kitle, anormal veya devam eden kanama-lekelenme (Özellikle menapoz dönemindeki kanamalara dikkatle yaklaşılmalıdır.)

Her hastanın tedavisi farklılık göstermekte olup, tedavi kararında hastalığın yeri, evresi, hastanın yaşı ve diğer sağlık sorunları gibi birden fazla faktör etkilidir.

Belirtileri: Vajinal kanama, beklenmeyen anormal vajinal akıntı, pelvik (alt karın bölgesinde) ağrı, cinsel ilişki sırasında ağrı veya lekelenme

Önlenebilir bir kanser türü olan serviks kanseri, yavaş gelişim göstermektedir ve bu nedenle erken evrede teşhis ve tedavi edildiği takdirde çoğu kişide tam iyileşme sağlanabilmektedir.

Belirtileri: Karın çevresinde büyüme, inatçı şişkinlik, hazımsızlık ve bağırsak şikayetleri, idrara çıkma ihtiyacında artış ve/veya idrar kaçırma hissi

Over kanserinin tedavisinde, cerrahi ve kemoterapi ilk etapta tercih edilmektedir.

Doktorlarımız

null

Yrd. Doç. Dr. Erson AKSU

Jinekolojik Endoskopik Cerrahi Uzmanı

Haberler

BEYİN CERRAHİ

Belirtileri: Şiddetli baş ağrısı, bulantı ve kusma

Beyinde hayatı tehdit eden ve çeşitli derecelerde felçlere veya fonksiyon kaybına sebep olan beyin tümörlerinin, ileri teknolojiyi kullanarak deneyimli ekibimiz ile ameliyatını gerçekleştirmekteyiz.

Belirtileri: Genellikle omurganın ilgili bölgesinde oluşan ve aşağıdan yukarıya doğru yayılan ağrıdır (boyun, bel ağrısı gibi). Ağrı, özellikle gece ortaya çıkabilir ve fiziksel aktivite ile artabilir.

Belde, sırtta ve boyunda yer alan ve felçlere sebep olan tümörlere karşı ileri teknolojiler kullanmakta ve ameliyat esnasında nöromonitörizasyon ile sürekli sinir ölçümleri yapılarak güvenli bir şekilde tümör cerrahisi uygulamaktayız.

Doktorlarımız

null

Op. Dr. Abdullah TEMİZKAN

Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı
null

Op. Dr. Oğuz ÖZEL

Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı

Haberler

ÜROLOJİ

Belirtileri: İdrar yapma güçlüğü, idrar akışında kuvvet azalması, menide ya da idrarda kan görülmesi, boşalma esnasında ağrı, kasık bölgesinde rahatsızlık hissi, kemik ağrıları, sertleşme bozukluğu

Erken tespit edilirse tam tedavisi mümkündür. PSA testi ile tespit edilmektedir. Tedavide radyoterapi gibi alternatifler olsa da en etkin tedavisi bugün için hala cerrahidir. Prostat ve komşu organlar, dokular, lenf bezleri ameliyatla alınarak temizlenir. Son dönemde cerrahi teknikteki gelişmelerle sinir koruyucu cerrahi yapılabilmekte ve ameliyatın yan etkileri en aza indirilebilmektedir.

20-40 yaş arası erkeklerde sık görülür. En kolay tespit yöntemi elle muayenedir. Her erkeğin arada yumurtalarını kontrol etmesi gerekmektedir. Şeklinde değişiklik, kıvamında sertleşme gibi durumlarda üroloğuna danışmalıdır.

Testis kanserlerinde de önce kitle ve testis beraber alınır. Erken teşhiste, tedavi için cerrahi yeterli olur. Fakat, hastalığın tipi ve evresine göre çoğu zaman kemoterapi gibi ek tedaviler gerekebilir.

Son yıllarda, ultrason gibi görüntüleme yöntemlerinin yaygın, kolay ve ulaşılabilir olmasıyla, böbrek kanserlerinin %70’i erken evrede, daha şikayet oluşturmadan tespit edilebilmektedir.

Böbrek kanserlerinde, cerrahi dışında etkili tedavi bugün için yoktur. Erken ya da geç evrede olsun, böbrek tümörlerinin ve varsa sıçramalarının cerrahi olarak çıkartılması, hastalığın tedavisinde ciddi fayda sağlar. Erken yakalanan uygun böbrek kanserlerinde, artık böbrek koruyucu cerrahi yapılmaktadır. Sadece kanserli doku çıkartılarak her iki böbreğin de sağlam bir şekilde kalması sağlanabilmektedir.

Belirtileri: En sık, ağrısız idrarda kanama ile bulgu verir. İdrar sıklığında değişiklikler, idrarda uzun süren yanmalar da bulguları olabilmektedir.

Ultrason çekimi ile tespit edilebilir, ancak kesin tanı, sistoskopi yani kamerayla idrar yollarına girilerek konulur. Yüzeysel mesane kanserlerinde tümör temizleme ve sıkı takip, tedavi için yeterli olmaktadır. İnvazif tip mesane kanserlerinde ise hastalık çok daha kötü seyirli olabileceğinden, daha etkili tedaviler gerekir. Mesane kanserlerinde en etkili “altın standart tedavi”, mesanenin ve komşu organların, lenf bezlerinin tamamen alınmasıdır. Alınan mesanenin yerine, hastalığın ve hastanın durumuna göre yeni bir boşaltma sistemi oluşturulur. Mesanenin alındığı ameliyatta, aynı esnada çoğu zaman ince bağırsak kullanılarak yeni sistem oluşturulur. Bu sisteme, bazen karın cildine bağlanarak torba takılır. Bazen de eski idrar yollarına bağlanarak hastanın doğal yoldan idrar yapması sağlanır.

Doktorlarımız

Bize ulaşın

telefon-ikon

Telefon:
+90 (282) 673 73 73
Faks:
+90 (282) 653 49 22

wpicon

Whatsapp İletişim:
+90 (282) 673 73 73

adres-ikon

Adres:
Esentepe Mah. Deva Sk. No: 11/A
Çorlu / TEKİRDAĞ